Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem vagyok Jehova Tanúja....

Nem vagyok Jehova Tanúja. Miért lenne jó, ha az lennék?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 9. 21:56
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
56%
Azért vannak még igazi keresztyének ezen oldalon, is akiknek fontos:Isten,Jézus Krisztus,és a Biblia.És nem hebegnek -habognak össze vissza,hanem a célra figyelnek,és terelik a tekintetünket,a cél:Jézus Krisztus,halála,feltámadása,és nemsokára az Ő visszajövetele.
2012. jún. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:
Ennyi idő alatt a kérdező már simán eldöntötte mit tesz! :)
2012. jún. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
Ki kell, hogy ábrándítsalak, mert már a kérdésed is azt mutatja, hogy érdek ember vagy. Egy igazi Jehova tanúja, vagy leendő tanú sohasem azt nézi, hogy Jehova imádata milyen előnyökkel jár. Az ő szavának a Bibliának a tanulmányozása alapján megismeri Jehova tulajdonságait, személyiségét, alapelveit, megérti azt, hogy Jehova miért lát el hasznos tanácsokkal a Biblián keresztül. E ismeret szerzés arra ösztönzi, hogy viszonozza Isten szeretetét, ima utján Jézuson keresztül közeledjen hozzá, és együtműködjön vele az ő akarata megvalósításában. Egy mélységes kapcsolat alakul ki közöttük, amely őszinte szereteten alapul. Ha valaki kiépítti ezt a kapcsolatot, és valóban megismeri Jehovát, azon dolgozik, hogy ez a kapcsolat mindnél jobban elmélyüljön közöttük. Egy olyan szereteten alapuló kapcsolat ez, amely kölcsönös, és nem érdekeken, hanem szereteten alapul, olyan öröm forrása, emelyet semmi nem múl felül.
2012. júl. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:

"Szereteten alapuló kapcsolat "egy névvel?????????????

Szomorú vagyok,de Jézus is hogy nem vele ápolod a kapcsolatot hanem egy fantom névvel!Mivel hogy olyan,hogy Jehova nincs a Bibliába!!Talán,JÁHVE,vagy,ELÓHIM.

2012. júl. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 lsandor ***** válasza:

Kedves utolsó! Olvasd már el a Károliban a Zsoltárok 83: 19-et ott is a Jehova forma szerepel. Vajon miért? Gondold meg, hogy mit mondasz. Jahve, vagy Jehova-ez a magyar nyelvben elfogadott az Isteni név jelölésére.


Gustav Friedrich Oehler német professzor a név különböző kiejtési változataival foglalkozott, majd erre a következtetésre jutott: „Ettől kezdve a Jehova formát fogom használni, mert e név polgárjogot nyert a szókincsünkben, és nem lehet onnan kiszorítani” (Theologie des Alten Testaments. Második kiadás [Stuttgart, 1882] 143. o.).

A washingtoni (USA) Wesley Teológiai Szeminárium nyugalmazott egyetemi tanára, George Buchanan professzor szerint a válasz igen. Buchanan professzor így magyarázza: „ Az ókori időkben a szülők gyakran az istenségeik után nevezték el gyermekeiket. Ez azt jelenti, hogy úgy ejtették ki gyermekeik nevét, mint ahogyan istenségeik nevét. A Tetragrammát használták az emberi nevekben, és mindig a középső magánhangzóval.”

Vizsgáljunk meg néhány példát azokból a tulajdonnevekből, amelyek a Bibliában találhatók, és amelyek tartalmazzák Isten nevének rövidített formáját. A Jonathán a héber Bibliában úgy fordul elő, hogy Jó‧na‧than′ vagy Jéó‧na‧than′, amelynek jelentése ’Jaho vagy Jahova adta’ — mondja Buchanan professzor. Illés próféta neve a héberben ʼE‧li‧jah′ vagy ʼE‧li‧ja′hu. Buchanan professzor szerint ez a név azt jelenti: ’Jahoo vagy Jahoo-vah az én Istenem’. Ugyanígy a Jósafát név héber megfelelője a Jéó-sa‧phat′, ennek jelentése pedig ’Jaho ítél’.

A Tetragramma két szótagos kiejtése, a „Jahve” nem teszi lehetővé, hogy az o magánhangzó része legyen az isteni névnek. Viszont számtalan bibliai névben, amelyben szerepel az isteni név, szerepel ez a középső magánhangzó mind az eredeti, mind a rövidített formákban, ilyen például a Jehonathán és a Jonathán. Ezért Buchanan professzor ezt mondja az isteni névről: „Egyetlen esetben sem marad ki az oo vagy az oh hangzó. Néha a szót lerövidítik »Ja«-ra, de soha nem »Ja-ve«-ra . . . Amikor a Tetragrammát egy szótaggal ejtették ki, azt »Jah« vagy »Jo« formában tették. Amikor három szótaggal ejtették ki, »Jahova« vagy »Jahoova« lehetett. Ha bármikor is lerövidítették két szótagra, az valószínűleg a »Jaho« volt” (Biblical Archaeology Review).

Ezek a gondolatok segítenek nekünk, hogy megértsük, miért mondta Gesenius, XIX. századi hébertudós a Hebrew and Chaldee Lexicon to the Old Testament Scriptures című művében a következőt: „ Azok, akik úgy gondolják, hogy הה [Je-ho-vah] volt [Isten nevének] helyes kiejtése, egyáltalán nem állítják ezt alaptalanul. Ha ezt a kiejtést használták, a rövidített szótagok, a ה [Je-ho] és a י [Jo], amely szótagokkal sok tulajdonnév kezdődik, sokkal kielégítőbb magyarázatot nyernek.”


Fontold meg, hogy mit is mondasz

2012. júl. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:

Vagyok Aki Vagyok,Mondá az Úr Mózesnek!

Mielőtt Ábrahám lett ,Én Vagyok,mondá ,Jézus!

Higyétek el ,hogy Én az Atyában ,az Atya Énbennem van,mondá Jézus.

Szóval aki nem hiszi el Jézus szavait,az hazuggá teszi Őt!

Józan paraszti ésszel,egy példa:Embertől ember születik

Álattól álat születik

Ha növéhy magot ültetsz el abbol növény lessz

Isten től-Isten születik.

Tudom ,minden példa sántít egy kicsit,De Jézus vagy Isteni személy ,vagy hazug.

Kedvas tanúk:lehet választani,nincs harmadik lehetőség ,meg melléduma,vagy Isten ,vagy hazug ?Mivel Jézusban nem volt bűn,ezért nem lehet hazug,úgyhogy marad az ,hogy ő :ÖRÖKKÉ ÁLLANDÓ ISTEN,vagy más szavakkal:JÉZUS KRISZTUS TEGNAP ÉS MA ÉS MINDÖRÖKKÉ UGYAN AZ!!

Na ezek után érveljetek Jehovával,mivel Ő íratta le ezeket az Ő könyvében a Bibliában!

Gabóca.

2012. júl. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:

Nem ismerem, Buchanan professzort!

De Jézust igen és a Bibliát is.és nekem ennyi elég.

Ti meg csak tanultok és tanultok ,de az igazság ismeretére nem juttok el. Amíg a névvel foglalkoztok,elhanyagoljátok a személyt.Vagyis nem Istent ismeritek,hanem egy névre építetek egy tanrendszert.

2012. júl. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!