Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok erről a viccről?

Mit gondoltok erről a viccről?

Figyelt kérdés

Vasárnap mennek a hívők a templomba, s a Sátán ül a templom tetején és nevet. Megkérdezi tőle valaki:

- Sátán! Miért nevetsz? - de ő nem válaszol, csak tovább folytatja a nevetést.

Következő héten ismét mennek a hívők a templomba, s a Sátán még mindig ott ül a templom tetején és nevet. Megint megkérdezi tőle valaki:

- Sátán! Miért nevetsz, hiszen mennek a hívők a templomba? - de ő most se válaszol, tovább nevet.

A következő héten megint mennek a hívők a templomba és a Sátán megint ott ül a templom tetején és nevet. Megint megszólal valaki:

- Sátán! Áruld már el nekem, hogy miért nevetsz, hiszen mennek a hívők a templomba!

- Mert mennek a hívők a templomba, de ott is az enyémek...


2011. jan. 18. 23:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
83%

Igen.

És?

Most kellene nevetni?

2011. jan. 18. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
53%
Szomorú. Lepontozhattok.
2011. jan. 18. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
83%
Ez egy vicc? Vagy mi a szösz?
2011. jan. 18. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
70%
Azt, h a sátánnak kvaszar a humora.
2011. jan. 19. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
82%
Ez egy egyszerű FAVICC.. Haaa-haaa-ha...
2011. jan. 19. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
85%
Valami ilyesmi favicc: Ment két ember a sivatagban, már majd éhenhaltak, egyszercsak szomjan haltak.
2011. jan. 19. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
87%
Inkább arra vonatkozik, hogy pusztán a templomba/gyülekezetbe járás senkinek sem garantálja az örök életet.
2011. jan. 19. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
86%

Ez a vicc azon fajta viccekhez tartozik amin talán nem is nevetni kell, vagy lehet, hanem inkább elgondolkodtató. El lehet rajta bizony némeny embereknek rajta gondolkodnia, hogy nem attól leszek hívö, hogy jó esetben vasárnaponként, rosszabb esetben évente egyszer elmegyek a "szent misére", aztán azzal letudtam a dolgom. Nem. Ez nem így münködik, ilyen embereken valóban ott nevet a sátán a markába, mert ki jönnek az emberek a templomból, és ugyanott folytatják ahol elkezdték. Élik tovább a bünös kis életüket, egy kis megcsalás ma, egy kis paráznaság holnap, egy kis hazugság, káromkodás egésznap, egy-két füves cigi elszívása,...ugyan mi az, ma már ez nem nagy dolog,...hajtogatják, és így csalják meg önmagukat nagyon sok emberek. a sátán pedig még mindig ott röhög valóban az egészen, hiszen tudja, hogy ezek az emberek mind az övéi, haláluk szempillanatában mind hozzá kerülnek. Isten pedig szomorúan nézi végig ezeknek az embereknek az életét, és azt mondja: "Semmi közöm hozzátok.

El küldtem értetek az egyszülött fiamat, a Názáreti Jézus Krisztust, de nem fogadtátok be öt a szivetekbe, mert ha befogadtátok volna, akkor most ismernétek engem. De ehellyett eljártok egy sötét templomba, ahol én nem lakok, ahol néma bálvány szobrok elé térdeltek, és közben azt hiszitek, hogy velem vagytok közösségben, pedig nem.

Én az ÚR vagyok, élö és valóságos Isten, nem pedig emberkéz alkotta fa szobor. Rajtam kívül nincs más Isten! Atyátoknak se hívjatok senkit a földön, mert én vagyok az egyetlen szeretö Atyátok, aki teremtettelek titeket! Térjetek meg gonosz útjaitokból, és térjetek én hozzám! Az utat pedig tudjátok, az út az én Fiam, a Názáreti Jézus Krisztus, csakis ö általa tudtok én hozzám jönni, Ö az út, az élet, az igazság, mert aki hisz a Fiúban, annak én örök életet adok!"


Szerintem érdemes sok embernek ezen el gondolkoznia. Kevés az idö, nem sok van már. Sziasztok!

2011. jan. 19. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

A farizeusok is sokat jártak templomba,valószínűleg többet mint a mai "keresztények" Jézus mégis azt mondta nekik:

án 8:21 Ismét monda azért nekik Jézus: Én elmegyek, és kerestek majd engem, és a ti bűneitekben fogtok meghalni: ahová én megyek, ti nem jöhettek oda.

Ján 8:24 Azért mondám néktek, hogy a ti bűneitekben haltok meg: mert ha nem hiszitek, hogy én vagyok, meghaltok a ti bűneitekben.

Ján 8:25 Mondának azért neki: Ki vagy te? És monda nekik Jézus: Amit eleitől fogva mondok is néktek.

2011. jan. 19. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Béna
2011. jan. 19. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!