Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Reinkarnáció tény?

Reinkarnáció tény?

Figyelt kérdés

Ha a vallásokban szeretet van,akkor elengedhetetlen a reinkarnáció.Ez az egyetlen dolog,ami igazságos és amely igazságossá teszi a létet.Öröklétben,szabadon újraszülethetsz bárkivé.Ebben benne van a szabadság,az öröklét.És nincs benne ítélkezés.Ezek az alapjai a szeretetnek.

Főleg nincs egyetlen vallás ellen sem,és egyetlen vallás sem tartalmazhatja kizárólagosan.Érdemes róla elgondolkodni.



2012. márc. 14. 23:01
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

"De ha úgysem emlékszel majd semmire,mert ugye megszűnsz létezni,akkor miért tennél bármit?Miért éreznéd jól magad?"


Ha a következő életedben nem emlékszel semmire, akkor az miben más, mintha nem is lenne következő életed? Nem kötözködés. Szerintem a gondolataink, a terveink és az emlékeink tesznek minket azzá, akik vagyunk, egyáltalán önmagunkkal azonossá.

2012. márc. 15. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:

"És ezekre a kérdésekre míg nincs válasz,addig az úgynevezett ateista vallás alaptalan. "


Mivel az ateizmus nem foglalkozik ilyennel nem csoda,hogy nincs rá válasz. Inkább a te állításod alaptalan csak egy elmélet de még sosem követtél egy lelket halálától az új testéig. Vagy igen?


Már leírtam de legyen még egyszer szoktál filmet nézni? HA igen minek? Egy film maximum 3 óráig tart és vége.


DE a reinkarnációval se lesz több értelme az életnek. Minek tanuljunk meg gitározni,sportolni, biológiát, minek ismerjük meg az embereket, ha új életünkbe mindezek törlődnek. Most,hogy az a lélek golyó ami most bennem van. Mit számít nekem,hogy ki volt az előző gazdatest? Mit számít ha 30 élettel ezelőtt a földet kapáltam,vagy nagy földes úr voltam. Mit számít ha most xy vagyok és kutya leszek.

2012. márc. 15. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
28%

Ateizmusról beszéltél, ami mit is jelent? :)

A "lelkiség" pedig gyönyörűen magyarázható tudományosan, racionálisan. Akkor minek is a racionalitás mellé venni? Azért, mert néhányaknak megfekszi a gyomrát az igazság? :D

2012. márc. 15. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

"DE a reinkarnációval se lesz több értelme az életnek. Minek tanuljunk meg gitározni,sportolni, biológiát, minek ismerjük meg az embereket, ha új életünkbe mindezek törlődnek."


Talán,mert a lélek(éltető erő) a fontosabb,mint a test.Talán,ha örök,akkor az öröklétben tapasztalódik és élvezi ezt ,mert örökké tart mégis változatos.

2012. márc. 15. 01:18
 15/27 anonim ***** válasza:

Akkor a lelket(éltető erőt) nem másnak tekinted mint egy energia forrásnak?


Akkor mint energia forrás nem él csak örökké tart. Olyan mintha lenne egy elemed ami sérthetetlen és végtelen ideig bírja a szuszt, csak a tárgy amibe rakod elromolhat. És amikor elromlik belerakod más tárgyba.


De ha téged megnyugtat,hogy az elem ami benned van halálod után egy másik élőlényt működtet,akkor csak nyugodtan. De akkor mond ténynek amikor valakinek a lelkére nyomkövetőt raksz és látod,hogy halála után egy új szülöttben érzékeled.

2012. márc. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
Ha van újjászületés, az ember szerintem nem egy állatba, vagy virágba születik , hanem az érzéki test halála után, a lélek, szellem test él tovább, ami nem hal meg.
2012. márc. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

Üdv.

Nem lehet bizonyítani. Viszont a Biblia, mely Isten Szava, és mivel Isten az aki teremtett mindent és Ő tudja a legjobban hogy mi a legjobb nekünk, leírta az Ezékiel 18:4-ben, hogy amely lélek vétkezik az meghal. Mivel mindannyian bűnt örököltünk Ádámtól ezért senki sem mondhatja, hogy ő mentes a haláltól. SZoval a lélek meghal, megszűnik létezni. Ha ezt Isten mondja, akkor ez az igazság, mondjon bárki bármit.

2012. márc. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy ha meghal a lélek az nem megy sehova. Akárcsak egy gyertya lángja. Ha kifújuk eltűnik, nem fog elszállni valahova máshova.
2012. márc. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

A reinkarnáció nem tény, hanem vélemény.


További kérdés, hogy mi számít reinkarnációnak?


1. Csak ezen a Földön való újjászületés.

2. Egy másik bolygón egy másik létformában.

3. Akármilyen létforma, akár anyagon túli is (ez esetben reinkarnációnak számít a keresztény és muszlim hit ítélet utáni feltámadása és mennyei léte is, habár ők elutasítják a reinkarnációt).

4. Bármi, ami nem sorolható a fenti három variációba.


Minden vallás azt tanítja, hogy a halál után valamilyen létformában fennmaradunk, tehát ha ettől teszed függővé a vallásokban lévő szeretetet, akkor nincs miért aggódnod. :)


Léteznek dokumentált esetek, amikor emberek (főleg gyerekek) rendkívüli pontossággal írták le előző életeik helyszínét, szeretteiket, amikről bebizonyosodott, hogy valóban léteznek. Ám ez még nem bizonyítja a reinkarnáció tényét a következők miatt:


1. A tudományos parapszichológia által vizsgált ESP (érzékszerven túli észlelés) jelenségnek is betudható a jelenség, ennek léte pedig a 164 éve tartó kísérletek egyöntetű eredményei alapján ma már bizonyított. (Érdekesség, hogy ma, március 15-én van a tudományos parapszichológia születésnapja, 1848 március 15-én kezdtek el komolyan foglalkozni a parajelenségek vizsgálatával és a médiumitással.)


2. A fent említett "reinkarnációs" esetek között akadtak olyanok, amikor egy személy több korábbi életére emlékezett, de ezek között egy időben élő személyek is szerepeltek. Ez még inkább a múltérzékeléses telepátia (retrokogníció) egy szokatlanul tiszta megjelenését feltételezi (hangsúlyozom, hogy utólag igazolt esetek, nem spontán hallucináció), persze nem kizárt, hogy a reinkarnálódó tudat téren és időn túl oda-visszamenőleg képes testet ölteni, mint ahogy az ESP jelenségek is felrúgják az ok-okozat törvényeit, ezért is nehezen elfogadhatók sokak számára.


Érdemes ezeket a dolgokat kellő nyitottsággal és kellő szkepticizmussal kezelni, hogy egyfelől lehetőséget adjuk az új irányú fejlődésnek, de ne szaladjon el velünk a ló túlzásba vitt tézisek felé.

2012. márc. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
Nem lenne jó mert akkor ennyi erővel csinálok bármi rosszat, aztán öngyilkos leszek. Sok vallás (köztük a kereszténység) a lelket jelképezi, vagyis a test és a lélek két külön dolog
2012. márc. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!