Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Át szeretnék térni az iszlám...

Át szeretnék térni az iszlám hitre, viszont meg vagyok keresztelve. Ez probléma?

Figyelt kérdés

A kérdés adott. Így ha áttérek akkor automatikusan nem leszek már katolikus?

Nem vagyok vallásos (a kereszténységben), nem is vallásos családban nőttem fel.


Így ha felveszem az iszlám vallást akkor automatikusan nem leszek utána keresztény, vagy kell még valamit csinálni?



Hogy zajlik az áttérés? Hosszú folyamat vagy rövid? Mit kell csinálni? Vagy hol kell kérvényezni az áttérítést? (A közelünkben sajnos nincs egyetlen mecset sem, Vas megye)


18/F


2012. márc. 2. 14:38
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
100%

Napirai11 válasza:

Sziasztok!

Utolsó,sok mindenben igazad van, de egy dologban nem értek veled egyet: azt írod, a kérdező, ha felvenné az iszlámot, akkor megtagadná európai neveltetését, kultúráját. Én baháí vagyok, és ez a vallás sem az európai kultúra része, akkor én is mgtagadtam az európai kultúrámat? Mert én úgyérzem, hogy nem. A kérdező sem tagadná meg, de óriási hiba, sőt bűn divatból, hit nélkül felvenni egy vallást, bármelyik legyen is az, ezért Isten nagyon haragszik, ha valaki ilyet tesz.

Kedves Kérdező!

Mesélj, mire jutottál? Már felvetted az iszlám vallást? Ha még nem, akkor még mindig szeretnéd felvenni?

Üdv: egy felebarátod Napirai

2012. márc. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
74%

Kedves Napirai,


a bahai vallás nem kényszerít arra, hogy a teljes életedet, annak minden mozzanatát, egy mindenre kiterjedő szabályrendszerben éld. Az iszlám - ebben a judaizmushoz igen hasonló módon - "egyszerűen" egy adott LÉTEZÉSmód. Totális szabályozottság, ami a kereszténységre semmiképp nem igaz: ott, bizonyos keretek között, mérlegelési, választási szabadságod és lehetőséged van. A judaizmus esetében akkor vagy "hitles" vallásgyakorló (ortodox), ha betartod a 613 parancsolatot, amely a (gyakorlati) életedet - ezáltal azonban az életszemléletedet is - meghatározza. Az iszlám is "rendszer", ebben az értelemben, csakhogy - a gyakorlati szabályokon túl - alá kell vetned magadat a dzsihad parancsának is. Ezt az ún. "mérsékeltek" szeretik olyképp magyarázni, hogy az önmagunk tökéletesebbé tételéért folytatott kötelező kűzdelemről van szó, - ámde nem(csak): ha az Umma tagja vagy, kötelességed terjeszteni a hitedet, fegyverrel (is) harcolni a "hitetlenek" ellen. Terjeszkedni és...győzni.

Ez az, amin túllépett Európa (főként annak meghatározó kulturális fundamentuma, a kereszténység).

2012. márc. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:

Napirai11 válasza:

Kedves Utolsó!

A baháí-ok elfogadnak minden vallást, és nem kritizálják egyik vallást sem, ezért mi az iszlámnot sem szidjuk, sem a judeizmust.

Ha egy zsidó jól érzi magát zsidóként, egy muszlim pedig muszlimként, akkor miért kellene őt erről lebeszélni?

Abban nagyon is tévedsz, hogy a baháí vallásban nincs szabályrendszer, mert igenis van, csak a szent könyvünk, a Kitáb-í-Aqdas nem tér ki mindenre részletesen, sok mindenre az embernek saját magától kell rájönnie.

Első látásra úgytűnik, hogy hú, a baháí milyen könnyen betartható szabályrendszeren alapul, pedig sokaknak nagyon nem az: lásd alkoholtilalom, szerencsejáték tilalma, házasság előtti nemi élet tilalma.

Az önmagunk tökéletesítéséért való küzdelem a baháí hitben is megvan, de ezt mi úgy hívjuk, hogy békeharc, olyat is olvastam egyes szerzőktől, hogy ezt úgy hívják, hogy szent békeharc.

Mivel hitem szerint Isten felnőtt embernek tekint minket, aki ugyan megmondta nekünk, hogy mi a jó,és mi a rossz, de Isten nem játszik óvónénit, aki úgy terelget minket, mint az óvodában az óvónéni a kisgyerekeket.

Ezért nekünk sem kellene óvónénit játszani azzzal, hogy egymást győzködjük arról, hogy mit tegyünk meg, és mit ne.

Ha a kérdező elba...a az életét, az az ő baja, senki sem segíthet rajta, de az is lehet, hogy nem fogja az életét elba..ni,mert amint tanulmányozza az iszlámot, a hite is megjön Istenben,és felveszi az iszlámot, így nagyon boldog ember lesz, vagy megjön a hite Istenben, és rájön, hogy mégsem az iszlám a számára kijelölt út, és másfelé fordul. Isten tudhatja csak, hogy mi a legjobb nekünk, és nem véletlenül enged, vagy nem enged megtörténni valamit. Isten felnőtt embernek tekint minket, de ha valamit nagyon rosszul csinálunk, akkor nem hagy továbblépni a rossz úton, akit meg hagy ennek ellenére is továbblépni, akkor azt csak ő tudhatja, hogy miért engedi ezt meg.

Akik meg divatból vesznek fel akrámilyen vallást, azoknak imáit, istenszolgálatait Isten úgysem fogadja el,mert ő belelát minden ember szívébe.

Végezetül az is lehet, hogy mi itt írogatunk, és a kérdező már régesrég elfelejtette, hogy ezt a kérdést kiírta ide, és nem foglalkozik vele, és járja a maga útját.

Felebaráti öleléssel: Napirai

2012. márc. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:

Kedves Napirai,

persze: a bahai vallásnak is, mint bármelyiknek, van egy alapvető szabályrendszere, de nem mindegy, hogy mennyire merev. Én azonban ott látom az alapvető különbséget, hogy a bahai szelíd és békés, az iszlám pedig agresszíven terjeszkedő és intoleráns. Kérdezőnk, persze, úgyis maga dönt.

A felebaráti ölelést meg köszönöm - viszonzom én is.

2012. márc. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:

" Isten felnőtt embernek tekint minket, de ha valamit nagyon rosszul csinálunk, akkor nem hagy továbblépni a rossz úton, akit meg hagy ennek ellenére is továbblépni, akkor azt csak ő tudhatja, hogy miért engedi ezt meg. "


És ha elfogy a lőszerük, még mindig el lehet adni nekik pár dobozzal. :)

2012. márc. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim válasza:

16:08

abban egyet értek, hogy nagyon gondold meg. aludj rá még vagy 3 4 hónapot. egyébként én is muzulmán vagyok, de nem gyakorlom a vallást.

2012. ápr. 19. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!