Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Át szeretnék térni az iszlám...

Át szeretnék térni az iszlám hitre, viszont meg vagyok keresztelve. Ez probléma?

Figyelt kérdés

A kérdés adott. Így ha áttérek akkor automatikusan nem leszek már katolikus?

Nem vagyok vallásos (a kereszténységben), nem is vallásos családban nőttem fel.


Így ha felveszem az iszlám vallást akkor automatikusan nem leszek utána keresztény, vagy kell még valamit csinálni?



Hogy zajlik az áttérés? Hosszú folyamat vagy rövid? Mit kell csinálni? Vagy hol kell kérvényezni az áttérítést? (A közelünkben sajnos nincs egyetlen mecset sem, Vas megye)


18/F


2012. márc. 2. 14:38
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
25%
Az iszlám vallás felvétel a hit tanúsításával történik, amit akár itt is megtehetsz, ha hittel és tudással tanúsítod az alábbiakat: Ashadú an lá iláhá ill Allah, va ashadú anna Muhammadar raszúl Ullah. Ez magyarul a következőket jelenti: "Tanúsítom, hogy nincs más istenség, csak Allah, és tanúsítom, Mohamed az Allah küldötte." aki ezt tanúk előtt kimondja, leírja stb., az muszlim. Az iszlám felvételének más kötelező eleme nincs! A vallás gyakorlásához viszont elengedhetetlen, hogy a közeledben élő muszlimoktól tanulj. Az alábbi linken megtalálod a hazai mecsetek címeit: [link] Ha nem az anyaországban élsz, akkor a következő helyeken kaphatsz segítséget: [link]
2012. márc. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
80%
Kérdező, te szerintem még nagyon fiatal vagy, hogy ilyen elkötelezettséget vállalj! Azt jobb, ha tudod, hogy az iszlámból nincs kitérés, és ha megpróbálod, akkor egyes hevesebb vérmérsékletű hívők meg is ölhetnek. Ugyanis az arab országokban, de ha jól tudom keletebbre is halállal büntetik a kitérőket! De te tudod. Szerintem az aki felveszi önszántából ezt a fasisztoid vallást az vagy nem normális, vagy megvezették. Döntsd el melyik vagy!
2012. márc. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
49%
Áttérni valóban úgy lehet, ha elmondod a fenti arab szöveget a tanúk előtt. A siíták még hozzáteszik, hogy Ali is isten küldötte, ami már a szunniknál kiveri a biztosítékot. Amúgy siíták itt is vannak, és járnak is mecsetbe, de sokszor titkolniuk kell, mert a szunnik elég fundamentalisták. Ismerek egy lányt, aki asszem szunni, de imádkozni siíta módjára szokott. Amúgy gondold át a dolgot, a szunnik nagyon sokszor a hadithokat többre értékelik, mint a Korán-t és elég fundamentalista módon belemagyaráznak dolgokat. Ismerd meg a vallást teljesen és ne csak egy irányzatot. Az áttérés a te döntésed, de tedd fel a kérdést, hogy tényleg akarod-e, nem-e a kereszténység és Jézus az igaz út...
2012. márc. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
17:14 Tévedsz. A síiták ugyanúgy tanusítják a hitüket, mint a szunniták, mert egy vallásról van szó. Ahol különbség van, az az imára hívás, amihez azt teszik hozzá, hogy "Ali wali Ullah", ami azt jelenti, hogy Ali allah pártfogoltja (barátja), s ami állítást a szunniták és a síiták egyaránt elfogadják.
2012. márc. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim válasza:
66%
Csak egy isten van. Szeresd az Urat, a te Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből és teljes elmédből.
2012. márc. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
69%

ma 17:21


Lényegtelen, mert még így a "felekezetek" között is olyan ellentét van (európai szemmel nevetséges), hogy Közép-Ázsiában egymást robbantgatják azért, mert az egyik síita és nem szunnita. Szóval azért látszik a szellemi nívó, kb. európai középkor.

2012. márc. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
73%
Ilyen hülyeséget. Sose gyakoroltad a vallásod, de pont az iszlám fogott meg. Na, azt hiszem itt a szülők és a magyar oktatási rendszer felelőssége. Csak aztán azt ne felejtsd, hogy ha majd nem tetszik az iszlám - és nem fog - és elhagyod a vallást, akkor neked meg kell halnod. Hitehagyásért.
2012. márc. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
53%

Nem nem tévedek, a siítáknak van saját magyar honlapjuk is és ott olvastam. És a vallás felvételnél, el kell mondani, azt is, hogy Ali Allah kegyeltje. De ez még hagyján: nem kell szőnyeg, elég napi 3 ima, halottak közbenjárását lehet kérni és nem beszéltem még azokról a hadith-okról, amiket csak az egyik fél tart hitelesnek. Amúgy csak látszólagos a béke a szunnik és siíták között, Pakisztánban is felrobbantottak egy siíta mecsetet.

Amúgy szunnikon belül is van hanafi, maliki, hanbali stb. irányzat. Őszintén, nekem a kisebbségen belül is kisebbséget alkotó koranita irányzat a legnormálisabb. Nem kell idejét múlt hadith meséket bevenni, hanem télleg a szent írásuk a korán van középpontban, ők télleg békés muszlimok. Ja és hallottam Mo-n a szaúdi eredetű vahabizmus terjed (ami a halálbüntetést is megengedi), bár amiket mond néha a bp-i mecset imámja nem csodálkoznék rajta.

2012. márc. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
66%

"15:39 - nem hiszem, hogy ezek objektív vélemények lennének; ha az iszlámot érzi közel magához, akkor joga van követni"


Nem tudakozó vagyok, hogy objektív választ adjak. :) Egyébként meg nem mondtam, hogy nincs joga követni...

2012. márc. 2. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
17.59 Leírod, hogy nem tévedsz, utána meg megismétled azt, amit én mondtam. Az iszlám minden ága egyetért a hit tanúsításának módjában. Ez pedig a következő: "Tanúsítom, hogy nincs más istenség, és tanúsítom, hogy Mohamed Allah küldötte." Ez az a szöveg, amit ki kell mondani, de ezen kívül bármi mást is lehet. Volt zsidókkal ki szoktuk mondatni, hogy Mózes (Uzeir, Áron stb.) Allah küldötte, hogy tanúsítsák, hogy nem hisznek ezek isteni mivoltában. Volt keresztényekkel ki szoktuk mondatni, hogy Jézus Allah szava és jele, hogy tanúsítsák, hogy Jézus nem Allah gyermeke vagy istenség stb. Emellett bármi iszlámilag elfogadott dolog tanúsítható, de nem feltétele az iszlám felvételének. A szunnita iszlámon belül általad felsoroltak vallásjogi iskolák, melyek egy-egy módszert kínálnak, de egymással nem rivalizálnak. Ezen iskolák egyikét azért követjük, hogy könnyebben végezzük a mindennapi istenszolgálatainkat. Nincsen hierarchiájuk, egyszerű gyakorlati előnyük van. Hasonló vallásjogi iskola a síitáknál is van, azt dzsáferinek nevezik.
2012. márc. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!