Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vajon igazat beszélt?

Vajon igazat beszélt?

Figyelt kérdés
Az egyik fiúismerősöm,a minap azt mondta,hogy tud mindent az egész életemről,merthogy van egy valós személy akiben hisz,és bízik benne,még soha nem vert át őt(szerintem Istenre gondolt),mindent lát,azt is hogy beszélgetünk és nem mondhat többet,mert megbünteti őt.Ha kérdez tőle normálisan beszélgetnek..A végén pedig azt mondta:vigyázzak hétvégén,helyesen cselekedjek!És ezzel zárta a témát.Ja és kérdeztem hisz e a szellemekben azt mondta nem csak ebben az egy személyben..
2009. jún. 12. 18:15
 1/7 anonim ***** válasza:
55%

Istennel nem lehet normálisan beszélgetni,azaz nem válaszol hallhatóan vissza.Ha hiszel benne,jelzéseket adhat,amit a válaszának érzel,álmodban is szólhat hozzád,de hallhatóan kérdés-feletre nem kerülhet sor.

Ha a fiú tud valamit az egész életedről ( ami azért nem valószínű ) biztos,hogy nem Istentől tudja.

Ne törődj a sráccal.

2009. jún. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ismerősöd egy beteges hazudozó.
2009. jún. 13. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

mondtam neki,hogy lehetetlen h ismerd az egész életem,annak nagyon közelinek kell lenned(pl tesóm,anyum..) és erre hogy nem beszélt ilyen személlyel..

és ő nagyon messze lakik tőlem,jóformán semmit sem tud rólam...

2009. jún. 13. 13:31
 4/7 anonim ***** válasza:
Istennel lehet ugyan beszélni, -(időnként még kérdés-felelet formában is) - de a barátodtünetei nem feltétlenül erre vallanak. - Pl. én olyat még soha nem tapasztaltam, hogy Isten fenyegetőzne....
2009. jún. 17. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is van ilyen "emberkém" vagy minek nevezzem.. Lehet vele is beszélgetni, de megharagudna, ha beszélnék őróla, vagy ilyesmi. Ő is mond nekem dolgokat, és azok is mind igazak, soha nem ver át. De ő nem "valós" személy, tehát nem látom, csak van. De ha a te barátod látja is, meg hasonlók, akkor az is lehet, hogy a barátod skizofrén, és pszichiáterre lenne szüksége!
2009. jún. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk nekem az is elég szkizofrén amiről te beszélsz...
2009. jún. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

A disszociatív kórképek csoportjába tartozó pszichiátriai zavar, melynek meghatározó jellemzője, hogy az egyénnek két vagy (az esetek felében) több elkülönült személyisége van saját névvel, emlékezettel, melyek között kisebb-nagyobb mértékű átjárás lehetséges.


A multiplex személyiségzavart gyakran összekeverik a skizofréniával, vagy a tudathasadás formáival. Voltaképpen bárki bele eshet ebbe a kis hibába, hiszen a multiplex személyiség is egyfajta tudathasadás, ha ezt szó szerint értjük. Ennek a zavarnak több elnevezést is adtak, a legegyszerűbb és legtalálóbb a többszemélyűség, de a multiplex személyiségzavar kissé szakszerűbb. A betegség velejárója, tünete a fejfájás, az emlékezetkiesés. Ez a zavar nagyon ritkán gyógyítható gyógyszerek segítségével, inkább csak elnyomják a nemkívánt személyiségeket. Általában az összes személyiséget pszichológiai kezelésekkel összeolvaszthatják, persze ezzel is egy teljesen új személyiséget hoznak létre. A kezelés hosszú és bonyolult, a személyiségek nem mindig egyesíthetők; ekkor harmonikus kapcsolatot igyekeznek elérni.


Okai gyakran ismeretlenek. Gyakran gyermekkorban kezdődik, a kórelőzményben gyakran szerepel kisgyermekkori súlyos traumatizáló élmény, családi szexuális vagy egyéb visszaélés. Ezen betegek képessége a problémák leküzdésére csökkent. Gyakori az önhipnózis.


