Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki hogy vélekedik az evolúciór...

Ki hogy vélekedik az evolúcióról? Hogyan egyeztetitek össze a vallásokkal?

Figyelt kérdés
Megköszönném, ha a válaszotok mellé leírnátok miben hisztek/ milyen vallást gyakoroltok. Mindre megy a zöld kéz.
2012. márc. 27. 00:09
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%

Az evolúció nem a teremtésről szól. Az evolúció a fajok fejlődésének elmélete. Nem kell, és nem is szabad összekeverni, még vitában sem, bár főleg azok teszik, akiknek fogalmuk sincs arról,valójában miről vitatkoznak.


Írok egy példát a "szemes" embernek, nem tudom, hanyadik volt...

Az evolúció jelenleg is zajlik, állandóan történnek kisebb változások a DNS-ünkben, az egyedekben egymástól függetlenül.

Nem gondolkoztál még azon, hogy ha a csótányokat tavaly elintézte a csótányirtó, idén miért nem? Ezt sok embertől hallottam már problémaként. Az evolúció, környezethez alkalmazkodás ad rá választ:

A csótányok egyedei sem egyformák (nyilvánvalóan). Azok az egyedek, amik spontán úgy módosultak, hogy véletlenül (már kevés százalék is elég) ellenállóak a méreggel szembe, nem pusztulnak el. Jövőre pedig ezek utódai lepik el a pincét, amik hordozzák elődeik immunitását. Nevethetjük természetes szelekciónak is.


Ugyanez a helyzet a vírusokkal, és ezért nem szabad túl sok antibiotikumot használni. Egy idő után ellenállóak lesznek az anyagra, hiszen már csak annak a minimális számú vírusnak leszármazottai, amik hordozzák azt az információt.


Vallásom? Én ilyen spirituális-tudományos keverék vagyok, nem ítélek el semmit, amiről nem tudom biztosan, hogy nem igaz. De az tény, hogy a fajok változnak, és ezt nevezzük evolúciónak.

2012. márc. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
31%

Szerintem az evolúció hülyeség, de nem is isten teremtette a világot. Meglátásom szerint még nem tudjuk, hogy fejlődtünk ki.


Előbb hiszem el, hogy egy idegen civilizáció alkotta meg az életet a földön, mint az általad említett dolgokat.

2012. márc. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
61%

„Az evolúció elméletének egy további különös oldala, hogy mindenki azt hiszi, hogy érti!” Jacques Monod.

Ugye. Ahogy általában köze sincs a megértéséhez. És általában azok szokták baromságként emlegetni, akiknek a leghalványabb fogalmuk sincs róla, hogy mi is az valójában. Mint a szemes emebrke: senki nem mondta, hogy egy állatnak milyennek "kell" lennie. Az ezósok magyarázzák bele mindenbe a "kell"-et, pedig a materialista világnézet (az enyémé legalábbis) alapja az, hogy nincs ez a "kell". A világ unblokk cél nélküli. Nem is nehéz erre jutni, hiszen ha mindennek célja van, akkor egy végtelen egyenesbe jutunk, nincs teljesen végső cél, és az egész értelmezhetetlenné válik.


Az evolúció elmélete végsősoron egy rettentő egyszerű, és fájdalmasan nyilvánvaló megállapítás: aki nem tud életben maradni, az nem marad életben; aki meg de, abból több lesz. Ennyi. Ezt cifrázzák és részletezik, nézegetik egyes esetekre a történéseket, specifikálják. Tény, hogy a legeslegelső lépés, hogy hogyan indult be, még nem teljesen világos, DE (ahogy azt sokan hajlamosak elfelejteni) az evolúció elmélete erről nem szól. Az evolúció csak magáról a fejlődésről szól. Viszont mivel a biológiánk végsősoron csak kémia, nem is olyan bonyolult szerves anyagok határozzák meg tulajdonságainkat, hatnak lelkiállapotunkra, egészségünkre, életünkre, nem is olyan elképzelhetetlen, hogy szimplán csak egy hárdkórabb kémiai cucc vagyunk. Ugye, főként C, H, O, és N. Nem valami misztikus dolgok.


