Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az Ó-testamentumban több...

Az Ó-testamentumban több helyen olvastam, hogy Isten beszélt Mózessel, milyen nyelven és hogyan képezi Isten a hangot, ha nem emberi formája van?

Figyelt kérdés
2011. jan. 9. 19:50
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
Ő Isten, a Teremtő. Az ő gondolatai nem a mi gondolataink. Nem tudjuk megérteni, és ő mindenható.
2011. jan. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
Szerinted egy mindenható lénynek hangképző szervre van szüksége, hogy például olyan rezgéseket tudjon a levegőben kelteni, amit az emberi fül beszédként hall? ;))))
2011. jan. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
Isten beszél. De beszéde nem hasonlít a teremtett lények beszédéhez. Nem hang, nem nyelv, és nem térbeli.
2011. jan. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
Nem kéne ennyire földhöz ragadtan hozzáállni, kérdező. Először is: mi a hang? Hogyan terjed? Hogy érzékeljük azt? Azt hiszed, a Teremrőnek, annak, aki jobba ismer minket, mint mi saját magunkat, kihívás belepiszkálni ebbe?
2011. jan. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
71%

Szia!


Az Ószövetségben Isten számos helyen jelenik meg emberi alakban, lásd Ábrahámot mikor meglátogatja két angyal társaságában, vagy mikor Jákobbal küzd a Jabbok révénél, vagy éppen az általad felhozott mózesi példa.


A Biblia határozottan kijelenti, hogy az Isten hozzáférhetetlen világosságban lakozik, és hogy őt ember nem láthatja. Azonban a következőt olvassuk János evangéliumában: "Az Istent soha senki nem látta; az egyszülött Fiú, a ki az Atya kebelében van, az jelentette ki őt." Pál apostol ezt írja a pusztai vándorlásról: "És mindnyájan egy lelki italt ittak, mert ittak a lelki kősziklából, amely követi őket, e kőszikla pedig a Krisztus volt." Kézenfekvő tehát, hogy azt mondjuk, hogy ezekben a megjelenésekben maga Jézus Krisztus volt jelen, ő beszélt Ábrahámmal, ő küzdött Jákobbal, és ő beszélt úgy Mózessel, ahogyan az ember beszélni szokott az ő barátjával. Ezt a teológia egyébként Jézus Krisztus preegzisztenciájának hívja, vagyis magyarul földre születése előtti létének, és megjelenésének.


Üdv. Péter

2011. jan. 9. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:

Mivel a Biblia jó néhány helyen következetesen és határozottan kijelenti, hogy a Mindenható Teremtőt (JHVH) földi ember nem láthatja, így legfeljebb a "dicsőségét" láthatták egyesek. Az emberrel való kommunikációját tekintve van ahol azt írja az Írás, hogy "Ő szólt", de máshol kiderül, hogy ezt angyalok által tette meg.


Nyilván hogy Jézus, mint "Isten szócsöve", gyakran szóba jöhetett ebben a tekintetben.

2011. jan. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

Te Péter! Hogyan lehet, hogy Jézus a születése előtt már munkálkodott?

Többiek: odáig eljutottam, hogy a hang rezgés és a fülem érzékeli és átalakítja, no de milyen "nyelvre van hangolva" - hiszen Isten Bábelnél 5200 féle nyelvre zavarta szét az alapnyelvet, de melyik volt az alapnyelv? Erre egyikőtök sem válaszolt! (Az se szégyen, ha bevalljátok, hogy nem tudjátok, vagy nincs elképzelésetek)

2011. jan. 10. 19:04
 8/28 anonim ***** válasza:

Ember, amit nem kérdeztél, arra hogyan válaszoljunk...?

Én például nem tudom, hogy milyen volt az alapnyelv Bábel előtt (miért, a nagy folyami civilizációk népeinek nyelvein kívül melyiket ismerjük még abból a korból...?), nem tudok róla, hogy a Biblia nyilatkozna ezügyben bármit is. De lehet, hogy csak én nem figyeltem erre fel sosem. Be kell valljam hősiesen, soha nem éreztem ezt égető kérdésnek. Nem tartozom azok közé, akiket komolyan foglalkoztat, hogy Ádám és Éva román, avagy épp magyar nyelven beszélt-e... ;)

Egyébként pedig szerintem te a pünkösdi történetre gondoltál, mert ott lenne értelme a hanghullámokon filózni ;) láááátod, kivel van dolgod, megpróbálom kitalálni a gondolataidat...


Azért arra szeretném felhívni a figyelmedet, hogy a logikádban egy alapvető bakugrás van.


Indirekt "cáfolással" nem lehet úgy operálni, hogy felteszed, hogy igaz egy állítás, majd ütközteted egy másik állítással, amit abból vontál le, hogy a feltételezés nem igaz, és ezzel lám, be is bizonyítottad, hogy nem igaz...

(Azt az állítást, hogy "létezik fehér holló", nem jó ötlet úgy cáfolni, hogy

1. tegyük fel, hogy létezik

2. ebben az esetben fehér a tolla

3. márpedig a holló tolla fekete (minthogy fehér holló nem létezik)

>>> tehát nem létezik fehér holló


Te ugyanezt teszed:

1. Tegyük fel, hogy létezik egy mindenható (akár fizikai képtelenséget is művelni képes) Isten, és ő beszélt Mózessel, ő zavarta össze az emberek nyelvét Bábelben, valamint ő értette meg az apostolok beszédét egy csomó idegen anyanyelvű, apostolul nem tudó emberrel.

2. Ezek szerint ez az Isten fizikai képtelenséget művelt.

3. Márpedig Isten nem művelhet fizikai képtelenséget, tehát nem létezik.


Ne a többieket dorongold le, hogy nem állnak azonnal falhoz ettől a gondolatmenettől.


Szerintem.

2011. jan. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

Egyébként ez a rengeteg nyelv és nyelvjárás már azóta alakult ki, alapból Isten nem ennyiféleképpen zavart bele a beszédükbe.

Gondolom, hogy a héber egy ősi változata lehetett az ősi nyelv, Ádám nyelve. Vagy nem?

2011. jan. 11. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

Én nem Isten létét akarom cáfolni, hanem megérteni amit csinált (a mai kor tudománya alapján) és megtudni, hogy miért csinálja! Ugyanis az Ó,- és Újtestamentumban nagyon sok érdekes dolog van, amit a megírásakor az emberek nem tudtak értelmezni. A Biblia nyelvezete sem mindenhol értelmezhető és sok benne az egymásra utalás. Én az "üzenetét" szeretném megfejteni.

Egyébként azt sem értem, hogy ha az ember meg akarta ismerni és építeni Bábelnél egy tornyot, amellyel "felértek" volna hozzá, ezt Isten miért nem akarta?

2011. jan. 11. 11:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!