Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Allah miben külöbözik az...

Flengyel kérdése:

Allah miben külöbözik az istentöl amit mi ismerünk?

Figyelt kérdés

2012. márc. 25. 16:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
30%
Semmiben sem. "Allah" az Isten arab neve (mint a latin "Deus").
2012. márc. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 yuda ***** válasza:
57%

Belinkelek a végén egy oldalt, bár szerintem magadtól is könnyedén megtaláltad volna, de ebből egy idézet:

Bár a köztudat az Allah kifejezést általában az iszlámhoz kapcsolja, a szó a pre-iszlamikus időszakban is a teremtő Istent, istenséget jelölte az Arab-félszigeten, a zsidók, keresztények, illetve a politeista arabság körében. Az politeista arab vallásban Allah, mint világot termető fő-isten szerepelt, mindazonáltal számos más istenséget és félistent tiszteltek. Ezek közül Hubal, illetve Allah lányai (al-Lát, al-Uzzá és Manát) voltak a legfontosabbak. Több zsidó-keresztény tradícióból ismert személyt, így Ábrahámot, Ismaelt, Jézust és Máriát is tisztelték, és Mekkában bálványokat emeltek a tiszteletükre, számos további istenalak vezethető le Noé leszármazottainak nevéből.

[link]


Gyakorlatban pedig hallhatod a hírekben, hogy az iszlám, a koránban hívők, allah szolgái milyen terrorista cselekedeteket követtek el, magukat is felrobbantva.. stb. stb. Kora gyermekségüktől beléjük nevelik a zsidógyűlöletet, a demokratikus országok gyűlöletét..stb. Ha elpusztítják az ellenséget, jutalmat kapnak a túlvilágon, hiszik ők. :)

Egyértelmű, hogy ez az allah nevű akárki , nem egyenlő a biblia Istenével.

2012. márc. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
62%

Az Allah szót, mely Istent jelent, általában azoknak a népek nyelve, mely a Koránt tartja "szent" és követendő könyvnek. A Korán abban különbözik a Bibliától, azaz a zsidó és a keresztény iratoktól, hogy ott az Isten azt közvetítette Mohamed prófétának, hogy a hitet ha kell, erőszakkal kell téríteni. Meg kell ölni minden hitetlen. Nem vagyok Korán szakértő, és így tudom.

A Korán gyakorlatilag egy téves tóra magyarázat. Ráadásul, amíg a mi "szent könyvünk" több száz beteljesedett próféciát tartalmaz, bizonyítva azzal Istentől való ihletettségét, a Korán egyet sem tartalmaz. A Biblia Istene azt mondja, hogy az emberért feláldozza mindenét, a legféltettebb kincsét, a fiát, hogy megváltson minket, addig a Korán Istene azt "mondja", hogy áldozza fel az ember magát az Istenért.


Tehát elmondhatjuk, hogy nyelvtanilag a legkevésbé sincs különbség Isten és Allah között, hiszen ugyan azt jelenti mindkettő, de a Biblia igaz Istene és a Korán Istene szöges ellentétban áll egymással.

2012. márc. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
28%

"amit mi ismerünk?", ha ismernéd Istent,nem kérdeznél ilyet.

Vagy ha netán ismered,légy szi mutasd be nekem.

Előre is köszi:

2012. márc. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
36%
Allah, Isten, és más hasonlók csak elnevezései ugyanannak a Legfelsőbb Intelligenciának. A különbség nem Benne van, hanem a népekben, és a népek által csinált vallásokban. Mindazt a gonoszságot amit ráfogtok, vagy a történelem során ráfogtak Istenre, azt maguk a népek tették, mégpedig nem Istenért, hanem a hatalomért és a gazdagságért. Ezt más-más módon tették, ebben van a különbség.
2012. márc. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
48%

Az Allah szó Istent jelent az egyetlen istent. Nyelvtanilag nézve: a sémi nyelvekben általában 3 mássalhangzó hordozza a szó jelentését, amit gyöknek hívunk, a közéjük ékelődő magánhangzók töltik be a ragozás, képzők szerepét. Az A-L-H (itt az A eredetileg egy torokhangon ejtett mássalhangzó volt, ami később magánhangzóvá vált) jelenti Istent, ezért az istenre használt szavak a különböző sémi nyelvekben:


héber: Eloah

arámi: Alaha

máltai (Európa egyetlen sémi nyelve):Alla

arab: Al+ilah=Allah az al egy névelőt takar.


