Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Át szeretnék térni az iszlám...

Át szeretnék térni az iszlám hitre, viszont meg vagyok keresztelve. Ez probléma?

Figyelt kérdés

A kérdés adott. Így ha áttérek akkor automatikusan nem leszek már katolikus?

Nem vagyok vallásos (a kereszténységben), nem is vallásos családban nőttem fel.


Így ha felveszem az iszlám vallást akkor automatikusan nem leszek utána keresztény, vagy kell még valamit csinálni?



Hogy zajlik az áttérés? Hosszú folyamat vagy rövid? Mit kell csinálni? Vagy hol kell kérvényezni az áttérítést? (A közelünkben sajnos nincs egyetlen mecset sem, Vas megye)


18/F


2012. márc. 2. 14:38
1 2 3 4
 1/36 A kérdező kommentje:
jah és a szunnita iszlámról beszélek, síita itt gondolom nincs. Mert az az iszlámban is kisebb csoport.
2012. márc. 2. 14:41
 2/36 A kérdező kommentje:
Vagy áttérésnél van jelentősége a 2-nek?
2012. márc. 2. 14:41
 3/36 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, az iszlám-hitet felvevőnek kötelező a körülmetélés. Ha 18 évesen vállalod..de te tudod. Elmondanád, mi az, ami miatt iszlámhívővé akarsz lenni?
2012. márc. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
A körülmetélés csak szokás, nem előírt törvény. Én úgy tudom, hogy ki lehet keresztelkedni. Egyébként meg azt tanácsolom, hogy ne lépj be az egyházba, anélkül is gyakorolhatod az iszlám hitet.
2012. márc. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
Ha át akarsz térni az iszlám vallásra,az gondolom azért van mert jársz egy ilyen közösségbe, ahol megismerkedtél részletesen ezzel a vallással.Ebben a csoportban van egy vagy több vallási vezető,aki pontos(!) infót tud neked adni az áttérés lehetőségeiről és feltételeiről!
2012. márc. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:

Nem jártam ilyen közösségbe.

Amúgy most ha valaki pl gyakorolja az iszlám vallást és nem tér be, akkor mi a különbség ha valaki betér?

2012. márc. 2. 15:02
 7/36 anonim ***** válasza:

Aki csak gyakorolja, arról csak ő tud (esetleg a legközelebbi hozzátartozói, ismerősei); aki belép az egyházba, arról tud a helyi közösség (átalában) - ők beleszólhatnak, ha esetleg nem láttak péntek déli ima közben stb.

Olyan, mintha keresztény létedre nem járnál templomba, csak otthon dicsőítenéd Istent.

2012. márc. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
87%

Az "áttérés" kifejezést akkor használjuk, ha valamiből előtte "kitérsz". De mivel te csak papíron vagy keresztény ezért nincs miből kitérned. Sosem nyertél üdvösséget a keresztény hit alapján. A papír munka pedig semmit sem jelent Istennek. Az számít ami a szívedben van.


A vallás/hit lényege az üdvösség elnyerése, azaz hogy legyen életed a halálod után. Nem a szokások, hagyományok, liturgiák gyakorlása. Attól még hogy egy vallás kulturális szokásait követed, még ha papíron be is tértél még nem nyertél "üdvösséget".


Én keresztényként nem javaslom az iszlám vallást neked, olvass el pár beszámolót olyan muszlim emberekről, akik kereszténnyé váltak...

2012. márc. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
45%
15:39 - nem hiszem, hogy ezek objektív vélemények lennének; ha az iszlámot érzi közel magához, akkor joga van követni
2012. márc. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:

Ha ilyen alapveto kerdesre nem tudsz valaszokat amiket felteszel, ketlem hogy tulzottan aterezned mirol is szol az iszlam vallas. Eloszor is jarj jobban utana. Eloszor is osmerd meg a Koran-t. A muszlimnak lenni egyenlo az Istent szeretni es szolgalni.Eddig nem is erdekelt a vallas teged, de ezentul 5-szor szeretnel imadkozni egy nap? Hmmmm

Persze hogy jogod van azt csinalni amit akarsz mint az elozo irta, csak ezt egy picit furanak tartom azert....

2012. márc. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!