Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit szóltok a Prédikátor 9:...

Lsandor kérdése:

Mit szóltok a Prédikátor 9: 5,6 illetve az Ezékiel 18: 4-el kapcsolatban?

Figyelt kérdés
2012. febr. 14. 09:46
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Saca, akkor kezdjük elölről:


Nem azt kértem, hogy mutass olyan igeverseket, vagy kopizz olyan magyarázatokat, amik a saját állításodat támasztják alá, miszerint a "lélek" szó 3 dologra (magára a személyre, állatra, vagy valakinek az életére), a szellem pedig magára az életerőre vonatkozik. Ezeket ismerem.


Én azt állítottam, hogy a Bibliában a lélek szó _nem minden esetben_ jelöli magát az embert / személyt / életet, tehát nem lehet egyenlő ezekkel, hanem valóban egy különálló rész. Ennek alátámasztására hoztam ~ 30 példát, mert ezekben akár a lélek, akár a szellem szerepel, semmiképpen nem lenne értelmes az általad megadott jelentésekkel.

Ezt kértem, idézem magam: "... vedd sorra az összes igeverset, amiket írtam, nézd meg, hogy az eredeti szövegekben melyikben szerepel lélek, melyikben szellem. Várom az eredményt. :)"


Tehát nem a saját állításodat kellett volna tovább bizonygatni, hanem az enyémet megcáfolni. Ezt pedig csak úgy tudnád, ha szépen, egyesével végignéznéd, belepróbálnád az általad írt jelentéseket, és be tudnád bizonyítani, hogy a mondatok értelmesek maradnak ezekkel. Szerintem nem maradnak, mert pl. olyan nincs, hogy az ember saját magához / az életéhez / életerejéhez beszél ("Azt mondom az én lelkemnek: ..."); hasonlóan a többi is. Ha pedig nem tudod megcáfolni az állításomat, akkor bizony el kellene gondolkodni azon, hogy a szellem és a lélek tényleg különálló részek... :)

2012. ápr. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:
Berta nekem nem célom megcáfolni, nem akarok én vitákat nyerni, csak érvelni. Am meg értelme sem lenne, mert úgy sem fogadol el semmit
2012. máj. 17. 07:30
 23/23 anonim ***** válasza:

Ennek így már megint semmi értelme. :(

1. Hiába érvelsz, ha az érveidet meg lehet cáfolni; így teljesen felesleges irkálnod.

2. Mutass olyat, hogy megcáfoltad az általam írottakat, és én nem fogadtam el...


Üdv. :)

2012. máj. 18. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!