Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az Ó-testamentumban több...

Az Ó-testamentumban több helyen olvastam, hogy Isten beszélt Mózessel, milyen nyelven és hogyan képezi Isten a hangot, ha nem emberi formája van?

Figyelt kérdés
2011. jan. 9. 19:50
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


"most azt írod, hogy Jézus Isten fia - ez érthető, mert több fia is volt és Jézus ezek közül az egyik "istenfi". De amikor azt írtad, hogy Isten, akkor nekem ez azt jelenti, hogy kettő Isten van. Hogy lehet ezt másképpen értelmezni?"


Istennek egyszülött fia van: ez Jézus Krisztus. Én nem tudok "istenfi"-kről. A Szentlélek is isteni személy.


Üdv. Péter

2011. jan. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

"Azért az ember nem hülye, hiszen evett a tudás fájáról, tehát fel tudja fogni a végtelent is."


Nem tudja felfogni teljes valójában. Matematikailag is csak közelíthető, vagy éppen körkörös érvelésen alapul.


"Azért a bibliában az Isten emberi alakban többször itt járt a Földön és beszélt közvetlenül az emberekkel. Adhatnál saját magyarázatot erre (is)"


Jézus kivételével sosem járt Isten emberi alakban az emberek között. Vagy tudsz mondani igehelyet, ahol igen? Az angyalok nem egyenlőek Istennel, ők teremtmények.


"Ha meg Isten x.-dik >>megjelenése<< akkor nincs értelme családfáját visszavezetni Ádámig."


nem x-edik, hanem egyetlen testi megjelenése.

2011. jan. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:

Titus Pullo:

"Vagy tudsz mondani igehelyet, ahol igen?"

(Egy kicsit elkanyarodtunk az eredeti kérdéstől, de nem baj.)

Tudok: Mózes I.: 3/21-22, 5/24, 6/13, 11/5, 12/7, 18/2 ha olvashatod és hiszel az Ó-testamentumban!

Van rá saját "egyszerű" magyarázatod?

2011. jan. 12. 19:25
 24/28 anonim ***** válasza:

Ezek mind csak jelenések, ahogy az égő csipkebokor is például. Ez nem azt jelenti, hogy Isten testet ölt magára, hanem hogy az embereknek így jelenik meg. Mikor Ábrahámnak emberi alakban, attól még nem ember, ahogy az égő csipkebokor sem tűzből van, vagy amikor felhőként megjelenik a Hórebnél, az sem valódi felhő, amit egy hirtelen támadt szél szétfújna.


Jézus ellenben valóságos emberré lett Isten, az emberi lét minden szükségletével, vágyával, érzelmével, fájdalmával és örömével. Volt neki szíve, mája, vére, sírt, ha szomorú volt, és nevetett, ha vidám. Ha megsebezték, érezte a fájdalmat, és a Sátán is megkísérthette.

2011. jan. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:

Látod Titus Pullo: erről beszélek - máris szimbólumokban, "azt nem úgy kell érteni", másként van válaszokat adsz.

Szerinted, ha Isten leszületett Jézusként (mert nekem a magyarázatod ezt jelenti), akkor a többi földrészen, más bolygókon, a világegyetemben addig a 33 évig nem volt Isten, hiszen Jézus "formájában" csak a Szentföldön dolgozott?

2011. jan. 12. 21:10
 26/28 anonim ***** válasza:

>>máris szimbólumokban, "azt nem úgy kell érteni", másként van válaszokat adsz. <<


Én ilyet nem állítottam egyszer sem. Csak különbség van aközött, hogy Isten megjelenik az embereknek, és hogy Isten emberré lesz. Attól, hogy Ábrahámnak emberi alakban jelenik meg, attól még nem válik emberré. Az angyalok is többször emberként jelennek meg, de attól még nem emberek.


"Szerinted, ha Isten leszületett Jézusként (mert nekem a magyarázatod ezt jelenti), akkor a többi földrészen, más bolygókon, a világegyetemben addig a 33 évig nem volt Isten, hiszen Jézus "formájában" csak a Szentföldön dolgozott?"


Nem, mivel Jézusban csak a Fiú személye testesült meg. Az Atya és a Szentlélek továbbra is jelen volt mindenütt.

2011. jan. 12. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:

Titus Pullo:

Az Isten hármasságát kifejthetnéd bővebben, mert az Ó-testamentumban sehol nincs róla szó. Isz. IV. században találta ki valamelyik keresztény pap és azóta használják.

Ha a megjelenés nem azonos a test-vér jelenléttel emberi formában, akkor Istent a mai kor tudománya szerint felfoghatom hologramként is (megjelenik, látom, csak nem tudom megfogni)?

2011. jan. 13. 14:34
 28/28 anonim ***** válasza:

"a a megjelenés nem azonos a test-vér jelenléttel emberi formában, akkor Istent a mai kor tudománya szerint felfoghatom hologramként is (megjelenik, látom, csak nem tudom megfogni)?"


Hát valami ilyesmi, csak nem maga Isten a hologram, hanem ő az, aki "vetíti" :)


A kérdésed másik részére is válaszolok, csak most nincs időm sajna

2011. jan. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!