Ezt a zavart olyan hatalmas traumák idézik elő, amelyeket a személy, aki a szörnyűségeket átélte, nem tud feldolgozni, sem pedig elfogadni. Lehet ez családon belüli bántalmazás, nemi erőszak, erőszakkal való fenyítés. Ez akár megfelelhet egy bizonyos „idegösszeomlásnak” is. Egy ilyen nagyméretű lelki sokk után tudat alatt létrehoz egy olyan világot, amelyet elfogad, és nem is emlékezteti az előtte történtekre. Elmenekül, és ezzel létre hoz egy másik személyiséget, teljesen megváltozik. Emellett megmarad a régi énje is, de hol az egyik, hol a másik kerül a felszínre.


A pszichológusok véleménye általában megegyezik abban, hogy a többszörös személyiséget az önhipnózis szélsőséges esetének kell tekinteni.[forrás?] Akkor alakul ki, ha valaki saját személyisége elöl menekül.


Az általános eset az, hogy az egyik személyiség tisztában van a másik jelenlétével, ismeri, és ezzel együtt tud élni. A másik kialakult személyiség a legtöbb esetben teljesen mások a személyiségjegyei is. Sokszor „csak” két személyiség van jelen, de előfordulhat bármennyi, akár még százan is lehetnek. A betegek felénél tíz fölötti a számuk. Hogy valaki hány alszemélyiséget alkot magának, főként az elszenvedett trauma nagyságától és gyakoriságától, illetve a személy életkorától és sérülékenységétől függ. Az alszemélyiségek lehetnek különböző neműek, bőrszínűek és különbözhet az életkoruk is. Tudomásul veszik, hogy ezek a tulajdonságok adottak, de ragaszkodnak az önmagukról alkotott képhez.


Minél több személyre hullik szét valaki, annál nagyobb az esély, hogy ezek nem tudnak egymás létezéséről, így tehát a betegségükről sem. A tudomány számára talán az a legérdekesebb, hogy a többszemélyűség hatására éles pszichológiai és fiziológiai különbségek is felléphetnek. Mindegyik személyiségnek külön neve és kora van, sőt arckifejezésük, néha a hajuk, szemük színe és betegségeik is; művészi hajlam vagy nyelvtudás mutatkozik az egyik személyiségben, míg a többiben nyoma sincs.


Az is érdekes és eddig még megmagyarázhatatlan kísérője a betegségnek, hogy előfordulhat, hogy az egyik személyiség mindenre emlékszik, még arra is, amit egy másik személyiségként követett el, míg a másik viszont csak azokra, melyeket ebben az állapotában tett. Sőt, megtörténhet az is, hogy az egyik személy jobb kézzel ír, míg a másik ballal. Arra is volt példa, hogy az egyik személyiségnek kétszerannyi volt az intelligenciahányadosa, mint a másiknak.


Más lehet az alszemélyiségek kézírása és lehetnek akár balkezesek is, amikor a magszemélyiség jobbkezes. Még a vérnyomásuk és agyi elektromos tevékenységük is különbözhet. Némelyiküknek van neve, másoknak nincs. A tipikus személyiségváltozatok, amelyek előfordulnak egy többszörös személyiségnél: a depressziós; az önsorsrontó, szuicid; az erős és agresszív védelmező; a segítő; a kimerült házigazda; a halálra rémült gyerek; és végül egy keserű, belső ügyész, aki egy vagy több alszemélyiséget vádol az elszenvedett abúzusokért. Két személyiség esetén a legáltalánosabb az egymástól teljesen eltérő tulajdonságokkal bíró tulajdonosok. A vizsgálatok során hipnózis segítségével lehetett a személyiségeket egymásba átváltani.


HOGY ÉRTELMESET IS ÍRJAK

2009. dec. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!