Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Istentől mit lehet, mit...

Istentől mit lehet, mit érdemes kérni?

Figyelt kérdés
Azt mondják sokan (itt is többen), hogy mindenben segít. Mások meg azt, hogy nem. Aki papot ebben a témában hallottam, mind azt mondta, hogy ha ahhoz kérünk erőt, kitartást stb., hogy Istent dicsőítsük, azt meg fogjuk kapni. És általában is a hívőktől azt hallom, hogy csak Istennek jó dolgokat lehet (a teljesülés reményében persze) kérni tőle, mást nem teljesít. Ez így azért elég egyoldalú, nem? Úgy meghallgatnék már egy olyan tanúságtételt, ami arról szól, hogy a kérő anyagi biztonságba került, sokat és magas minőségben szeretkezik, itt a Földön jól érzi magát, megbecsülik azok is, akik nem a templomból ismerik stb.
2012. jan. 28. 15:44
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Sok mindenben egyetértek az előttem szólókkal. Kérni nagyon sokféleképpen lehet... ám én azt is tapasztalom, hogy Isten abban is útmutatást ad, ha Rá figyelmünk, hogy hogyan kérjünk! És ha úgy kérjük, akkor mindenképpen teljesíti!

Istent dicsőíteni?! Hirtelen azt akartam írni, hogy Isten nem várja el, hogy dicsőítsék, de ahogy belegondoltam, van ebben igazság...

De szerintem nem úgy, ahogy gondolod...

Leírom, hogy mire gondolok: miután már számtalanszor tapasztaltam Isten kegyelmét életemben, úgy imádkozom, hogy tudom, a kérésem meghallgatásra talál. Éppen ezért valóban dicsőítem - nem azért, mert elvárja, hanem azért, mert a sok korábbi eset alapján már eleve tudom, hogy mindent meg tud tenni.

Az azonban fontos, hogy tényleg hinni kell!

2012. jan. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

"Úgy meghallgatnék már egy olyan tanúságtételt, ami arról szól, hogy a kérő anyagi biztonságba került, sokat és magas minőségben szeretkezik, itt a Földön jól érzi magát, megbecsülik azok is, akik nem a templomból ismerik stb."


Én néhány éve megtértem és azóta nagyon jó dolgom van, született egy kislányom aki elmondhatatlanul aranyos és nagyon sok örömöt kapok tőle. A feleségemmel is azóta sokkal jobb viszonyban vagyunk. A korábbi függőségeimtől majdnem teljesen sikerült megszabadulnom. Anyagi helyzetemre előtte se panaszkodhattam, a munkahelyemen megbecsülnek.

De a fő különbség az az hogy korábban mindig éreztem valahol hogy nem jó az amit csinálok. Ez az érzés mostanra megszűnt és bár persze most is követek el hibákat de mégis érzem hogy már jó úton vagyok.


Szerintem kérhetsz nyugodtan bármit Istentől amivel nem ártasz másoknak. Én főleg a körülöttem élőknek szoktam kérni megtérést, magamnak a Szentlélek ajándékait (szeretetet, bölcsességet, türelmet, megkülönböztetést).

Ha bajba kerülök akkor is szoktam kérni segítséget.

Anyagi dolgokat nem szoktam kérni de szerintem szabad azt is, főleg akkor ha valaki szegény vagy nincs munkája.

Érdemes imádkozni ördögűző imákat azért hogy a gonosz lelkek a családi békét ne tudják tönkretenni, illetve én rendszeresen szoktam még Jézus vérének a védelmét is kérni.

2012. jan. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Nemrég történt hogy a feleségem elvesztette a jeggyűrűjét és én elkezdtem keresni és imádkoztam is érte hogy megtaláljam. Az utolsó helyen ahol még nem néztem, megtaláltam. Ez nem olyan nagy dolog, de nagyon örültünk neki és egy jó példa arra hogy egyszerű dolgokat is szabad kérni.
2012. jan. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Ha már ilyen példa jött fel, akkor én is leírok egy keresős sztorit: a férjem veszített el valamit, 2 napig kerestük mindenhol. Amikor nem volt itthon, imádkoztam, hogy találjam meg. És akkor határozottan éreztem, hogy nem nekem kell megtalálnom, hanem neki. Onnantól kezdve ezért imádkoztam. Amikor hazajött, kérdezte, megvan-e. Mondtam, hogy nincs, pedig tényleg mindent feltúrtam érte. Erre ő egyetlen helyen nézte meg - és ott volt. Olyan helyen, ahol én aznap már néztem, de nem láttam!!! Mert NEKI kellett megtalálnia!
2012. jan. 30. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Ha mondjuk erőt kérsz tőle, akkor nem valószínű h hirtelen meg fog áldani, (lelki)erővel, hanem eélyt ad erősnek lenni, mert Ő maradandót akar alkotni. Nem múlandót, az erő amit 1X kapsz elmúlik, viszont amit az Ő segítségével magadnak szereztél az megmarad.
2012. máj. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Azért van sokszor olyan is amikor Isten misztikus módon csak úgy megerősíti vagy meggyógyítja az embert mindenféle fizikai magyarázat nélkül.
2012. máj. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Igen tudom én is :) alkalmam volt testözelből látni ilyet is :)
2012. máj. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Ne fogd vissza magad akkor halljuk hogy történt a gyógyulás :)
2012. máj. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!