Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Sátán elvesztette e a tökélete...

Sátán elvesztette e a tökéletességét a lázadása után?

Figyelt kérdés
Ádám és Éva elvesztették a tökéletességüket. De mi a helyzet a Sátánnal?
2012. márc. 24. 09:44
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
69%
Nem csodálkozom az Izaiási beszéden.Azt jelenti,amit jelent.Perbe sem szálltam a teremtővel,hol olvastál ilyet? pont,hogy alátámasztottam azt,amit a Biblia is ír.
2012. márc. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

"A Sátán az,aminek lennie kell,és ugyanúgy hozzátartozik az élethez,mint Isten(És valójában a kettő egy bizonyos egységet képez)A Sátán pont egy lehetőség a fejlődésre..."


Ez eretnekség, mondván, hogy több út is van, mint a felkent szabadító. Sátán emberölő volt kezdettől fogva, ez nem az élet. Ez a legkevésbé sem Bibliai, már megbocsáss, legfeljebb akkor, ha a szövegkörnyezetből és a teljességből kiragadunk egy-egy mondatot.


Jn 8,44 ...Az emberölő volt kezdettől fogva, és nem állott meg az igazságban, mert nincsen ő benne igazság. Mikor hazugságot szól, a sajátjából szól; mert hazug és hazugság atyja.

2012. márc. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
36%

Igen, Sátán már nem tökéletes lény, mint a hűséges angyalok. Erre már előttem adtak bizonyítékot mások.


"És egy kérdés a JT-khez is.

Ha Mihály=Jézus és Jézus Isten első teremtménye, Lucifer pedig a legtehetségesebb angyal, akkor Istennek Jézus után támadt egy jobb ötlete?"


Hol is írja, vagy sugallja azt a Biblia, hogy Sátán a Mindenható Isten, vagyis Jehova után a második leghatalmasabb személyiség? Mert Jézusról ezt írja, mint teremtett és nem örökkévaló lényről (sehol sem írja azt a Szentírás, hogy Jézus "mindenható" - ellenben a Mindenható Istent Ő maga is imádta!).


Azt sem írja sehol a Biblia, hogy "Lucifer a legtehetségesebb angyal" volt. Eleve, a "Lucifer" név csak nagyon ritka fordításokban szerepel és a bibliai összefüggés szerint emberi uralkodóra értelmezik gúnyból, nem az Ördögre.


Aki pedig azt írta, hogy a szellem (lélek/?/ - most melyik, hiszen a Biblia nem szinonimaként használja a két szót) nem tud meghalni, az téved, mert az angyalok szellemek, de sehol sem írja velük kapcsolatban a Biblia, hogy "halhatatlanok" lennének - sőt, Sátánnak az örök megsemmisülésben lesz része. Nem is beszélve arról, hogy az emberrel kapcsolatban is CSAK ÉS KIZÁRÓLAG jutalmul jelenik meg, - de csak a szellemi testben a halhatatlanság ígérete. Nem jár az embernek ez alanyi jogon, úgymond nem vele született tulajdonság, mint ezt sokan a nem keresztény filozófiák hatására feltételezik.

2012. márc. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
0%
A Sátán várja, hogy megszülessen a 3. Antikrisztus. És halála után eljő, és jajj, akik nem hisznek a Sátánban! Noctifer fog segíteni a sátáni rituáléban. És megnyílik a pokol kapuja. A tűzből démonok jönnek elő, akik felgyújtanak minden templomot. Az emberek jajgatva rohangálnak össze-vissza. A Sátán összeroppantja az égő templomokat. És onnantól vége mindennek. A fény kialszik.
2012. márc. 26. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
64%

"A Sátán az,aminek lennie kell,és ugyanúgy hozzátartozik az élethez,mint Isten(És valójában a kettő egy bizonyos egységet képez)A Sátán pont egy lehetőség a fejlődésre..."


Ez eretnekség, mondván, hogy több út is van, mint a felkent szabadító. Sátán emberölő volt kezdettől fogva, ez nem az élet. Ez a legkevésbé sem Bibliai, már megbocsáss, legfeljebb akkor, ha a szövegkörnyezetből és a teljességből kiragadunk egy-egy mondatot.


Jn 8,44 ...Az emberölő volt kezdettől fogva, és nem állott meg az igazságban, mert nincsen ő benne igazság. Mikor hazugságot szól, a sajátjából szól; mert hazug és hazugság atyja."


Azért keresztre ne feszíts! :-) eretnekség....De hát akkor Izaiás próféta is eretnek volt! ugyanazt támasztom alá,mint amit ő írt.úgyhogy azért ezt gondold át még egyszer.

És a legkevésbé sem Bibliai? akkor micsoda? vagy gondolod,hogy én írtam bele a Bibliába az alábbi szöveget Ézsaiás álnéven,mert épp unatkoztam?

"Ki a világosságot alkotom és a sötétséget teremtem, ki békességet szerzek és gonoszt teremtek, én vagyok az Úr, aki mindezt cselekszem,nincs más rajtam kívül!" (Ézsaiás könyve 45. fejezet 5-7. versek)"

Ezt nyugodtan összevetheted az egész Bibliával,hiába idézet,mivel itt maga Isten nyilatkoztat ki egy dolgot önmagáról,önmaga pedig nem lesz más,mint amit állít saját magáról,hiszen akkor hazudna.Tehát ez a mondat vonatkozik az egész Bibliára.

Egyébként,ha már a szöveg-kiragadásról beszélsz,emlékeztetlek,hogy az én szövegem így festett teljes verzióban:

"Meglepő talán amit most írok,de a "Sátán" nem vesztett el semmit,mert tökéletes a maga értelmében.Ha nincs árnyék,nincs fény sem.A Sátán az,aminek lennie kell,és ugyanúgy hozzátartozik az élethez,mint Isten(És valójában a kettő egy bizonyos egységet képez)A Sátán pont egy lehetőség a fejlődésre,hiszen ha nem tudjuk mi az a "rossz",akkor honnan tudhatnánk,mi az,hogy "jó"? akkor nem lenne,hová fejlődni,nem lenne miből tanulni."

Tehát ne csak kiragadjunk egyes részeket.

2012. márc. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!