Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem vagyok Jehova Tanúja....

Nem vagyok Jehova Tanúja. Miért lenne jó, ha az lennék?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 9. 21:56
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén szeretnék neked valami pozitívat írni, de nem könnyű. Egy tanúnak ez biztos kapásból menne.

Nem ismerek túl sok tanút, akit meg igen az sem veszi túl komolyan a vallását, így igazából csak innen, a kérdésekre adott válaszaikból, megnyilvánulásaikból kapok képet róluk.

Amit nagyon hiányolok belőlük, az a tolerancia,türelem,alázat,szerénység és legfőképpen a szeretet.Sokat dolgoznak azon, hogy minél több embert megtérítsenek, de sajnos nem az a boldog, aki sokat tesz, hanem az, aki mindenkit és mindenkor nagyon szeret. Ennek pedig az ellenségszeretés a próbája! Áldani átkozóinkat, jót tenni azokkal, akik rosszat tesznek nekünk, tehát mennyei Atyánk stílusát megélni.

Szívből sajnálom, hogy nem tudtam neked egy jó indokot írni,remélem másnak azért jobbak a tapasztalatai ezzel az egyházzal.

2012. ápr. 10. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 lsandor ***** válasza:
2%
Kedves kérdező én Jehova Tanúja vagyok. Nem mondom neked azt, hogy legyél te is az, de azt ajánlom, hogy kérj egy ingyenes házi Bibliatanulmányozást egy Jehova Tanújától, ezáltal nagyon sok mindenre rá fogol jönni és tisztában leszel igen lényeges kérdésekkel, valamint ezzel semmilyen kötelezettséget nem vállalsz
2012. ápr. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
6%

a tanulmányozást én is ajánlom, csak érdemes kritikusan hozzáállni. igazából minden kérdésre van valami kifogás, bár megesik, hogy maguk sem tudnak válaszolni sok dologra.


és valóban egyet kell értenem azzal, hogy a tanúk ritkán toleráns és szerető emberek. legalábbis sajnos nem ilyennek ismertem meg őket, sem a keresztények nagy részét. pont a legprimitívebbek azok, akik nem nyitottak a világra, hanem hinni akarnak valamiben. ezek az emberek nem kíváncsiak másokra, a saját akaratukat akarják érvényesíteni másokon, a vallásuk pedig a drog, ami értelmet ad életüknek.


nem mondom, hogy minden vallásos rossz, de a legtöbb ember ugyanúgy ember marad attól még, hogy felvesz egy köpönyeget.

2012. ápr. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
38%

E helyett látogass el ide

www.hit.hu

2012. ápr. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
100%

Egyet tarts szem előtt: Jézus az út az Atyához. Jézus nélkül nem fog menni. A Jehova Tanúi leminősítik Jézust.

Tehát nem lenne jó...

2012. ápr. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
60%
Nem vagyok JT-ja, régebben jártam. Amit írtál, hogy leminősítik Jézust, ez nem igaz. Nekem nem jött be a vallásosdi, igaz kicsi koromban anyukám hurcolt el...(de minek) Nagyon sok megkötésük van, születésnapot sem ünneplik, semmit sem ünnepelnek csak Jézus halálát (mert ekkor adta az emberekért az életét). Rengeteg kétszínű ember van ott is, sok álszent, akadnak kivételek, de én nem ismertem olyat...ismerd meg és aztán dönts
2012. ápr. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
88%

A tanúk aszt mondják :övék az igaz vallás.Na de a legtöbb vallás ezt mondja ,vagyis elletmondás,egyik sem igaz vallás .Ezzel szemben Jézus Krisztus azt mondja :Én Vagyok az Igazság,az Út,és az Élet!Na Ő rá van szükséged.A Bibliában Ő róla olvashatunk,főleg a János evangéliumában.

Jézus nem vallást kínál ,hanem életet,menekülést a bűneid hatalmábol,és következményeiből.Élő kapcsolat a Teremtő Istennel .Javaslom Vedd fel a kapcsolatot Jézussal,és Ő majd elmagyarázza a Biblián keresztűl,hogy mit higgy és mit ne higgy el a földi életedben.

2012. ápr. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
100%
Inkább az lenne jó ha Jézus Tanúja lennél. :)
2012. ápr. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
86%
Semmiért nem lenne jó. Én keresztény vagyok, mondhatnám azt is, hogy keményvonalas. A Jehova Tanúi elferdítették az igazságot, nem fektetnek elég hangsúlyt Jézusra és nem fogadják el a Szentlelket isteni személynek, holott a Bibliából ez tök nyilvánvaló. Vallást és szbályokat erőltetnek rád. A vallásosság megöli az Istennel való igazi kapcsolatot, ítélkezővé tesz, és emellett befeszülsz, mert folyamatosan bűnösnek fogod érezni magad a sok betarthatatlan szabály miatt. Krisztus követője legyél és keress egy olyan közösséget, ami a legmegfelelőbb számodra több szempontból is. Budapesten tudom ajánlani a Golgota gyülekezetet, Biblia Szól gyülit, Pasaréti református közösség, Wesselényi utcai baptisták, Budafoki baptisták. Bitos van jó evangélikus, pünkösdi és katolikus is, érdemes neten is megnézni, több helyre elmenni, hol érzed otthon magad.
2012. ápr. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
92%

Addig örülj amíg szabad vagy . Megmondom neked, ha a szeretet Istenét keresed, megfogod találni. Ne engedd, hogy bárki elhitessen. Az Isten nem olyan kicsi, hogy ne gondoskodjon a teremtményeiről.

Az életet ajándékba kaptad, és mellé útmutatást is kaptál. Onnan ismered fel Őt, hogy a szívedbe írta fel az igazságot.

Nincs messze egyikünktől sem.

2012. ápr. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!