Ajánlott olvasmány: Richard Dawkins: A Valószínűtlenség Hegyének meghódítása - Ha mást nem, a gondolkodásmódot talál megértitek.

Na meg szerves kémia.

2012. márc. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
41%

A vallás könyvekből alakult ki. Ezzel el is intézném legszívesebben a témát, mivel vallásos embernek kár evolúcióról és tényekről beszélni. A legjobb persze, amikor különböző vallások vesznek össze, hogy kinek van jobb képzeletbeli barátja. Ettől még nem lesz rossz ember, csak számomra ostoba pl. az a kérdés, hogy akkor miért nem fejlődött tovább minden majom emberré stb. De ha már így rákérdeztél, az evolúció a fajok fejlődésének története, bizonyított tény, ezen nincs nagyon mit vitatkozni. Bolygók kialakulása, elrendeződése mind fizikailag leírhatók, kémiai folyamatok, majd biológiai folyamatok során jött létre az élet. Az egyetlen, amit még nem sikerült teljes mértékben bizonyítani ugye, a Nagy Bumm elmélet, azaz, hogy mégis mi okozta az anyag hirtelen tágulását és maga az anyag hogyan jött létre.


Ezt a kis emberi agyunkkal vajmi kevés esélyünk van felfogni (akár méretben, akár időben), és itt jön képbe, hogy ez csak és kizárólag egy ember műve lehet. (?) Az, hogy nem lehet bizonyítani valaminek a nem létezését, nem támasztja alá, hogy létezik. Ha az a bizonyos könyv (nem Bibliát írok, mert több vallás is létezik) nem emberről ír, hanem egy egyszarvúról, akkor azt istenítenék az emberek, csak mert nem tudják megmagyarázni a világ keletkezését? Nem, ugye, mert mindenki tudja, hogy az hülyeség.

A probléma az, hogy egyedül fizikai és matematikai és technológiai tudásunk híján nincs erre magyarázat, az összes többi egyedfejlődés, bolygók kialakulása megoldott. Az, hogy ilyen fejlett (mihez képest? nincs viszonyítási alapunk) civilizációs fokot értünk el, már nem azért van, mert Isten ledobálja nekünk a tüzet meg a számítógépet és az internetet. Hanem, mert az emberi agy képes a fejlődésre, ha szüksége van rá. Pl. tudunk úgy gépelni, hogy nem nézünk le a billentyűkre. Erre nem volt szüksége az embernek régen, mégis kialakult ez a képesség. Ez persze évezredek története, így egy mai ember annyit lát a max 100 éve alatt, hogy semmi nem történt, így könnyen mondhatja rá, hogy hülyeség. De a vallásos emberek úgy gondolják, hogy Isten lepottyantotta ide az embereket, állatokat meg a növényeket, belecsapott párat a Földbe és kész lett a táj is. Ja meg még gyorsan dobott az égre egy kis pöttyöt, hogy ne sötétben mászkáljunk. Aki egy kicsit is hajlandó megérteni a világ működését, szerintem el kell(ene) fogadnia a tényt, hogy nem egy ember irányítja az életet. Ahogy menny és pokol sincs, szerintem a gyáva emberek menekülnek egy képzelt világba. Ettől még nem nézek le senkit, nem is veszekszem velük, mert teljesen felesleges és lehetetlen meggyőzni őket normális logikával.

Várom a támadásokat:)

2012. márc. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:

Kérdező, már a kérdésed is rossz.

Valójában úgy szól, hogy a különböző vallások mit kezdenek az evolúció tényével?

Erre aztán lehet sokféle válasz... a strucc-féle "fejet a homokba", az egyház-féle "irtsunk ki mindenkit, aki mást mond, mint mi", a mágus-féle "tekerjük addig, amíg beleillik" és a nihilista-féle "nem tudom, de kit érdekel?" válaszig.


Megkérdezhetem, hogy te melyiket vallod?

2012. márc. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:

Kedves 14. Kérdező remélem nem lesz senki olyan ostoba, hogy a habzó szájú öntelt válaszodat bárki válaszra méltaná. De ha lettél volna annyira figyelmes, észrevehetted volna, hogy neked ehhez a kérdéshez nem igazán lett lap osztva.

