Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért ellenzik a vallásokat?

Miért ellenzik a vallásokat?

Figyelt kérdés

Melyik az a korosztály amelyik nagyon a vallás ellen van?

Aki el akarja téríteni Istentől az embereket...Ha van itt olyan, kérlek akkor mondja el, hogy miért?

És hány éves, és milyen nemű.

Nagyon kíváncsi vagyok...

Egy 17 éves lány


2012. márc. 11. 18:45
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Ez egy jó kérdés, hogy melyik korosztály van legjobban a vallás ellen. Igazából mindenhol vannak ateisták, de talán a legtöbb a középkorúak között van, abban is a 40-50-60 évesek, akiket az iskolában kommunista szellemben neveltek.

Ettől függetlenül fiatalabb korosztályban is egyre általánosabb jelenség a vallásellenesség, hiszen őket is hasonló szempontok szerint nevelnek, csak már másabb módszerekkel.

2012. márc. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

"elmeséled?:)"

Nagyon vallásos voltam, nagyjából minden Vasárnap misére jártam - ahogy már említettem. Aztán bekerültem a felsőoktatásba és ott a tanulás mellett elkezdtem a különféle tudományágak iránt is érdeklődni "hobbi" szinten (ezeknek semmi köze nem volt az adott szakhoz). Ekkor jöttem rá, hogy ez az egész nem úgy van ahogy a vallás(ok) állítják. Ez nem tántorított el a vallástól, hát hozzáigazítottam a vallási nézeteimhez, ahogyan nagyon sokan manapság... Aztán egyre többet kezdtem ezeken a dolgokon gondolkozni, logikailag természetesen. Mivel régebben olvasgattam a Bibliát, elhatároztam, hogy újból beleolvasgatok, de aztán nagyon hamar letettem, mert képtelen voltam elhinni, hogy ezt egy felnőtt ember képes elhinni. Ez sem volt az ún. megvilágosodás: gondoltam a Bibliát nem kell szó szerint értelmezni, rokonom aki református teljesen máshogy lett szedálva, neki a lelkész úgy adta be, hogy tkp. Isten maga az egész világ (fák, csillagok, stb...). Jól van gondoltam, ezzel el is voltam egy darabig. De aztán a gondolkodó elme elkezd dolgozni, kétkedni, kérdezni. Olyanokon gondolkodtam, hogy ha Isten mindenható, akkor az egész világon miért nem egyetlen vallást hagyott hátra, ezzel elkerülendő a vallási háborúkat? Ha a kereszténység igaz és Isten jó, akkor a többi vallás híve el fog rohadni a pokolban? (a hinduk többistenhívők, a buddhisták gyak. ateisták, stb...) Ha nem, mert tényleg jóságos, akkor mit számít, hogy ki mit hisz és hogyan, ha jól viseltetik embertársaival? Hogy lehet jó Isten, ha a kereszténység szerint Jézus igéje által lehet üdvözülni, de sokakhoz el sem jut önhibájukból - 2006-ban fedeztek fel egy új indián törzset az amazonasban, tehát eddigi generációik elkárhoznak? Isten, ha mindenható, miért a Közel-Keleten adott magáról bizonyosságot, ami nem egy frekventált hely? És még ezer ezekhez hasonló kérdés fogalmazódott meg bennem. Aztán olvastam vallástörténetet, nem zeitgeisteset, hanem olyat amit egyetemeken tanítanak. Na az volt az utolsó lépcső... Szinte az összes jelentősebb vallás kialakulása le volt szépen, történelmi, régészeti leletekkel, bizonyítékokkal vezetve. Tudtad-e, hogy a zsidó vallás (kereszténység ebből származik) a kánaánita vallásból származik, ahol is több istent imádtak? Köztük volt Jahve (Jehova JHWH) egy termékenység- és viharisten. Ez lett később az egyik zsidó törzs kizárólagos istene, akit később átmentettek a kereszténységbe.

A vallástól (mint a hit intézményesült formája) való undor a muszlim vallás "közelebbi" találkozása kapcsán alakult ki. Az egész egy olyan eszement, fasisztoid vallás, hogy az ember azon keresztűl rosszul lesz a vallásoktól. Gondolj bele: egy holland karikatúrista Mohamedet találta "kipécézni", halállal fizetett egyetlen rajzért. Egyszerűen felfoghatatlan a 21. században! Olyannak találom az ilyen muszlim embereket, mint a bikák, akiknek a vörös posztó belengetése láttán elmegy az esze. Ilyenkor náluk rövidzárlat van, az agy bekattan és ölni is képesek.


