Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Istentől mit lehet, mit...

Istentől mit lehet, mit érdemes kérni?

Figyelt kérdés
Azt mondják sokan (itt is többen), hogy mindenben segít. Mások meg azt, hogy nem. Aki papot ebben a témában hallottam, mind azt mondta, hogy ha ahhoz kérünk erőt, kitartást stb., hogy Istent dicsőítsük, azt meg fogjuk kapni. És általában is a hívőktől azt hallom, hogy csak Istennek jó dolgokat lehet (a teljesülés reményében persze) kérni tőle, mást nem teljesít. Ez így azért elég egyoldalú, nem? Úgy meghallgatnék már egy olyan tanúságtételt, ami arról szól, hogy a kérő anyagi biztonságba került, sokat és magas minőségben szeretkezik, itt a Földön jól érzi magát, megbecsülik azok is, akik nem a templomból ismerik stb.
2012. jan. 28. 15:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
37%
Mindent lehet, csak nem érdemes.
2012. jan. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
a kérdésedre válaszolva elsősorban kegyelmet kell kérni Istentől.Ezt addig,amíg Isten meg nem bocsájt,mert Ő mindenkinek megbocsájt,aki kéri,mert kérjetek és megadatik néktek.És ha megadta a kegyelmet akkor utána ezért és minden más kért dologért,dicsőséget kell adni néki,mert meghallgatta kérésedet
2012. jan. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Mit jelent az, hogy kegyelmet kérni?

Ha szeret, nem fog bántani.

A dicsőítést megint csak nem értem. Mindenható. Mi szüksége van neki ennek a semmi kis embernek (mint ami én is vagyok) a dicsőítő szavaira? (Na meg szerintem - ha képes volt megteremteni a Világegyetemet - nem annyira kisstílű, hogy hízelegjen neki az én dicsőítésem.) (Ezzel nem azt akarom mondani, hogy amit kap az ember, ne köszönje meg.)

2012. jan. 28. 17:31
 4/18 anonim ***** válasza:

Isten minden imát meghallgat, de valóban, nem teljesít minden kérést.


- Azt gondolom, sok keresztyén él anyagi biztonságban, sőt kifejezetten anyagi jó létben, elég ha a gyülekezet parkolójában szét nézel Istentisztelet alatt.


- Sokat és magas minőségben szeretkezik? Tudod a szexualitás elég intim témának számít keresztyén körökben, az tényleg igazán két ember legbensőségesebb magán ügye. Azt gondolom, a legtöbb keresztyén házasságban ez teljesen rendben van.


- itt a Földön jól érzi magát. Ez nagyon sok keresztyénre igaz.


- megbecsülik azok is, akik nem a templomból ismerik. Komoly hívő embereket a hitetlen munkatársak főnökök, még ha "csodabogárnak" tartják is, mint munkaerőt elismerik. Biztos, hogy vannak negatív példák, de a hívők többsége szereti tisztességesen elvégezni a munkáját, nem kell, hogy a főnök állandóan rajta tartsa a szemét. (tisztességesen dolgozó ember ateista is lehet)



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2012. jan. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Ez ugyan csak egy film,de éedemes megnézned:

[link]

2012. jan. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Ján 16:24 Mostanáig semmit sem kértetek az Atyától az én nevemben: kérjetek és megkapjátok, hogy a ti örömetek teljes legyen.


Ján 15:16 Nem ti választottatok engem, hanem én választottalak titeket, és én rendeltelek titeket, hogy ti elmenjetek és gyümölcsöt teremjetek, és a ti gyümölcsötök megmaradjon; hogy akármit kértek az Atyától az én nevemben, megadja néktek.


Márk 11:24 Azért mondom néktek: Amit könyörgésetekben kértek, higgyétek, hogy mindazt megnyeritek, és meglészen néktek.