Természetesen az arab nyelvű keresztények is Allahot mondanak, ahogy a katolikus máltaiaik is Allát.

2012. márc. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
38%

Napirai11 válasza:

Kedves Kérdező!

Az utolsó kommentelő teljesen korrekt választ adott.

Annyival egészíteném csak ki, hogy az egyes vallások istenképe különböző, de az Isten ugyanaz, bárhogy is nevezik Őt.

Üdv: Napirai

2012. márc. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
78%

Az iszlám szerint, a zsidók és a keresztények az Isten kinyilatkoztatott beszédeit eltorzították, ezért szerintük csak az arab nyelvű Korán az egyedüli hiteles és szent isteni irat a földön, amely által az egyedüli Isten megismerhető.

A legszembetűnőbb különbség Allah és a Biblia Istene között, hogy míg a Bibliában nincs örök érvényű prófétai parancs erőszakos hittérítésre és dzsihádra, hanem csak történeti könyvek vannak Izrael háborúiról, addig a Korán tartalmaz ilyen részeket, a prófétájuk Mohamed is hadvezér volt. A Korán szerint, akiket hitük miatt elűznek otthonaikból, azoknak joguk van fegyveres harccal megvédeniük magukat. Ez a palesztin és tkp. a szélsőséges fundamentalista Iszlám hívők dzsihádjának az alapja Izraellel szemben. Az USA ellen is dzsihádot hírdettek szélsőségesek, de annak nem tudom pontosan melyik Korán parancs az alapja.

Namármost a Biblia Istene szerint az a föld ahol most Izrael jelenleg lakik, a zsidóké, sőt maga Isten hozza vissza őket erre a földre az idők végén.

Lásd:

2Móz 32:13 'Emlékezzél meg Ábrahámról, Izsákról és Izraelről a te szolgáidról, kiknek megesküdtél te magadra, mondván nekik: Megsokasítom a ti magotokat mint az égnek csillagait; és azt az egész földet, melyről szóltam, a ti magotoknak adom, és örökségül bírják azt örökké.'

És:

Ez 39:28 'És megtudják, hogy én vagyok az Úr, az ő Istenük, ki fogságra vittem őket a pogányok közé, majd egybegyűjtém őket földjükre, és senkit közülük többé ott nem hagyok.'


Valamelyik könyv hazudik, mert nem lehet ugyanattól az Istentől mindkét kinyilatkoztatás.

2012. márc. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
29%
"sőt maga Isten hozza vissza őket erre a földre az idők végén." - Az érdekes, hogy a mostani Izrael államot pl. az ultra ortodox zsidók sem fogadják el Istentől való államnak, tiltakoznak is ellene...Azt mondják, hogy csak a Messiás állíthatja helyre, a mostani pedig nem legitim, nem Istentől van. Szerintem igazuk van.
2012. márc. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
26%

2/9es:


"..kora gyermekségüktől beléjük nevelik a zsidógyűlöletet.."

Megírtam, kimoderáűlták (hajmeresztő!)


Nem kell belénevelni a (palesztín)arab gyermekekbe azok elutasítását, aki csellel/pénzzel/katonai erővel elűzték őket a szülőföldjükről, - még ha azok (a zsidók) vérrokonaik is. Ha tetszik, ha nem, akkor is így van: a vérrokonaik. Az iszlám dzsihad-fogalomnak ehhez az ellenszenvhez nincs köze, ne tereljen senki.

2012. márc. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!