De hagy tegyem be ide egy szép párbeszéd kivonatát:

"Nos, mint mondtam, nem kötekedni, és nem győzködni jöttem erre az oldalra. De ha már itt vagyok, had reagáljak pár dologra, és abszolút "baráti" alapon had figyelmeztessek. Kedves konrad, [egy kommentelőnkről van szó – a szerk.] azt írod: "mohamed próféta"??? Az a tömeggyilkos, analfabéta pederaszta gyerekb***szó, aki egy 9 éves kislánnyal "hálta el" a "nászéjszakát"? És erre még büszkék is a követői a mai napig, annyira, hogy gyakorlatban is művelik?" Nos óriási szerencséd, hogy nem lehet kinyomozni, ki is vagy valójában (vagy igen?) ezért a szövegedért ugyanis bárhol a világon, itt Magyarországon is, azzonnal megöl bárki a muszlimok közűl. Ne csodálkozz, ha egyszer valaki hasba szúr, aztán felvág szegycsontig, vagy összever amíg vért nem köpsz. Én egy nagyon békés, toleráns, flegma, fínomlelkű művész ember,európai "értelmiségi" vagyok, de ha a szemembe mondtad volna ezt, a szeretett prófétámról (Béke Legyen Vele) kivertem volna a fogaidat! Mint mondtam én higgadt és megfontolt vagyok. De ha ezt egy arab, vagy egy temperamentumosabb magyar testvérünk olvassa, lehet, hogy mindent megtesz, hogy megtaláljon, és kiiktasson. Tisztelettel figyelmeztetlek téged is Benjámin, hogy az iwiwes oldaladról tűntesd el a Mohamed karikatúrákat. Addig amíg nem késő! Szerintem senkinek sem hiányzik, hogy itt is az legyen mint Hollandiában. Mint mondtam, nem tudtok semmit tenni az iszlám európai terjedése ellen, ezért jobb, ha nem ingerlitek az alvó oroszlánt. Lám Koszovóval egy újabb muszlim ország született, tehát Európában: Törökország, Albánia, Bosznia, Koszovó-muszlim országok. Adjátok hozzá a francia, angol, német, benelux országok muszlim lakosságát, és gondolkodjatok el rajta. Ha a könyörületes Allah úgy akarja, a tatárok és törökök lakta romániai és bulgáriai Dobrudzsa is egyesül, és független európai ország lesz, akárcsak Baskorsztán, Tatarsztán és Csuvasföld is. Akkor mit csináltok? Ha ennyire nem akartok muszlimok között élni, javaslom, vágjátok fel az ereiteket, akasszátok fel magatokat stb.-stb. Mert az iszlám ellen nem tehettek semmit, max. anarchiát okoztok, és az utcákon gyilkoljuk le egymást! Ezt akarjátok? Én nem! Mi magyarországi és európai muszlimok nem! Mi békét akarunk, szabadságot és jogokat! Európában Magyarország az egyetlen ország, ahol elvették a mecseteinket, és nem építhetünk újakat! Ez demokrácia?"

2012. márc. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs korosztályi megkötöttség: mindig is voltak, akik ellenezték az általánosságban értelmezett vallásokat. Gondolj csak pl. a nagy francia forradalomra; igaz, annak a nemzedéknek már nincs lehetősége itt irkálni... :P


Viccet félretéve: Idéznék néhány részletet egy régebbi (~2006-os)jegyzetemből, melyet Dr. Lang Jánosné matematika - fizika szakos középiskolai tanár Keresztény hit és a természettudományok tanítása c. tanulmányából készítettem.


< A materialista szemléletű oktatás Magyarországon a 2. világháború után vette kezdetét, s a rendszerváltásig a materialista világnézet volt uralkodó - főleg, de nem kizárólagosan - a természettudományok oktatásában. Ekkoriban igyekeztek kiirtani a keresztény hitet a tudományok fejlődésének álcája mögé bújva, azaz minél erőteljesebben szembeállítani egymással a tudományokat és a vallást, hamisan úgy beállítva, mintha a kettő kizárná egymást (pedig nem). A diákok egy része a hitet valami szégyellni való, anakronisztikus dolognak tartotta. 1989 óta történtek ugyan változások, de a tanított anyagok még mindig a materializmust erősítik, sokszor nem semlegesek, nem elfogulatlanok; és ugyanez mondható el a tananyagot közvetítő tanárokról is.