15. Kérdező: A mai tudomány képes a természet feletti erők, ( pl különböző természeti katasztrófák) tudományos magyarázatára, és valóban a természetes kiválasztás, a mutáció stb. mind tények, azonban úgy vélem emögött is egy felsőbb hatalom áll (véleményem szerint Isten). Az már más kérdés, hogy hiszem-e, hogy majomokból fejlődött ki az emberiség.

2012. márc. 27. 15:19
 17/33 anonim ***** válasza:
39%
Nos, pont te válaszoltál rá, 16-os, úgyhogy akkor olvasd el a mondatodat és vond le a következtetést, hogy mi vagy. :)Szerintem szép nyugodtan levezettem, hogy miről tudunk bizonyosan a világban és miről nem. Az egy másik dolog, hogy valaki inkább hisz egy könyvnek. Ez nem volt egy "habzó szájú" hozzászólás, de mivel ez egy olyan portál, ahol bárki bármihez hozzászólhat, szerintem ne te döntsd el, hogy volt-e hozzá jogom.
2012. márc. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 Molnár Sándorné ***** válasza:
27%

T.Kérdező!

Szeretnék hozzászólni a kérdésedhez. Én hivő vagyok, tehát elutasitom az evoluciót. Először is, élettelenből még soha nem tudtak élőt előhozni. Másodszor, ha a világmindenségben, köztük a földünkön is minden véletlenül lett, akkor arra csak annyit tudok mondani, ennyi véletlen nincs. Hiszen a "véletlen' szó jelentése, hogy nagyon ritkán fordul elő valami. Ha megnézed az egész világürt benne a sok milliárd galaxist, a bolygókat és a csillagokat, óramü pontossággal járják a maguk utját. Vajon mindez a véletlen müve, vagy egy intelligens tervezőé? A földünk elhelyezkedése a naptól, mennyire ideális hogy élet legyen rajta. Egyetlen más bolygón sincs élet, és ez nem véletlen. A növények, az állatok, mind a maga nemében szaporodik. Igaz, kisérleteztek növények nemesitésével, amikor kiszürték azokat a tulajdonságait amik kedvezőek voltak. Létrehoztak egy nemesebb növényt, aminek nagyobb volt a virága mint az eredetinek. De csak ugyanaz a faj maradt. Végeztek kisérleteket a muslicákkal, azaz gyümölcslegyekkel, Itt is próbáltak uj fajt létrehozni, de a mutáns egyedek mind torzak voltak. A mutáció soha nem hozott létre jobbat, mindig csak beteg, korcs egyedek jöttek létre.

De egy egyszerü példát mondok: ha szétszedsz egy ébresztőórát darabjaira. Beteszed egy zacskóba. Vajon mennyi ideig kell összeráznod, hogy ujból müködőképes óra jöjjön létre? Nos a valószinüsége a nullával egyenlő. Pedig ez csak egy óra. Akkor hogy képzelhető el, hogy a világmindenség, és benne a földünk, és mi emberek mind a véletlen termékei lennénk? Csak ennyit szerettem volna hozzászólni. Ha kérdeznél valamit, szivesen válaszolok: Üdvözöllek: Judit!

2012. márc. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
49%
Jajj, ne, Judit34? Ha nem: elmondanám, hogy teljesen totálisan téves minden, amit csak írsz. Nagyon felületes ismereteid vannak a témáról. Kifejtsem, vagy úgyis csípőből elutasítja majd mindenki? Csak mert feleslegesen nincs kedvem most fárasztani magam....
2012. márc. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nem pont jó példákat írt Judit, de a gondolkodás legalább jó.

Mivel hogy alakult ki az energia, az anyag, mi robbant fel és miért? És ha mégis megtörtént, akkor mi alapján lett több féle cucc? Honnan van az anyag, a szabályok? Mi mondja meg, hogy valaminek így kell fejlődni és miért?

Én nem ítélem az evolúciót, hisz az alkalmazkodásos kommentelőnek igaza van. Meg annak is, hogy az élőlények próbálnak túl élni, fejlődni...

De mi alapján??

És az evolúció nem zárja ki Isten létezését és nem magyarázza meg a teremtést sem.

2012. márc. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!