Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan válaszoljak Jehova...

Hogyan válaszoljak Jehova Tanúinak? [bővebben alant]

Figyelt kérdés

Egy rokonom Jehova Tanúja akivel gyakran vitázunk a vallásról. Szerintem sok gond van a tanításaikkal, kezdve az 1914. év jelentőségével, keresztül a már-már materialista lélek-szellem tanításon, egészen a saját bibliájukig és még sok-sok más téma.

Ezek a beszélgetések (hiába végig nyeregben érzem magam az érveim, lényegre vezető kérdéseim mellett) rendszerint két dologgal végződnek. Egy, amikor a kedves rokon látja a saját tanítása összeomlását, hogy "lehetnek még olyan dolgok, amik kiigazításra szorulnak, hiszen a biblia is azt mondja, a világosság fokozatosan lesz egyre világosabb (Példabeszédek 4:18)".

Kettő, általában az előző gondolat után hangoztatja, amire végképp nem tudok visszavágni, hogy csak Jehova Tanúi végzik azt a hirdető munkát az EGÉSZ VILÁGON, amit Jézus Krisztus parancsolt (Máté 10:7), bevezetett (Lukács 10:1-16), megjövendölt (Máté 24:14).

Itt jut a beszélgetés arra a pontra, hogy én válasz híján csak zavarodottan pislogok, ő pedig győztesen mosolyog és ahogy észreveszem emiatt csak még biztosabb a tanításaiban.


Tehát, mit lehet ezekre a (szerintem önigazoló) állításokra felelni?



2012. ápr. 22. 13:26
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

Olvastasd el vele ezt. és mondd azt neki, hogy :"Nézd,úgy döntöttem, hogy a mai naptól tiszteletben akarom tartani a te hitbeli nézeteidet, nincs jogom megítélni azokat, megkérhetlek, hogy tégy te is így, és ne bizonygassuk többé a magunk igazát?"


Római levél 14 fejezet:


1A hitben erőtlent fogadjátok be, de ne azért, hogy nézeteit bírálgassátok. 2Az egyik azt hiszi, hogy mindent ehet, az erőtlen pedig zöldségfélét eszik. 3Aki eszik, ne vesse meg azt, aki nem eszik, aki pedig nem eszik, ne ítélje meg azt, aki eszik, hiszen az Isten befogadta őt. 4Ki vagy te, hogy más szolgája felett ítélkezel? Tulajdon urának áll, vagy esik. De meg fog állni, mert van hatalma az Úrnak arra, hogy megtartsa. 5Ez az egyik napot különbnek tartja a másik napnál, az pedig egyformának tart minden napot: mindegyik legyen bizonyos a maga meggyőződésében. 6Aki az egyik napot megkülönbözteti, az Úrért különbözteti meg. Aki eszik, az is az Úrért eszik, hiszen hálát ad az Istennek. Aki pedig nem eszik, az Úrért nem eszik, és szintén hálát ad az Istennek. 7Mert közülünk senki sem él önmagának, és senki sem hal meg önmagának; 8mert ha élünk, az Úrnak élünk, ha meghalunk, az Úrnak halunk meg. Tehát akár élünk, akár meghalunk, az Úréi vagyunk. 9Mert Krisztus azért halt meg, és azért kelt életre, hogy mind a holtakon, mind az élőkön uralkodjék. 10Akkor te miért ítéled el testvéredet? Vagy te is, miért veted meg testvéredet? Hiszen mindnyájan oda fogunk állni Isten ítélőszéke elé. 11Mert meg van írva: "Élek én, így szól az Úr, bizony előttem fog meghajolni minden térd, és minden nyelv magasztalni fogja Istent." 12Tehát mindegyikünk maga fog önmagáról számot adni az Istennek. 13Többé tehát ne ítélkezzünk egymás felett, hanem inkább azt tartsátok jónak, hogy testvéreteknek se okozzatok megütközést vagy elbotlást. 14Tudom, és meg vagyok győződve az Úr Jézus által, hogy semmi sem tisztátalan önmagában, hanem ha valaki valamit tisztátalannak tart, annak tisztátalan az. 15Ha pedig atyádfia valamilyen étel miatt megszomorodik, akkor nem jársz el szeretetben. Ne tedd tönkre ételeddel azt, akiért Krisztus meghalt. 16Vigyázzatok, ne káromolják azt a jót, amelyben részesültetek. 17Hiszen az Isten országa nem evés és ivás, hanem igazság, békesség és a Szentlélekben való öröm; 18mert aki ebben szolgál Krisztusnak, az kedves az Isten előtt, és megbízható az emberek előtt. 19Azokra a dolgokra törekedjünk tehát, amelyek a békességet és egymás építését szolgálják. 20Étel miatt ne rombold az Isten munkáját. Minden tiszta ugyan, de rossz annak az embernek, aki megütközéssel eszi azt. 21Jó tehát nem enni húst, nem inni bort, és semmi olyat nem tenni, amin testvéred megütközik. 22Te azt a hitet, amely benned van, tartsd meg az Isten előtt. Boldog, akinek nem kell elítélni önmagát abban, ami felől döntött. 23Aki pedig kételkedik, amikor eszik, máris elítéltetett, mivel nem hitből tette. Mert minden, ami nem hitből származik, az bűn.