A kereszténység és a természettudomány találkozásának döntő szakaszai:


1. Középkor: egyház a tudomány ellen. - Minden felekezet teológusai tartottak a keresztény hit megrendülésétől.


2. A 19. század: tudomány a kereszténység ellen. - Az emberi elme racionalista gőgje volt jellemző az elért eredmények miatt. A hívők vagy szégyellték vagy igazolni akarták hitüket.


3. A 20. század: A gondolkodás forradalma. - Új elképzelések, elvek, törvények megszületése. Kiemelendő a mélyen vallásos Planck, a modern fizika atyja, akinek vezérgondolata: "Közelebb Istenhez."

Hesisenberg bizonytalansági elméletének következtében ("A természeti igazság egy bizonyos határon túl nem követhető.") a fizikusok megérezték az isteni erők jelenlétét: az ész nem oldhatja meg a világ rejtélyeit, az ész határán túl is van valami, ami nem ismerhető meg sem logikai, sem tapasztalati úton. Az emberi tudás véges, e pontnál jelenik meg a hit.


Az istenhit és a természettudomány önállóan léteznek egymás mellett.


A Biblia és a természettudomány nyelvezete és kifejezési formái különbözőek, struktúráik sajátosak; egymásra nem vezethetők vissza, így közöttük sem konfliktus, sem harmónia nem lehet. >


Ezen felül a fő probléma szerintem az, hogy sokaknak igazából nemhogy alapos ismereteik, de halvány gőzük sincs a vallásokról, esetünkben a _normális_ keresztény hitről. A többségnek van egy középkori (természetesen téves) elképzelése egy felhők felett ücsörgő szakállas öreg bácsiról, akinek a mániája, hogy annyiszor vágja fejbe az embereket bármilyen piszlicsáré dolog miatt, ahányszor csak lehet; illetve egy vörösképű, patás figuráról, aki pedig forró üstökben főzögeti az elkárhozott embereket.

Szintén a többség nem tud különbséget tenni a "kereszténység" és a "katolicizmus" között, teljesen egybemossák ezeket a fogalmakat (nekik keresztény = katolikus); ill. erről is szinte csak tévinformációik vannak. [Itt pedig nem a katolikus embereket akarom bántani, de sok katolikus tanítással nem értek egyet.]


Sajnos sok felületes (Biblia)tudással és Istenismerettel rendelkező keresztény is tévhiteket terjeszt, pl. "csak a keresztények üdvözülhetnek"; és ez is (jogos) ellenszenvet válthat ki sokakból.


Én magam egyébként a másik oldalon állok, azaz hívő vagyok már 17 éve; de mostanában ritkán tapasztaltam olyasmit, hogy bizonyos személyek el akarnának téríteni másokat Istentől, a hittől. Bár lehet, hogy a GYK-n tömegesen randalírozó "turbóateista trolloknak" ez az egyik célja, de a primitív kommentjeikkel szerintem csak saját magukat járatják le. Valószínűleg nincsenek is tudatában annak, hogy ezekkel a hívőket lesajnáló, igénytelen írásaikkal pusztán a saját önbecsülésüket, állítólagos - ám alaptalan - "felsőbbrendűségüket" akarják saját maguknak bebizonyítani. [Bizonyára nem tanultak pszichológiát (sem). :P ]


Megjegyzem, nem a normális stílusban válaszoló és érvelő felhasználókra gondolok, mert őket tisztelem; de tény, hogy kevesen vannak.


Üdv. :)

2012. márc. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
*javítás: Heisenberg
2012. márc. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Nem istennel van a gond,ha létezik tök jól elvan nélkülem is.A kedves nyáj ami aggasztó.Egyik kollegina próbálta feszegetni a megtérés/Jézus/isten/mekkora király lesz nekem majd odaát kérdéskörét.Mikor egy-két kérdést tettem fel a gyülekezet vezetője/tulajdonosa anyagi helyzetéről egy kifordult hipnotizált vadállattá vált.2 mp alatt ekkora jellemváltozást látni egy olyanon,akit több éve ismersz és nem is gondolnád,hogy egyáltalán képes hangosabban beszélni....hát...beszartam,pedig 20 cm-rel vagyok magasabb és 40 kg-mal vagyok nehezebb nála.Ő pl egy szélsőséges eset)
2012. márc. 13. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Ez nem korhoz köthető,mindig lesznek akik ellenzik a vallásokat,és általában nem divatból,hanem mert valamilyen negatív tapasztalataik vannak velük kapcsolatban.
2012. márc. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

addig jó amíg az emberiség tiszteli a törvényeket

és nem csak magával és érdekeivel foglalkozik

2018. okt. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!