Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mennyire és miben hasonlít a...

Mennyire és miben hasonlít a bahá'i vallás az iszlámra?

Figyelt kérdés
Úgy tudom az iszlámból alakult ki, de más vallásokat is integrál a hitrendszerében. Viszont a szokásokban vannak hasonlóságok? pl: az imánál le kell borulni, kell mosakodni, kell szőnywg, mint a szunniknál, nőknek kell hidzsáb, ramadán böjt van?

2012. febr. 28. 16:07
 1/5 rajcziz ***** válasza:
Az ima kötelező, de mindegy, hogy mennyi ideig tart és milyen formában. Böjtjük van, de nem pont olyan, mint a ramadán. A nők egyenlőek a férfiakkal, nincsenek papok stb. bővebben itt: [link]
2012. febr. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A wikipédiát olvastam, de nem fejti ki részletesen.
2012. febr. 28. 17:08
 3/5 anonim ***** válasza:

Napirai11 válasza:

Kedves Kérdező!

Nagyon örülök, hogy érdekel téged a baháí vallás.

Szívemben már baháí vagyok, de még nem vettem fel a vallást hivatalosan.

Alapvető különbségek vannak az iszlám, és a baháí vallás között attól függetlenül, hogy a baháí vallás az iszlámból alakult ki.

A kérdéseidre válaszolva:

Napi egy ima kötelező minimum, és ez arra az esetre vonatkozik csak, ha többször nem tudsz imádkozni munka, egyéb dolgok miatt.

Imaszőnyeg nem kell, az a feltétel, hogy tiszta földfelületre borulj le, és bárhol leborulhatsz, csak tiszta legyen a földfelület, ahova leborulsz.

Igen, le kell borulni Akkó felé imádkozáskor, és ima előtt mosakodni is kell, de nem olyan alaposan, mint az iszlámban: elég csak a kezed, meg az arcod megmosnod, és ez akkor is kell, ha előtte fürdőt vettél mondjuk reggel.

A baháí nőknek nem kell viselni hidzsábot, de azért tangában sem illik mászkálni.

Ha felveszel egy szolid ruhát, amiből nem látszik ki a melled, meg a hasad, az pont jó. A baháí nőn nem látszik öltözködésben a vallása, mert nem kell viselni semilyen rendkívüli ruhadarabot.

öjt is van, de ezt nem Ramadánnak hívják.

A baháí naptár hónapjai 18 naposak, így a böjt is csak 18 nap, és márciús 21-ig tart és az azt megelőzően kezdődik tizennyolc nappal.

Miért érdekel a baháí vallás: fel szeretnéd venni?

Ha érdekelnek még dolgot, írj privit.

Itt nézz még körül: www.bahai.hu

www.bahai.org

erfan.cz/hu

Ha fel akarod venni a baháí vallást, akkor kezd a tanulást a Rejtett Szavak című művel, majd olvasd el a törvénykönyvet, a Kitáb-í-Aqdas-t, majd a Kitáb-í-Qán-t, majd tanulj meg imádkozni.

Nálam most ez a periódus van.

Ha van még kérdésed, írj privit.

Üv: Napirai

2012. febr. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék bahá'í lenni, csak érdekelnek a vallások és mostanában sokat olvastam az iszlámról, és a siízmusból kialakult egyéb irányzatokról(pl: alevi). Köszönöm a válaszokat, a honlapot olvastam és nagyon hasonlítanak az iszlámra az imák. Pár kérdésem van még: Nálatok is rákának hívják a leborulást? Van imam, vagyis imavezető? Ha női férfi egyenjogúság van és van is imam az lehet nő? Nem priviben írok, hogy mások is láthassák és tanuljanak belőle.
2012. febr. 29. 00:14
 5/5 anonim ***** válasza:

Napirai11 válasza:

Kedvesw Kérdező!

Úgy rémlik, hogy a leborulásnak nincs külön neve, de utána fogok nézni, mert nem vagyok benne biztos.

a baháí vallásban olyan, hogy imavezető/imám nincs.

Az emberek, mármint a baháí hívők otthon végzik el a kötelező imáikat, imatalálkozókat azonban szervezhetnek kötetlen időpontban, tehát nincs meghatározott nap, amikor közösen kell imádkozni.

A baháí hitben szellemi tanácsok vannak, amelyek 9 főből állnak. Vannak a helyi, országos szellemi tanácsok, és a legfelsőbb, amely egyben törvényhozó szerv is, az Igazságosság Egyetemes Háza. Az Igazságoság Egyetems Házának tagjai nem lehetnek nők, ott csak férfiak vannak, de a szellemi tanácsok tagjai lehetnek nők.

Amikor baháí hívők összegyülnek valahol, mindig elmondanak egy imát, és közösen döntik el, hogy melyik legyen az az ima, de a kötelezően elvégzendő imákat nem szabad hangosan elmondani a többiek előtt: azt csak otthon szabad elvégezni, vagy a munkahelyen, ha van arra lehetőség, hogy be tudjon az ember menni olyan helyre, ahol nincs senki,és ahol nem zavarhatja meg senki.

Ha van még kérdésed, írj.

Üdv: Napirai

2012. febr. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!