2012. ápr. 23. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

9,10:

Ez jó, de félek ha ennyire nyilvánvalóan le van írva, hogy ne menjenek házról házra, akkor ez nekik sem kerülte el a figyelmüket és valami körmönfont kimagyarázása már létezik a dolognak. Mindenesetre legközelebb ezt is megemlítem.


11:

ez is jó gondolat. én azt olvasom ki a sorokból, hogy Isten minden vallásból helyesli az olyan embereket akik őszintén szeretik Őt. Azok vannak intve akik megingatni próbálják az ilyeneket.


Köszönöm még egyszer a válaszokat! Mindenkitől kaptam hasznos információkat, mennek a pozitív értékelések.

2012. ápr. 23. 09:21
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez rendkívül egyszerű: Kérdezd meg tőle, mikor alakult a Jehova Tanúi Egyház.

Aztán kérdezd meg tőle, hogy az ezt megelőző, jelentéktelen 1800 évben hogy élte túl a kereszténység, ha csakis ők végzik az evangélium hirdetését.:D


Ha ez nem gondolkoztatja el, akkor semmi. Nem csak történelmi, de valóságos tény is, hogy hazudik. A világ nagy részén egyáltalán nem ők térítették meg az embereket Krisztushoz!


Továbbá: Mennyit ér ez majd a végső elszámolásnál?

Mt 7, 2Sokan mondják majd nekem ama napon: Uram, Uram, nem a te nevedben prófétáltunk-e, nem a te nevedben űztünk-e ki ördögöket, és nem a te nevedben tettünk-e sok csodát? 23És akkor kijelentem nekik: Sohasem ismertelek titeket, távozzatok tőlem, ti gonosztevők!"


Kb. semmit. Lufit eregetnek.

2012. ápr. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
0%

Vidiripi


Sir Butcher!


"Másrészről, ha mindenképpen vitatkozni akarsz, idézd a római jogot: egy tanú nem tanú. Hozzon fel más forrást is a Biblia mellé, mivel te is írhatsz egy könyvet, amiben belefoglalod, hogy "és a Biblia meg hazugság". Innentől kezdve te meg bökdösöl erre, és totálisan értelmetlen lesz a vitátok."


Biblia. A szó görög eredetű jelentése: könyvecskék.

Nem egy ember írta a könyveket. Csak összefűzték. De ha csak az evangéliumokat vesszük már akkor is megfelel a római jognak.

Mert itt nem egy tanú van. A tanítványok is több mint 10 voltak.

