Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem vagyok Jehova Tanúja....

Nem vagyok Jehova Tanúja. Miért lenne jó, ha az lennék?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 9. 21:56
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
63%

Akkor legyél Jehova Tanúja, ha szeretnél egy olyan közösség tagja lenni, amelyik belemászik a magánéletedbe. Ha a "közösség - szabadság" skálán a közösség felé érzed közelebb magadat, és nem fog nyomasztani, hogy rádtelefonálgatnak, hogy hol vagy már, akkor csatlakozz!


A másik dolog, hogy a Bibliából sok mindent ki lehet olvasni (ha nem értesz hozzá legalább egyetemi tanári szinten). A Jehova Tanúinak tanításai ugyanúgy ki vannak olvasva belőle, mint a katolikus vagy más egyházéi. Végül is mindegy, hogy a Szentháromságban hiszel, vagy abba, hogy Jézus = Mihály arkangyal, mivel egyik sincs BENNE a Bibliában, csak ki lehet tanulni belőlük, ha nagyon akarod. Ettől nem leszel "hülyébb", mint egy katolikus, aki a cölibátust, Szűz Máriát stb. tanulja ki a Bibliából -- mert a nagymamája is katolikus volt, vagy a legjobb barátja, aki először elvitte a templomba, és véletlenül katolikus lett és némi intellektuális agymunka árán hirtelen elkezdte belelátni a Bibliába a szentháromságot stb. Nincs ezzel semmi baj, a Jehova Tanúi tanításai nem rosszabbak és nem jobbak ezeknél.


Békesség mindannyiótoknak.

2012. máj. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
74%

Az már régen rossz,hogy valahova be kell állni.

Minden ami Krisztus Gyülekezetén kívűl van az SZEKTA!

Neked Jézust kell megismerni ,mint megváltódat ,a Bibliábol.

Nagyon rámenősek a kedves tanúk,és csak mondogatják:mienk az igaz vallás!és a katólikusokat hozzák fel ellen példaként.

Pedig a biblia világosan leírja hogy ki az igaz ,és ki a hazug,de ez őket már nem érdekli ,csak az a maszlag amit a "vének"kitalálnak.

2012. máj. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
61%
Kedves kérdező! Szerintem ez egy provokatív kérdés, hiszen nem válaszolsz egyikre sem, de azért pár hét múlva kiemeled, hogy kapjál még válaszokat.
2012. máj. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 A kérdező kommentje:

# 23/23:

Kedves válaszoló!

Csak arra lettem volna kíváncsi,hogy honnan tudják a Tanúk,hogy náluk az igazság?

2012. máj. 23. 22:57
 25/47 anonim ***** válasza:
43%
Mert Jehova Tanúi is egy olyan vallás, mint a többi, ami saját magánál "tudja" az igazságot. Hiszen minden vallás követőjének a saját vallása az igazi.
2012. máj. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 A kérdező kommentje:
Utolsónak?azért érdekes módon a reformátusok nem "fújnak"az evangélikusokra,hanem testvéreknek tartják őket.
2012. máj. 24. 16:10
 27/47 A kérdező kommentje:
Javítottam:Utolsónak:azért érdekes módon például a reformátusok nem "fújnak"az evangélikusokra,hanem testvéreknek tartják őket.
2012. máj. 24. 16:11
 28/47 lsandor ***** válasza:
0%

Hogy honnan tudjuk, hogy nálunk az igazság?

Nos a Bibliában bizonyos alapelvek vannak lejegyezve, melyeknek az igaz vallásnak meg kell felelnie. Pl:

Prédikálják a Királyság jó hírét(Máté 24: 14; 28: 19, 20)

Valódi szeretet van köztük(János 13: 35)

Használják Isten nevét(Zsoltárok 83: 18, 19)

Ez csak nagyon kevés ismertetőjel, de sokkal többet fel lehet sorolni. Hogy kik felelnek meg ezeknek, azt mindenki döntse el

2012. máj. 25. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
57%
Legyél inkább muszlim.
2012. máj. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
100%
Katolikus vagyok, de nekünk mindig azt tanították, hogy amelyik vallás azt állítja magáról, hogy csak azon keresztül üdvözülhetünk, az tévúton jár! Mert egyedül Jézuson és az Atyán keresztül lehetséges ez, és nem a sok elmélkedésen és vitázáson, hogy kinek van igaza. Lehet, hogy sok mindenben igazuk van a tanúknak, de akkor sem állíthatják, hogy csak nekik van igazuk, mert így egy kicsit elvakultnak tűnik az egész.
2012. máj. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!