Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Sátán elvesztette e a tökélete...

Sátán elvesztette e a tökéletességét a lázadása után?

Figyelt kérdés
Ádám és Éva elvesztették a tökéletességüket. De mi a helyzet a Sátánnal?
2012. márc. 24. 09:44
1 2
 1/15 anonim válasza:
100%
Ezen én is sokatgondolkoztam, mert ha jól tudom angyalok fejedelme volt, tehát biztosan nagyon intelligens. Tudta, hogy meg fog halni ha fellázad, mégis ezt az utat választotta. Furcsa. De már biztos nem tökéletes, mivel a "bűn atyja".
2012. márc. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
35%

"Ezen én is sokatgondolkoztam, mert ha jól tudom angyalok fejedelme volt, tehát biztosan nagyon intelligens. Tudta, hogy meg fog halni ha fellázad, mégis ezt az utat választotta."


Ezen én is elgondolkodtam. Vajon miért lázadna fel a legtehetségesebb angyal a biztos pusztulás tudatában?

Elvégre mégiscsak neki kellett a legjobban ismernie teremtőjét.


És egy kérdés a JT-khez is.

Ha Mihály=Jézus és Jézus Isten első teremtménye, Lucifer pedig a legtehetségesebb angyal, akkor Istennek Jézus után támadt egy jobb ötlete?

És ha Lucifer a legtehetségesebb angyal, akkor hatalmasabb volt mint Jézus. Továbbra is az vagy mikor letaszíttatott, elgyengült?

2012. márc. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
54%

Ezékiel 28, "13. Édenben, Isten kertjében voltál; rakva valál mindenféle drágakövekkel: karniollal, topázzal és jáspissal, társiskővel és onixxal, berillussal, zafirral, gránáttal és smaragddal; és karikáid mesterkézzel és mélyedéseid aranyból készültek ama napon, melyen teremtetél.

14. Valál felkent oltalmazó Kérub; és úgy állattalak téged, hogy Isten szent hegyén valál, tüzes kövek közt jártál.

15. Feddhetetlen valál útaidban attól a naptól fogva, melyen teremtetél, míg gonoszság nem találtaték benned.

16. Kereskedésed bősége miatt belsőd erőszakossággal telt meg és vétkezél; azért levetélek téged az Isten hegyéről, és elvesztélek, te oltalmazó Kérub, a tüzes kövek közül.

17. Szíved felfuvalkodott szépséged miatt; megrontottad bölcseségedet fényességedben; a földre vetettelek királyok előtt, adtalak szemök gyönyörűségére.

18. Vétkeid sokaságával kereskedésed hamisságában megfertéztetted szenthelyeidet; azért tüzet hoztam ki belsődből, ez emésztett meg téged; és tevélek hamuvá a földön mindenek láttára, a kik reád néznek.

19. Mindnyájan, a kik ismertek a népek közt, elborzadnak miattad; rémségessé lettél, s többé örökké nem leszel!"


A tökéletesség a feddhetetlenség. Ahogy Krisztus is mondta, legyetek tökéletesek, amiképpen a mennyei Atyátok tökéletes. Miután az oltalmazó kérub fellázadt, attól a naptól fogva nem tökéletes.


Szia

2012. márc. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
56%

Ha tökéletes volt nem "romolhatott" el. Mert akkor kezdettől fogva nem volt tökéletes.


Egyébként lázadni az elnyomás ellen szoktak. Elvégre Isten megtiltotta az embernek,hogy legyen tudása. Lehet ő nem élvezte azt (vagy csak unta) ,hogy az ember csak egy hörcsög a ketrecbe. Lehet pont miattunk áldozta fel magát.


(Nem vagyok sátánista)

2012. márc. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
54%
Nemvagyok, esetleg keress rá a Bibiában, hogy mi az írások szerint a tökéletes. Nem biztos, hogy ugyan az a fogalmad róla, mint amit ír.
2012. márc. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
62%
Meglepő talán amit most írok,de a "Sátán" nem vesztett el semmit,mert tökéletes a maga értelmében.Ha nincs árnyék,nincs fény sem.A Sátán az,aminek lennie kell,és ugyanúgy hozzátartozik az élethez,mint Isten(És valójában a kettő egy bizonyos egységet képez)A Sátán pont egy lehetőség a fejlődésre,hiszen ha nem tudjuk mi az a "rossz",akkor honnan tudhatnánk,mi az,hogy "jó"? akkor nem lenne,hová fejlődni,nem lenne miből tanulni.
2012. márc. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
53%

11:13-as!


"És az ördög, a ki elhitette őket, vetteték a tűz és kénkő tavába, a hol van a fenevad és a hamis próféta; és kínoztatnak éjjel és nappal örökkön örökké."


"A gyáváknak pedig és hitetleneknek, és útálatosoknak és gyilkosoknak, és paráznáknak és bűbájosoknak, és bálványimádóknak és minden hazugoknak, azoknak része a tűzzel és kénkővel égő tóban lesz, a mi a második halál."


Akkor, miután a bűnbak elveszik, utánna hová lesz a közös egység, ahogy az írásodból kiolvastam: a harmónia?


A sátán nem jó, és nem része a világosságnak, és a világosságnak nem kell a sötétség, ahogy a sötétségnek sem kell a világosság. Nem része az egyiknek a másik, amiképpen a másiknak sem része az egyik.


