Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Allah miben külöbözik az...

Flengyel kérdése:

Allah miben külöbözik az istentöl amit mi ismerünk?

Figyelt kérdés

2012. márc. 25. 16:56
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
59%

@ 10:

Egyetlen gyerek sem születik úgy, hogy magától gyűlöljön... Tehát inkább NEM KELLENE belenevelni egy gyerekbe a gyűlöletet, de mégis ezt teszik, iszonyatos agymosással. Tessék:


A Hamasz gyermekei

http://www.youtube.com/watch?v=mqvojgoCnng&feature=related


Hamas Kids Play

http://www.youtube.com/watch?v=xR8Tfd0i4lY&feature=related


Cartoon by Hamas

http://www.youtube.com/watch?v=iPQMhISuMcQ&feature=related


Bombs are more precious than children

http://www.youtube.com/watch?v=YIBNRVgq59Y&feature=related

2012. márc. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
atyaééééég....ezt nem tudom kommentelni....uramIsten....
2012. márc. 27. 16:38
 13/19 anonim ***** válasza:
18%
Hát kommentelem én. A végsőkig beszorított és megalázott ember végletekre képes.
2012. márc. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
53%

Ne haragudj, flengyel, nem akartalak ennyire sokkolni, pusztán megmutatni, hogyan működik az agymosás...

Vannak ezeknél még durvább videók is, de ha így hatottak rád, akkor inkább nem másolom be a linkeket.



@ 13:


"A végsőkig beszorított és megalázott ember végletekre képes."


Ez akár igaz is lehetne. Csak kérdés, hogy ki "szorítja be": Izrael vagy a saját vezetői?...


És pontosan itt van az egyik nagy különbség a kereszténység és a muszlim vallás között: az elnyomásra adott reakció. Jézus igazi követői mártírhalált haltak a hitükért az arénákban és más helyeken; és soha nem gyilkolásztak másokat, az elnyomó rómaiakat sem.

2012. márc. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
39%

Bocsánat, de a sok szörnyűség mellett, szót is kell kapjon a nagyon sok millió emberből álló iszlám hitet gyakorló ember, akik bár szerintem is sok hazugságban hisznek, de mindennapjaik úgy telnek, hogy alázatosan, többször leterítik az imaszőnyegüket, imádkoznak, élik a mindennapi életüket a családjukkal örömben, szegénységben, boldogságban, gazdagságban, sok bánat mellett idővel ők maguk is elhagyják ezt a világot, elalszanak éppugy, ahogy bármelyikünk is. Nem akarnak senkit megtéríteni, megölni, felrobbantani. Az Iszlámot is az Iszlám köntösében harcoló terroristákat azért szét kell választani. A kereszténység kezéhez sem tapad feltétlen kevesebb vér, mégsem szabad a történelem keresztény köntösébe bújtatott öldökléseket egy kalap alá venni a kereszténységgel.


Sziasztok

2012. márc. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
23%
Ez pontosan így van, ahogy az előttem szóló mondja. Izrael és Palesztína esete nem egészen vallási, inkább politikai kérdés, persze Isten ebben is tudja mi lesz. Az iszlámnak számtalan irányzata van: vannak szunnik és siík, de ezen belül vallásjogi iskolák, a misztikus irányzatok, a koraniták (akik csak a koránt fogadják el, a hagyományokat-szunnát nem), és a progresszív muszlimok.
2012. márc. 27. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
34%

Napirai11 válasza:

Tegnap 23:39-esnek, és az előtte kommentelőnek

Nagyon szuperek a kommentjeitek, végre két toleráns ember, akikből nemcsak a gyűlölet beszél a más vallású felebarátaik iránt.

23:39-es, magyarázd meg nekem légyszíves, hogy mi az a progresszív muszlim, én ilyesmiről még nem hallottam, pedig sokat olvasok különböző vallásokról, de ilyesmiről még nem hallottam.

Üdv: Napirai

2012. márc. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Kedves Napirai!


A progresszív muszlimokat a koranita muszlimokhoz tudnám hasonlítani. A koraniták teljesen elvetik a hadith-okat(szunna), de a Koránt isten szavának tartják, ebben konzervatívok. A progresszív muszlimok az iszlám szunnita ágát követik, de elvetik az idejét múlt hadithokat (pl.: hogy áldást kell mondani ha a wc-re mész). A progresszív muszlimok a Koránt nem Isten kinyilatkoztatott, hanem inkább a korabeli emberek szavának tartják, hogy mit gondolnak Istenről, egyfajta Isten-keresés eredményére tekintenek. Ezért nem a külsőséges parancsoknak, hanem a mélyebb erkölcsi tanításoknak akarnak megfelelni. Másik nézőpontjuk, hogy a világ változik és az iszlámnak is alkalmazkodni kell. Ezért sok külsőséges dolgot nem vesznek olyan szigorúan vagy az egyénre bízzák menyit tart meg belőle. Nagy szerepet kap náluk az ijtihad, azaz a belső egyéni értelmezés lehetősége. A különböző szokásokat olyan hagyománynak tekintenek, ami a hívőt segíti az Istennek való mélyebb kapcsolatban, de maga dönti el menyit és hogyan tart meg belőle. Pl.: a hidzsábot a nők már nem hordják hétköznap , a mértékletes alkohol fogyasztást elfogadják, rugalmasabban kezelik az imaidőket, elvetika többnejűséget, a melegek hűségen alapuló kapcsolatát elfogadják, s a legfontosabb a nők teljesen egyenrangúak a közösségben, így imámok és müezzinnek is lehetnek. Két képet találtam, ami egy progresszív mecsetben készült, mindkettő női imámmal:


[link]


[link]


A progresszív muszlimok Nyugat-Európában, Indonéziában, Törökországban vannak jelen. De a volt szovjet köztársaságok vallásgyakorlata is közel áll a progresszív iszlámhoz.

2012. márc. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

El sem hiszem hogy nem írtak hülyeségeket.

Még 1x köszönöm!

2012. márc. 29. 12:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!