Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Át szeretnék térni az iszlám...

Át szeretnék térni az iszlám hitre, viszont meg vagyok keresztelve. Ez probléma?

Figyelt kérdés

A kérdés adott. Így ha áttérek akkor automatikusan nem leszek már katolikus?

Nem vagyok vallásos (a kereszténységben), nem is vallásos családban nőttem fel.


Így ha felveszem az iszlám vallást akkor automatikusan nem leszek utána keresztény, vagy kell még valamit csinálni?



Hogy zajlik az áttérés? Hosszú folyamat vagy rövid? Mit kell csinálni? Vagy hol kell kérvényezni az áttérítést? (A közelünkben sajnos nincs egyetlen mecset sem, Vas megye)


18/F


2012. márc. 2. 14:38
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:

ma 17:59


A wahabbizmust a Szaúdból a szerbiai Szandzsákra betelepült hívek propagálják, akik a délszláv háború idéjen jöttek harcolni. Állítólag ott is nagyon kezd elfajulni a helyzet...

2012. márc. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, nemes egyszerűséggel: a vahabizmus az iszlám hit gyülije.
2012. márc. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:

na most már leírhatnád nekünk, hogy miért szeretnél áttérni???


30N

2012. márc. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 A kérdező kommentje:
Lehülyézni nem kell, sokat olvastam az iszlám tanításaiból, valamint a világáról. Attól hogy a keresztény vallásban nem hiszek az még nem azt jelenti hogy hülye vagyok, vagy rosszul lettem nevelve.
2012. márc. 2. 20:08
 25/36 anonim ***** válasza:
50%

Napirai11 válasza:

Kedves Kérdező!

Az Invesztor nevű beírogatóval ne foglalkozz, minden vallást utál ez a fazon. Abban azonban igaza van, hogy az iszlám vahabita ága nem túl békés.

Visszatérve az eredeti kérdésedre:

Ha azt látom a Gyik-on, vagy valahol máshol, hogy valaki azt írja, hogy át szeretne térni x, vagy y vallásra, akkor az agyam elkezd keresgélni, mint egy kompjúter, azon agyalok, hogy ez az emberke miért nem indokolja meg, hogy x, vagy y vallást miért akarja felvenni.

Azt a tanácsot tudnám adni, hogy bármilyen vallást is választasz, azt csupán meggyőződésből vedd fel. Mert teljesen más az, ha valaki olvas valamiről, és azt gondolja, hogy ez hú, de érdekes, és teljesen más, ha valaki olvas valamiről, mondjuk egy vallásról, és szívében úgy érzi, hogy számára ez az igaz út.

Ha ezen ok miatt vesz fel valaki egy vallást, és úgy érzi, hogy az általa választott vallás az igaz út, akkor annak az embernek Istennel, a választott vallásával soha az életben nem lesz semmilyen problémája, és nagyon boldog ember lesz, és kitérni sem akar majd onnan, mert fantasztikusan fogja magát érezni. Ezért a kérdezőt is felesleges félteni attól, hogy mi lesz, ha felveszi az iszlámot, és mégsem tetszik neki, mert ha meggyőződésből veszi fel azt, akkor fantasztikusan fogja magát érezni egész életében.

Mindenkinek más vallás felé nyitja ki Isten a szívét.

Én is megtaláltam a helyemet egy bizonyos úton, és fantasztikusan érzem így magam. A kereszténységben is érezheti magát valaki fantasztikusan, akár buddhistaként is, stb.

A kérdezőnek is azt kívánom, hogy találja meg az útját, bármilyen vallásnál is köt ki, a piszkálódó emberekkel pedig nem kell foglalkozni.

Üdv: Napirai

2012. márc. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
2012. márc. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
32%
Egyáltalán nem probléma egyik iszlám ismerősöm és azt mondta,hogy ha valaki nem születik iszlámnak akkor csak keresztényből lehet iszlám.pl egy zsidóból hogy iszlám legyen először meg kell keresztelkednie és csak utána lehet iszlám.Először olvasd ki a bibliát keresd az élő Istent.És ha ez után is vágysz az iszlámra akkor az Úr JÉZUS kegyelme legyen rajtad!
2012. márc. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
33%

"Amúgy most ha valaki pl gyakorolja az iszlám vallást és nem tér be, akkor mi a különbség ha valaki betér?"


Édes kicsi kérdező, egyemmeg azt a naiv lelkedet... például az a különbség, hogy ha valami hülyeállatnak eszébe jut hogy ő terroristásat jáccik, és beböfögi mellé, hogy ő bizony iszlám hitű, akkor téged nem fognak előásni a terrorelhárítók, és kérdezgetni kedvesen, hogy vajon te voltál-e.

2012. márc. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
32%

"Attól hogy a keresztény vallásban nem hiszek az még nem azt jelenti hogy hülye vagyok,"


Ha a keresztényben nem hiszel, abban sem fogsz. Annyit jelent, hogy egyiknek sem fogtad fel a lényegét.


Ez persze ne tartson vissza, sokan vannak így vele.

2012. márc. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:

Az a érzésem Kérdező (nem sérteni akarlak!), hogy a 18 éved természetes kamaszossága, újdonság-keresése, valamint egy - Európára nézve sajnálatos és káros divathullám - hatására szeretnél te iszlám-hitre térni. Magad is írtad: nem vagy istenhívő, keresztény értelemben. Hát akkor?? Ne is haragudj: hiányzik a valódi mozgatóerőd: a HIT. (Az iszlám istene pedig, ahogyan magad is tudod, ugyanaz, aki a keresztényeké: az EGYETLEN ISTEN). Ha benne nem hiszel, miért akarod megtagadni az európai neveltetésed és kultúrádat? "Más" akarsz lenni, mint a többi 18 éves fiatal? Lehetsz, sok mindenben. "Jó buli" volna azt mondani: "én muszlim vagyok"? Mert mindenkinek leesne az álla?

Gondold meg ezerszer. Ingoványos, rossz talajra tévedsz. Amikor majd elmúlik a félkamaszi vonzódásod és kijózanodsz (hisz nincs HITED!!!) - benne maradsz egy egérfogóban. Onnan nincs már kitérés! Akkor már késő lesz meg nem történtté tenni egy fellángolást. Ér ennyit az Umma?

2012. márc. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!