2012. ápr. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

"9,10:

Ez jó, de félek ha ennyire nyilvánvalóan le van írva, hogy ne menjenek házról házra, akkor ez nekik sem kerülte el a figyelmüket és valami körmönfont kimagyarázása már létezik a dolognak. Mindenesetre legközelebb ezt is megemlítem. "


Ezért írtam, hogy nem tudsz vitatkozni velük, mert az "UVF" eltér a többi Biblia fordítástól, és nekik csak az létezik. /a károlit régen használták/

2012. ápr. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
56%

az nem teljesen igaz, hogy csak ők végeznek világszéles hirdető munkát, csak inkább ők az egyik legismertebbek ezen a téren. más vallások pl. a mormonok (utolsó napok szentjei) vagy az adventisták (a fejlett országokon kívül) ugyanúgy missziótevékenységet végeznek mint a jehova tanúi európában vagy máshol. egyébként szerintem felesleges velük vitatkozni, mert csak időpocsékolás, ha valaki nagyon elfogult valamihez mint ők a tanításaikhoz, akkor úgysem látják meg a fától az erdőt. a keresztény vallásokban pont az a hiba hogy elvesznek a hittételekben, míg az egyik leglényegesebb tanítással meg nem foglalkoznak: úgy szeresd embertársad, mint önmagad.


az utolsó kommentelő szerint jézus azt mondta a tanítványoknak, hogy ne járjanak házról-házra. ilyen sehol nincs a bibliában, sőt inkább azt mondta nekik hogy hirdessék az evangéliumot az egész világon.

2012. ápr. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

^ De van ilyen a Bibliában, a 9. sz. alatti válaszoló idézte is: "Lk,10, 7: "Ugyanazon házban maradjatok pedig, azt evén és iván amit ők adnak: mert méltó a munkás az ő jutalmára. Ne járjatok házról házra."


Ezen kívül még két igeversben szerepel a "házról házra" szókapcsolat, mindegyikben tiltó értelemben. Ez a tanúkat nem igazán szokta zavarni, megpróbálják kimagyarázni. A többi helyen pedig, ahol ők ezt a fordítási lehetőséget használják ("házról házra"), csak néhány másik fordításban szerepel ez így; a döntő többségnél a "házanként" szót találjuk (angol nyelvben is). Továbbá a Bibliából világosan kiderül, hogy ez hogyan értendő, hogyan tették az első keresztények: magánházaknál gyűltek össze.


Kérdező, én tapasztalatból tudom, hogy a JT-k többsége sajnos a homokba dugja a fejét, mintsem szembe nézzen a tényekkel, de azért mutatok néhány érdekességet, hátha a rokonod még hajlandó használni a saját fejét:


1. A JT-k állítják, hogy ...

1. 1 ... csak ők hirdetik az egész világon az evangéliumot,

1. 2 Ezt azzal a módszerrel teszik, ahogyan Jézus megparancsolta,

1. 3 Ez az "egyetlen igaz vallás" egyik ismérve, ...

1. 4 ... amit persze az Őrtorony Társaság saját maga határozott meg.


Ez mind nem igaz, mert

1. 1. 1 NEM azt az evangéliumot hirdetik, amit kellene, erről már fentebb írt valamelyik válaszoló;

1. 1. 2 NEM az egész világon hirdetik, csak a ~ 2/3 részén. Kérdezd meg a rokonodtól, mi újság Indiával és Kínával... Én már régebben utánanéztem ennek a témának, mutatom az eredményt:


Először is a WTBTS _saját_ statisztikája, ahol az adatokat meg lehet találni:


[link]


Kínáról nincs adat, egyetlen hang sem. Tehát ezek szerint Kínában nincsenek JT-k. [Volt már olyan próbálkozása egyiküknek, hogy a "30 másik ország" sorhoz tartozik Kína is, de ott olyan csekély létszám van megjelölve, hogy az összlakossághoz képest elhanyagolható: legjobb esetben is kb. 25.000 fő, pedig a

Wiki szerint 2007-ben 1.321.851.888 fő volt a népesség összlétszáma Kínában (frissebb adatot nem találtam).


A másik említett ország, India pontos adatai a fenti link szerint (2011):


1. Össznépesség: 1.224.614.000 fő

2. Maximális létszám (azaz "hírnök-csúcs" a Királyság-szolgálatban): 37.095 fő

3. Átlaglétszám (azaz a "tevékeny hírnökök átlagos létszáma): 33.182 fő

4. Megkereszteltek száma: 1.813 fő

5. Gyülekezetek száma: 441


Csak érdekességként kiszámoltam: Az adatok alapján minden 36 906. indiai ember tagja a JT felekezetnek, ez kb. _3 százezred_ részt jelent. Szintén az adatok alapján az indiai JT-gyülekezetek átlaglétszáma 75 fő.]


