Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki hogy vélekedik az evolúciór...

Ki hogy vélekedik az evolúcióról? Hogyan egyeztetitek össze a vallásokkal?

Figyelt kérdés
Megköszönném, ha a válaszotok mellé leírnátok miben hisztek/ milyen vallást gyakoroltok. Mindre megy a zöld kéz.
2012. márc. 27. 00:09
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
Egyáltalán mi az a tér és mi az az idő? Milyen volt nélküle? Vagy mi van a téren kívül? Milyen egy másik dimenzió ha létezik?
2012. márc. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy ilyen cucc csak úgy magától lett és addig nem volt semmi, ami elég hihetetlennek tűnik, akkor az sincs kizárva, hogy lett egy Isten.

De lehet ezeken gondolkodni, hogy ha van Isten, előtte mi volt és ő mi csoda.

Ez a mi korlátolt szánalmas kis gondolkodásunk miatt van. Ezért nem fogjuk megérteni, mert csak térben és időben tudunk gondolkodni. Meg akarjuk érteni a világot, de saját magunkat nem ismerjük. Az agyunkat sem, az én tudatot sem-

2012. márc. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
21. A tér is az idő tulajdonképpen egy és ugyanaz dolog a téridő. A téren kívül nincs semmi. Ettől függetlenül egy végtelen Multiverzumban élünk de a mi Univerzumunk véges de hatalmas. Az evolúció egy tény de ettől még létezhet Isten bár valószínűbb hogy nincs semmilyen teremtő. De létezhetnek olyan Univerzumok amelyeknek van Istenük vagy Isteneik. Mivel az Univerzumunk még egy jó ideig létezni fog és elég gyakori lehet az élet nem kell aggódni azon hogy mi van a halál után hiszen egy galaktikus szuper civilizáció képes lesz szimulálni az Univerzumban valaha élt élőlényeket így minket is visszafog hozni az életbe. Akár a mi utódaink is megtehetik.
2012. márc. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
57%
A véletlenes kommentelőnek mondanám, hogy pontosan, annyira hatalmas az univerzum, hogy azt emberi ésszel elképzelni és felfogni nem lehet. Ebből következik, hogy "véletlenül" biztos nem csak egy bolygón alakult ki élet, csak nincs erről tudomásunk és/vagy időben eltolva jelentkezett azokon a bolygókon, melyeket meg tudunk megfigyelni. (de ugye mintát venni még korlátozottabb lehetőségünk van) Az, hogy kialakult a Földön élet, amiatt van, hogy a hőmérséklet és becsapódások (ezek által pedig a bolygóra került kémiai vegyületek) létrehozhatták a szén-alapú élet első jelenlétét, és ez fejlődött tovább. Számunkra csak ez a bolygó jelenti az életet (A Kepler 22b a legközelebbi esélyes egy szén-alapú életre), de ez nem azt jelenti, hogy Isten direkt ide helyezte el a bolygót, hogy nekünk jó legyen, hanem mert itt voltak megfelelőek a feltételek számunkra. Ami pedig a bolygók mozgását illeti: szimpla fizika, nem is értem, hogy ez hogy jön ide. Egyébként vannak ütközések is, tehát nem tökéletes, és a szabadjára bocsátott anyagból keletkeznek új képződmények. Csillagok keletkeznek, hunynak el, ahogy a Napunk halála is be fog következni és ezzel megsemmisül az élet a Földön. (Kicsit sajnálom ezeket leír
2012. márc. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
100%
Személy szerint nem vagyok vallásos.Az evolúció mindössze arra ad választ,hogy az első "élő" létformák létrejötte után mi történt.Maga az élettelenből élővé válásra,vagy az egész univerzum létrejöttére nem.Ettől a határtól visszafele egyszerűen nem létezik az elmélet,értelmezhetetlen.Nagyon sok érdekesség rejtőzik még eme határ előtt.Ki tudja mi fog még kiderülni "tudományosan" is.:)
2012. márc. 28. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
46%

Hívő keresztény vagyok.

Az evolúciót nem egyeztetem össze a vallásommal (hitemmel), hanem tagadom (nem hiszem el, hogy az élőlények egymásból alakultak ki, hogy az alacsonyabb rendűtől a magasabb rendű felé fejlődtek, és nem ismerem el az elmélet állítólagos bizonyítékait sem).

Abban hiszek, amit a Biblia tartalmaz, és a Biblia szerint Isten teremtette a földet és az élővilágot 6 nap alatt. Így tehát kizárt, hogy mind a Biblia, mind az evolúciós elmélet igaz legyen - valamelyik a kettő közül hazugság, úgyhogy dönteni kell.

Én Istennek hiszek, ez a szuverén döntésem, és ebben a kérdésben figyelmen kívül hagyom a hivatalos tudományos állásfoglalásokat. Nem foglalkozom azzal, hogy megpróbáljam megcáfolni őket, hanem tiszteletben tartom, hogy ők ezt a tudományos kutatások alapján jelenleg így gondolják.

