Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem vagyok Jehova Tanúja....

Nem vagyok Jehova Tanúja. Miért lenne jó, ha az lennék?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 9. 21:56
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
21%
A kérdésedből az derül ki, hogy milyen hasznod lenne abbó, hogy Jehova Tanúja lennél. Itt meg kell jegyeznem, hogy minden Jehova Tanúja saját akaratából adja át magát Jehova szolgálatára és akarata cselekvésére. Itt elsődlegesen az a cél, hogy jobban megismerjük a Teremtőnket, valamint azt, hogy miként nyerhetjük el a helyeslését. A cél nem az elsősorban, hogy mi hasznunk ebből a kapcsolatból, hanem egy szerető kapcsolat kiépítése Jehovával, Jézus váltságáldozatának következtében. A Bibliában található tanácsok segíthetnek sok felesleges nehézséget elkerülni, és a jövóre vonatkozó igératek pedig segítenek a kitartásban. A cél egy szereteten alapuló egyre szorosabb kapcsolat kiépítése Istenünkel.
2012. jún. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
94%
De jó volna ,ha felismernétek hogy 2000,éve az Új szövetségben élünk ,és ebben Jézus Krisztus mondja ,hogy tanúim lesztek!Jehova az Ó szövetséges időkben mondta a zsidóknak ,hogy tanúim lesztek.Hát kedves tanúk ,jól össze-vissza vagytok keverve a fogalmakkal.
2012. jún. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
100%

Miért lenne jó? Mert nem lehetne egy önálló gondolatod sem! Csakis az őrtorony lesz a te gondolatod.

Hogy valamit a saját szavaiddal szeretnél elmagyarázni, ami úgyanazt jelenti? Hát ezt felejtsd el. Őrtorony tanulmányozásánál a 12 oldalon a 9. sorban kifelejtettél egy szót! Hát-hát legközelebb jobban figyelj oda. Ha ezt akarod akkor nyugodtan legyél tanú!

2012. jún. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
66%
Egyáltalán eldöntötted-e mát hogy tanú leszel-e vagy sem? Egy kis kommunikáció a kérdezőtől nem ártana.
2012. jún. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
73%

Szerintük ,ott lehetsz majd a Királyságban.

De pont ők nem lesznek ott,mivel oda csak Jézus Krisztus vérén keresztűl juthat valaki.Ők csak egy nevet,tisztelnek ,bálványoznak.

Vagyis egy ok sincs arra hogy jó lenne ha az lennél.

2012. jún. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 A kérdező kommentje:

# 31/35:

remek magyarázat volt!


Arra lettem volna kíváncsi,miért lenne jó,ha megtérítenének.

2012. jún. 3. 22:46
 37/47 anonim ***** válasza:
100%

Nem lenne jó, ha az lennél!!!!!


Nagyon félre ismerik, félre magyarázzák a Bibliát, Isten szavát.

2012. jún. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
81%
Miért lenne jó neked ha az lennél?
2012. jún. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
56%

Kedves Kérdező


Én tanácsolom! Először Tanulmányozd a Bibliát és ott megismerheted Isten teljes lényét, akaratát, szeretetét, küzdését az emberért. Megismerheted Fiát, Jézus Krisztust, aki meghalt a kereszten minden emberért, én értem is, Te érted is.


Azt a vallást, gyülekezetet, közösséget keresd, a melyet megismertél a Biblia által. Tízparancsolatban az első négy versben, Isten kijelenti önmagát, és akaratát. Azt kövesd, és akkor nem tévedsz el, hogy melyik közösséget fogadd magadévá.


Ne emberekben bízz, hanem Istenben, ne embereket kövesd, hanem Istent, ne emberekre támaszkodj, hanem Istenre.


Én is így cselekedtem, és megmutatta nekem azt a közösséget, amelyikben jól érzem magam, és a Biblia elve szerint él. Ennél nagyobb boldogság nincs, mikor Istent, Jézus Krisztust követhetem.

2012. jún. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
56%
Javítás: Biblia elve szerint élek.
2012. jún. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!