Szia

2012. márc. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 yuda ***** válasza:
75%

Isten tökéletes.

Sátán nem volt az, mert ha az lett volna, nem lett volna akkora szamár, hogy Isten ellen lázad.

Még a kisiskolás is tudná, hogy egy teremtmény ellene megy a teremtője ellen, ki fog győzni. :D

Az ember sem volt tökéletes, mert elbukott.Hallgatott sátánra.


Igazából arról van szó, hogy az angyalok is teremtmények, az ember is..mindenki. Ez azt jelenti, hogy lehetsz pl. tökéletes, de mindenképpen csak olyan értelemben, hogy szimbiózisban élsz a teremtő Istennel. Nincs olyan, mint Lucifer próbálta, hogy függetlenül. Nincs olyan, mint Éva próbálta: függetlenül. Nincs függetlenség.

Ez a világ már csak ilyen, ha tetszik valakinek, ha nem. Vagy Istenhez tartozik valaki és rá néz, vagy az ördöghöz.

Istennel való folyamatos és személyes kapcsolat árán élhet valaki úgymond tökéletességben, de ez Isten kegyelme inkább, mint csupán az ember akarata.

Valaki írta, Sátán meghalt. Nem halt meg, hiszen a szellemi teremtmények nem halnak meg. Meghalni a test tud, akinek teste van, fizikai teste. Halál ránk, emberekre vonatkozik, mert van testünk. Legalábbis egy olyan részünk, a test, ami meghal, de a lélek, a szellem halhatatlan.

Sátán nem halt meg, nagyon is él és kifejti a tudatlanoknál továbbra is a megtévesztő, hazug munkáját, megnyomorítja Isten teremtményét az embert, és sokan ezt nem is tudják. Ezt használja ki, pedig a megváltás rég megtörtént, élhetne az ember boldog , sikeres és örök életet.Ha tudná. . . .

2012. márc. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

13:16-os!

"Ki a világosságot alkotom és a sötétséget teremtem, ki békességet szerzek és gonoszt teremtek, én vagyok az Úr, aki mindezt cselekszem,nincs más rajtam kívül!" (Ézsaiás könyve 45. fejezet 5-7. versek)"

Ehhez mit szólsz?


"A gyáváknak pedig és hitetleneknek, és útálatosoknak és gyilkosoknak, és paráznáknak és bűbájosoknak, és bálványimádóknak és minden hazugoknak, azoknak része a tűzzel és kénkővel égő tóban lesz, a mi a második halál."


Akkor, miután a bűnbak elveszik, utánna hová lesz a közös egység, ahogy az írásodból kiolvastam: a harmónia?"


Milyen bűnbak? Ha a Sátán a bűnbak,akkor nem fog elveszni,hiszen(a Biblia szerint)a tűzzel és kénkővel égő tó a poklot jelenti,ami a Sátán funkcióját betöltő élettér.Máskülönben miért kerülnének oda az arra érdemes emberek?

2012. márc. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ha megvizsgálod a héber ünneprendszert, mely a megváltási terv homályos tükörképe, akkor a nagy engesztelési napon miképpen kellett a bak vérét a függönyön túlra vinni és a bakot elereszteni a pusztában.


tavaszi ünnepek: Krisztus első eljövetele


Páska keresztrefeszítés, halál.

Zsenge kéve bemutatása - feltámadás (szombat utáni napon, vasárnap)

Pünkösd (Sávuót) a szen szellem kiáradása, mennybemenetel


Őszi ünnep: Krisztus második eljövetele

Kürtzengés ünnepe - "Nagy hirtelen, egy szempillantásban, az utolsó trombitaszóra; mert trombita fog szólni, és a halottak feltámadnak romolhatatlanságban, és mi elváltozunk."

Nagy engesztelési nap - ama nagy nap, az utolsó, engesztelési nap

Sátoros ünnep - "És hallék nagy szózatot, a mely ezt mondja vala az égből: Ímé az Isten sátora az emberekkel van, és velök lakozik, és azok az ő népei lesznek, és maga az Isten lesz velök, az ő Istenök."


Ne csodálkozz ezen Ézsaiástól idézett idézeten, inkább folytasd: " Egek harmatozzatok onnan felül, és a felhők folyjanak igazsággal, nyiljék meg a föld és viruljon fel a szabadulás, és igazság sarjadjon fel vele együtt; én az Úr teremtettem azt!"


Hogyne Isten teremtette volna a gonoszt, mert mindent ő teremtett. A sátán egy hajszálat sem teremtett. Egy az Úr.

De ha te tudsz rossz házat és jó házat is építeni, megállhat-e a jó ház a rossz házban? Te talán nem a jó házban laknál? Te gonosz vagy, mert a rossz házat is te építetted? Vagy céllal tetted-e ezt, hogy akinek a rossz ház kell, haljon abban.


És folytasd még Ézsaiást, és gondolkodj el azon:

"Jaj annak, a ki alkotójával perbe száll, holott cserép a föld többi cserepeivel! Vajjon mondja-é az agyag alkotójának: Mit csinálsz? és csinálmányod ezt: Nincsenek kezei?"


"a tűzzel és kénkővel égő tó a poklot jelenti,ami a Sátán funkcióját betöltő élettér."


Az a második halál, ahogy az írás is írja. A halál, nem élet és nem élettér. A halál az elmúlás, hogy eltöröltessenek végleg.


Szia

2012. márc. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!