Tehát maradhatunk a ~ 2/3 résznél az egész helyett...


Ezzel szemben a kínai kereszténység statisztikájáról egy Wiki-oldal, mely szerint 1998 és 2008 között a keresztények száma 11 millióról 21 millióra nőtt. (Ez 10 millió ember, ill. 90,91 %-os növekedés). DE: Ez a kommunista kormány "hivatalos" statisztikai adata; becslések szerint a keresztények száma akár 70 millió is lehetett abban az évben.


[link]


Az eltérésre a magyarázat, továbbá a 2010-es adatok az alábbi linken olvashatók:


[link]


1. 2 Jézus nem parancsolta meg ezt a módszert. Valóban volt, hogy kettesével küldte ki a tanítványokat, de nem mindig. Ha megnézzük a Bibliát, hogy "kezdetben" hogyan hirdették az evangéliumot, ezeket találjuk:

a., Nyilvánosan, azaz közterületen, pl. piactéren;

b., Pl. Pál szombatonként a zsinagógákban tanított;

c., Magánházaknál gyűltek össze a hívők, ahol volt tanítás, imádkozás, úrvacsora. Nem tudom, oda hívtak-e vendégeket, de elképzelhetőnek tartom.

d., Az biztos, hogy istentiszteleteken részt vehettek kívülállók is, akiket meghívtak vagy akik "csak úgy" betévedtek.


Továbbá az is érdekes lehet, hogy Jézus hol és hogyan tanított: nyilvánosan a Templomban, közterületen, nagyon jól kihasználva a természetes akusztikai adottságokat, a szabad természetben (tóparton, hegyen).


1. 3 A Bibliában sehol nem ad "definíciót" az "igaz vallásra", és nem is sorolja az ismérveit. Vannak iránymutató dolgok, de ezekből nem szabad törvényt csinálni.


1. 4 No comment... Ennyi erővel bárki meghatározhatná...


2. A JT-k azt állítják, hogy a lélek és a szellem szavak magát az embert / a személyt / az életerőt jelentik, semmi mást, így az embernek nincsen önálló / független lelke / szelleme.

Mutass nekik olyan igeverseket, amelyekbe _nem lehet_ belepasszírozni ezeket a jelentéseket, mert egyszerűen értelmetlenek lennének. Pl. "Azt mondom az én lelkemnek: ..." - by King David :).

[Ha gondolod, összeszedtem kb. 30 ilyen igeverset, be tudom másolni.]


És javaslom még, hogy használd a kereső funkciót, mert rengeteg JT-s kérdés volt már itt, a GYK-n (kb. 200, tudom, mert nemrég futtattam le egy ilyen keresést).


Üdv. :)

2012. ápr. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 Mulder614 ***** válasza:
0%
Tényleg CSAK Jehova Tanúi végzik azt a prédikálómunkát amit Jézus elindított. A papok megelégszenek az akváriumban lévő halakkal. Tehát nekik elég annyi ember akik már járnak a templomba. De semmi esetre sem mennének másokhoz. Nem Jézust követik sajnos. Üdv!
2012. ápr. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ez a cikk pont a kérdésedre válaszol:

[link]


Remélem az oldalon is találsz hasznos infókat: [link]


A blogon is bátran kérdezz, szakértő csapattal rendelkezünk.

2012. ápr. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
0%

Vidiripi


Berta Wooster!


A Máté 24:14 esetében felmerül a kérdés. Hogy az írója földrajzi értelemben gondolkodott vagy pedig lélekszám szerint.


Mert te magad írod hogy Kínában is és Indiában is vannak Jehova tanúk. De az össznépességhez viszonyítva nagyon kevesen. Földrajz vagy népesség?

De pl. ott van Észak-Korea ott vajon vannak e keresztények? Elképzelhető hogy vannak?

Szerintem igen elképzelhető. Csak illegalitásban kell tevékenykedniük mert különben gyorsan egy táborban találhatják magukat akár az egész családjukkal együtt. Így nem tartják őket számon a nyilvános adatok közlésekor. Ami feltételezem a védelmük érdekében történik.

2012. ápr. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!