Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Evolúcionisták, erről a...

Evolúcionisták, erről a videóról mit gondoltok? Indok?

Figyelt kérdés
[link]
2011. aug. 27. 19:04
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
55%

azt, h butaságok tömegével győzköd valamiről, amit a készítők sem tudnak bizonyítani.


meddő vita.


a vallás irracionális dolog.


ha van isten, akkor létezik repülő spagettiszörny is. miért nem abban hisztek tömegével?

2011. aug. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
A videóban tényleg Allah-ot mond az elején, amikor azt mondja, hogy ő a teremtő, az egyetlen Isten?
2011. aug. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Ezt én is kérdeztem:) Szerintem is Allah 3:24-nél és 18:03-nál. A videót keresztenyfilmek.com töltötte fel, sztem ez így elég ciki:) Főleg, hogy valaki olyasvalamit használ bizonyítéknak amit ő maga nem tanulmányozott alaposan:) Ha félrehallottam akkor elnézést.


Ettől függetlenül a film alapjában véve nincs tisztában azzal, hogy mit jelent a tudományban egy elmélet, és hogyan kell cáfolni egy állítást. Ennyi erővel Newton törvényei sem igazak, mert nagy sebességeknél elromlanak, ne is tanítsuk meg őket a gépészeknek. Nincs kedvem annyit gépelni, írtam már eleget a témában, akit érdekel írjon privátot.


Keresztényeknek: hagyjátok már békén a tudósokat. Beleszóltok olyanba amihez nem értetek, ezzel a témában jártasabb embereket teljesen a kereszténység ellen hangoljátok, holott Jézus pont az ellenkezőjével bízott meg titeket.


Ateista tudósoknak: fogadjátok el, hogy a hit lényege a hit, ez ellen racionális érvekkel nem lehet fellépni.

2011. aug. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
36%
Már annyira nem tudnak mit hazudni, hogy belekeverik Allaht is, csak végre figyelj oda.
2011. aug. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Már megbocsáss, de ez a videó össze vissza jelenti ki önkényesen, hogy a világ csak megtervezett lehet. Amúgy meg a világ összes akadémiája, egyeteme elfogadja az evolúciót.
2011. aug. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
41%

"Amúgy meg a világ összes akadémiája, egyeteme elfogadja az evolúciót."


Attól, hogy sokan mondják valami nem lesz igaz, szóval ez szerintem nem jó érv. A tudományban amúgy sincs helye tekintélyelvűségnek. Tudod, egymillió légy nem tévedhet:)


Csak leírom már... A videó gondolatébresztőnek nem rossz. Arról az evolúció elmélete tényleg nem számol be, hogy hogyan lett a legelső létforma, amiből kialakult a többi. De ezzel nem lehet cáfolni az evolúció elméletét, egy elméletet nem lehet olyan dologgal cáfolni amire nem terjed ki az érvényességi köre, pl. klasszikus mechanika nagy sebességeknél rossz eredményt ad, de ettől függetlenül a gépek működnek.


Az a baj, hogy mind a hívők, mind az evolucionisták túl elvakultak, csak egymást marjátok feleslegesen, de kezdem azt érezni, hogy ezt élvezik néhányan...

2011. aug. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Hiszek az evolúcióban. De ha valaki felhozna egy elméletet ami tudományosan bizonyítható ott dobnám ki a kukába az egészet. Amúgy én se állítom, hogy tökéletes az evolúció elmélet. Az abiogenezis, pedig tényleg gyenge lábakon áll, mert egyszerűen a tudomány még nem ott tart. A gond az inkább, hogy a tudomány ezen hézagait az elvakult hívők arra használják fel, hogy bebizonyítsák, hogy például az abiogenezis teljesen rossz, és soha az életben nem fogjuk megtudni, tehát Isten létezik. Igen ez eléggé kifacsart gondolkodás, de ezt tapasztalom a kreacionisták részéről.
2011. aug. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
83%

Az evolúció egy biológiai folyamat, és nem hit kérdése.


Az abiogenezis meg nem tudom hogy jön ide, semmi köze az evolúcióhoz.

2011. aug. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
66%

A videót szeretném megnézni, még nem jutottam odáig, így vélemény nem tudok írni. (Nem úgy, ahogy az első válaszoló, aki a kérdés kiírása után 17 perccel kommentálta a videót, ami egy órás)


De egy felmerűlt problémát szeretnék tisztába tenni.

Az Allah szó, a legmesszemenőbben helyén van. Az Allah szó jelentése Isten. Amíg Magyarországon úgy mondjuk, hogy Isten, Amerikában, hogy God, arab nyelvterűleten Allah.

Ha azt mondom, hogy teremtő Isten, éppúgy mondhatom, hogy teremtő God, avagy teremtő Allah.

A probléma gyökere, hogy az Allah szóhoz egy kultúrát kapcsolunk, pedig csak nincs lefordítva.


Csak egy példa:

"Az Iszlám szó jelentése: a Magasztos Allah iránti alázat, s belenyugvás, odaadás a törvényeivel, szabályozásaival szemben."


Mennyivel másképp hangzana lefordítva:

"Az Iszlám szó jelentése: a Magasztos Isten iránti alázat, s belenyugvás, odaadás a törvényeivel, szabályozásaival szemben."


Üdv: én lászló

2011. aug. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
34%
Egyáltalán nincs helyén, mert a felirat írói kicenzúrázták az Allah szót, és csak Istent meg teremtőt hagytak ott. Na most akkor mi van? A keresztények iszlám cuccal térítenének, de kivágják belőle Allaht, mert az nem tetszik nekik? Szánalmas, végtelenül szánalmas...
2011. aug. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!