Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívők! Mit gondoltok erről?

Hívők! Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Az Ezékiel történetét szó-szerint véve, az abban szereplő járművet a NASA megépítette, és egy kisméretű földre-szálló egységet kaptak, amelynek futurisztikus kinézete van. A történet további részében szereplő "templom" leírását és méreteit egy mérnökcsoport vette szó szerint, és elkészítették a Bibliában leírt építmény kicsinyített mását. A NASA által épített jármű, milliméterre pontosan beillett a "templom" épületébe, úgy ahogy repülőgép a hangárba. Mi erről a véleményetek?
2011. nov. 26. 12:26
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem hogy a történetben szereplő kereket, amelyik mindegyik irányba tud forogni, sikerült szintén a NASA-ban megépíteni, és szabadalmaztatták is. A Bibliából vettek egy mérnöki szerkezetet.
2011. nov. 26. 12:30
 2/18 Tyler913 ***** válasza:
100%

Eléggé valószínűtlennek hangzik.Bár szegény NASA annyi mindent megépít,a műholdaktól a legújabb turmixgépekig,lehet,hogy erre is volt pénzük,idejük meg pár tucat magasan kvalifikált tudósuk,akiknek épp nem akadt jobb dolguk...

Komolyra fordítva: linket,cikket,videót.

2011. nov. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Linket!!
2011. nov. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Ezeket találtam hírtlen:


[link]

[link]


Én ebben láttam:


Erich Von Daniken - Istenek Alkonya (2001)

2011. nov. 26. 12:51
 5/18 Tyler913 ***** válasza:
Hívőként nyitott vagyok idegen civilizációk létezésére és sok minden egyébre,de Daniken bácsit élből nem veszem komolyan.Egyébként klasszikus fogás a kamukönyvek írásánál,hogy mindenféle "Nasa-főmérnökre",meg titkosszolgálati tisztekre hivatkoznak,valósnak tűnő nevekkel.Csakhogy az esetek nagy részében ezek az illetők nem is léteznek.Mutass egy komoly,tudományos igényű cikket,vagy egy jó minőségű videót a szerkezetről,és beszélhetünk.Addig maradok szkeptikus.
2011. nov. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

"Hívőként nyitott vagyok idegen civilizációk létezésére és sok minden egyébre,de Daniken bácsit élből nem veszem komolyan.Egyébként klasszikus fogás a kamukönyvek írásánál,hogy mindenféle "Nasa-főmérnökre",meg titkosszolgálati tisztekre hivatkoznak,valósnak tűnő nevekkel.Csakhogy az esetek nagy részében ezek az illetők nem is léteznek.Mutass egy komoly,tudományos igényű cikket,vagy egy jó minőségű videót a szerkezetről,és beszélhetünk.Addig maradok szkeptikus."


Daniken bácsi valahogy mégis hihetőbb dolgokat mond mint a pap a templomban. Ezt nem gúnynak szánom, de tényleg több valóságlapja van annak amit hirdet. Remélem nem abból akarsz kiindulni amit a törikönyvek tanítanak! Rengetegszer kellett már átírni őket, mert egy-egy újabb felfedezés, teljesen átírja azt amit eddig hittünk. A cikkekben nevezett NASA mérnök nem tudom mennyire valós és létező személy, ugyanis nem dolgoztam akkoriban a NASA-nál ahogyan ma sem. Lehetséges hogy valóban csak kitalált személy. :) Tudományos igényű cikket nem tudok mutatni, ugyanis mint tudod Daniken is kreacionista ahogyan a kereszténység is, (csak ő reálisabb és hihetőbb istenképben gondolkodik), ezért azt semmilyen hivatalos tudomány nem fogja elismerni. Videót szintén nem tudok, és nem is tartom valószínűleg hogy készült. Egy ekkora jelentőségű dolgot, ami alapjaiban rengetné meg mind a világ legnagyobb vallását , mind a mai hivatalos tudományos álláspontot, kétlem hogy valaha is hagynának nyilvánosságra kerülni.


Jobbat nem tudok tanácsolni, csak azt hogy nézd meg a linkelt filmet. Az is elgondolkodtató, amikor Ezékiel próféta azt írja hogy egy égi városba vitték, ahonnan felülről látta a földet, az pedig egyszer felette volt, egyszer pedig alatta (ahogy az egy mai űrállomáson). De ott vannak példának az indiai Vimanák. Vagy a Bibliai "égi seregek". Nekem ezek hihetőbbek mint a hagyományos egyházi értelmezés.

2011. nov. 26. 13:08
 7/18 A kérdező kommentje:
Kifelejtettem a világ minden részén jelenlévő, törzsi kultúráknak a szkafanderes istenalakját. Afrikától, Ausztrálián át, az amerikai őslakókig, mindegyik istenképben közös hogy az égből jöttek, és mindegyikük szkafanderre nagyon hasonlító jelmezben ünneplik istenüket. A dogonokről meg már ne is beszéljük.
2011. nov. 26. 13:10
 8/18 Tyler913 ***** válasza:
100%
Figy,én elhiszem,hogy Daniken sok szépet és jót állít,a baj csak az,hogy nem bizonyítja.Érdekes elméleteket ki lehet találni,de ez így akkor sem több sci-finél.
2011. nov. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
De akkor visszakérdezek, hogy a keresztény egyház több bármivel is? Ezzel a logikával mondhatnánk a Bibliára, hogy nem több mint egy Fantasy regény, tele különböző törpökhöz, elfekhez, tündékhez hasonló mesebeli lényekkel, és mindenféle realitást vagy nélkülöző, fizika törvényeit meghazudtoló mesékkel. Hiszen egyik alappillérét sem lehet kézzelfogható, megcáfolhatatlan tényekkel bizonyítani, nincs semmilyen régészeti lelet vagy más egyéb. Ebben mégis több millió ember hisz. Miben hihetőbb mint Daniken állításai, a puszta személyes meggyőződésen kívül?
2011. nov. 26. 13:37
 10/18 Tyler913 ***** válasza:
100%
Gondoltam,hogy ezt fogod írni.Tehát az,hogy a Biblia állításaira nincs tudományos bizonyíték,igazolja Daniknent? Tehát ha én kitalálok valamit,és minden alap nélkül állítom,hogy igaz,akkor el kell fogadni,csak azért,mert mások állításaira sincs bizonyíték?
2011. nov. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!