Márk 11:25 És mikor imádkozva megállotok, bocsássátok meg, ha valaki ellen valami panaszotok van; hogy a ti mennyei Atyátok is megbocsássa néktek a ti vétkeiteket.

Márk 11:26 Ha pedig ti meg nem bocsátotok, a ti mennyei Atyátok sem bocsátja meg a ti vétkeiteket.

2012. jan. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Aki Jézus követője az bármit kérhet, de előtte meg kéne nézni, hogy mit jelent Jézust követni.
2012. jan. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

"Legyen meg a Te akaratod." :)


Ennyit érdemes, ami körülbelül annyit takar, hogy mindenki lelje meg önmagában az Istent, és ezáltal váljon tudatban teljesen szabaddá és boldoggá...amíg személyes kívánságot kérünk, addig sajnos az ördögöt szolgáljuk, hiszen önös érdeket helyezünk előtérbe...:P


Természetesen minden egyén életében vannak lépcsőfokok, de egy idő után mindenki eléri, hogy azt kérje, amit a macskakörömbe rakott idézet mutat.


ui.: Ha valaki megtért, megszabadult, eggyé lett Krisztussal, annak onnantól kezdve "terülj, terülj asztalkám" lesz, de az egyén NEM ezért akar megtérni, hogy hasznot húzzon belőle, vagy éppen elkerülje a büntit, hanem azért lesz Jó, mert tudja, hogy az a Jó, érdek nélkül.


üdv

27/F

LastOne.Left

2012. jan. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
27%
Nem kell kérned! Isten mindig tudja, mire van szükséged, és, ha hiszel benne, meg is adja neked, ha eljön az ideje. Persze nem árt tisztában lenni vele, hogy amit akarsz, és amire szükséged van, nem feltétlenül ugyanazok.
2012. jan. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 lsandor ***** válasza:

„Bármit kérünk is Isten akarata szerint, ő meghallgat minket” — jelenti ki a Biblia (1János 5:14). Ennek fényében bármiért imádkozhatunk, ami összhangban van Isten akaratával. Az vajon egyezik az akaratával, hogy személyes ügyeket foglaljunk imába? Feltétlenül! Úgy imádkozhatunk Jehovához, mintha csak egy jó barátunkkal beszélnénk. Nyíltan szólhatunk, és ’kiönthetjük szívünket’ Istennek (Zsoltárok 62:8). Jól tesszük, ha kérjük a szent szellemet, mivel az segít nekünk abban, hogy helyesen cselekedjünk (Lukács 11:13). Ezenkívül kérhetünk vezetést, hogy bölcs döntéseket tudjunk hozni, és erőt, hogy képesek legyünk megbirkózni a nehézségekkel (Jakab 1:5). Ha vétkezünk, bocsánatot kell kérnünk Krisztus áldozata alapján (Efézus 1:3, 7). De természetesen nemcsak a saját ügyeinkről kell beszélnünk imáinkban, hanem másokról is, például a családtagjainkról és a hívőtársainkról (Cselekedetek 12:5; Kolosszé 4:12).

A Jehova Istent érintő kérdéseket első helyre kell tennünk imáinkban. Jó okunk van rá, hogy szívből dicsérjük, és köszönetet mondjunk neki minden jóságáért (1Krónikák 29:10–13). Jézus a mintaimában, mely a Máté 6:9–13-ban van feljegyezve, azt tanította, hogy imádkozzunk Isten nevének a megszenteléséért, vagyis azért, hogy szentnek tekintsék a nevét. Ezután azt említette, hogy jöjjön el Isten Királysága, és legyen meg az akarata a földön, ahogyan az égben megvan. Jézus csak azután fordított figyelmet a személyes kérésekre, miután ezekkel a Jehovát érintő, lényeges gondolatokkal foglalkozott. Ha mi is első helyet biztosítunk Istennek az imáinkban, azzal azt fejezzük ki, hogy nem csupán a saját boldogulásunkkal vagyunk elfoglalva.

2012. jan. 29. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!