De nem is érdekel, amit felhoznak az evolúció mellett. Ebből a szempontból mondhatjuk, hogy "elvakult" vagyok, mert előre eldöntöttem, hogy mit gondolok, és nem vagyok hajlandó megváltoztatni. Ennyi.

2012. márc. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
Nincs tudományos magyarázat az anyag és energia, tér és idő miegymás keletkezésére, logikusan következik ebből, hogy Isten keze van a dologban. Mi a vallásos magyarázat Isten keletkezésére? Avagy Isten mindig is létezett, ez elfogadható axiómaként. Isten az az erő, amely irányítja a világot, az evolúciót(aminek létét tagadni lássuk be botorság), tehát Isten lényegében energia! Ha ennek az energiának a létét elfogadjuk axiómaként, akkor az anyagnak, térnek, időnek létét is elfogadhatjuk. Tehát a következtetés ha hisszük, hogy Isten a teremtő és irányító erő, akkor azt is hinnünk kell, hogy nem ő! Fiozófusok, hol a hiba az okfejtésben?
2012. márc. 30. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

Nem vagyok filozófus, de szerintem tudom, hol a hiba. :)

Onnantól kezdve, hogy azt mondod, "tehát Isten energia". Most nézhetnék bután, hogy ez miért következik azokból, amit leírtál, de valójában tudom: azért, mert bár nem írtad le, de elfogadod axiómaként a materializmust, vagyis hogy minden az anyagi világban létezik (hiszen az energia tömeg, a tömeg energia, tehát tulajdonképpen szerinted Isten is anyag).

"Az Isten Szellem, és akik őt imádják, szükséges, hogy szellemben és igazságban imádják." (Jn. 4:24.) Ez egy olyan alapigazság, amit nem lehet figyelmen kívül hagyni, ha arra vagy kíváncsi, hogy Isten ki-(és nem mi-)csoda.

A szellem nem anyag, nem energia. A szellem mindig *személy*, és a létezése az anyagon kívül van, és nem belül. (Isten úgy "mutatkozott be" Mózesnek, hogy "Vagyok aki vagyok", vagyis "Én vagyok a Vagyok".)


Szerintem itt a hiba.

Valamint, hogy a Teremtő számára az, ha úgy határozzuk meg, hogy egy anyagi folyamatnak az "irányító ereje", degradáló. Isten világosan azt nyilatkoztatta ki magáról, hogy Ő teremtő Isten. A teremtés pedig nem azt jelenti, hogy teremtett egy parányi, nagyon tömör anyagdarabot, felrobbantotta, és az irányított folyamatok által kialakított belőle minden létezőt. Hanem hogy "aki a holtakat megeleveníti, és azokat, amelyek nincsenek, előszólítja mint meglevőket." (Róma 4:17.)


Ha semmi mást nem is néznénk, csak az ember teremtését, az is elég, hogy belássuk: a biblia Istene nem az evolúcióval dolgozott.

"1Móz 2:7 És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét. Így lőn az ember élő lélekké."

A "föld porából" (Ádám neve héberül kb. 'vörös föld') formálta, és amikor rálehellt, megelevenedett. Szó sincs fejlődésről! Olyannak teremtette az első embert, mint te vagy én. Az, hogy az ember egyenesen Istentől származik (hogy a képére és hasonlatosságára teremtette őt Isten), annyira fontos alapigazság mind a zsidó, mind a keresztény hitben, hogy lehetetlenség egy zsidónak vagy egy kereszténynek az ember evolúcióját elfogadni.


Ezért mondom, hogy a zsidó-keresztény hittel nem lehet az evolúciót összeegyeztetni. Tehát ha a Genezisben leírt teremtéstörténet nem igaz úgy ahogy van, hanem egy régi zsidó monda, akkor a Biblia Istene egyszerűen nem létezik. Ebben az esetben, ha van is valamilyen isten, az nem a Biblia Istene, nem az az Isten, akiben mi hiszünk, és akkor teljes tévedésben vagyunk, és Jézus sem támadott fel a halálból. Ha pedig Jézus nem támadott fel a halálból, akkor az egész kereszténység egy hamis vallás, egy humbug!

2012. márc. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
Jaj nem a keresztény Istenre gondoltam. Írhattam volna felsőbb hatalmat, Zeuszt vagy bármi mást.
2012. márc. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
100%

Itt: "Nincs tudományos magyarázat az anyag és energia, tér és idő miegymás keletkezésére, logikusan következik ebből, hogy Isten keze van a dologban." Iszonyatosan nagy logikai hiba. Egyrészt ott van, hogy _még_ nincs magyarázat, másrészt hogy nem kell rájönnünk attól, hogy legyen, harmadrészt meg egy rakás más lehetőség csípőből ki lett zárva Isten kedvéért. Egyáltalán nem logikusan következik ebből.


Meg ott, hogy az evolúciót nem energia irányítja, hanem a természetes szelekció, kiegészülve a mutációval és a variációval. Mondjuk maga az "irányítja" sem a legjobb kifejezés, mert nem egy cél felé történik a dolog, hanem egész egyszerűen csak az él tovább, és az hoz létre utódokat, aki jól tud életben maradni.

2012. márc. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!