Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Evolúcionisták, erről a...

Evolúcionisták, erről a videóról mit gondoltok? Indok?

Figyelt kérdés
[link]
2011. aug. 27. 19:04
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

kedves én lászló!


az első válaszoló már találkozott ezzel a sületlenséggel ezelőtt is. Nem kellett neki (nekem) még egyszer végigszenvednem ezt a légből kapott ostobaságot.

2011. aug. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Angol szövegben nincs helyén, ezt nem lehet kimagyarázni. Ahogy magyarul Isten, úgy angolul God, esetleg Father, Lord, de nem Allah. Ez teljesen egyértelmű.
2011. aug. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
50%

A videó nem iszlám kontra kereszténység kérdéskört feszeget, hanem evolúció kontra teremtést. Én úgy gondolom, hogy mint az iszlám, mint a keresztény vallás alapja a teremtés, melyet az önmagát kinyilatkoztatott Isten vitt véghez. Ebben a kérdésben a két fél álláspontja azonos, gondolom. Nem hinném, hogy meg kellene botránkoznom, ha egy iszlám hívő ember szeretné nekem kereszténynek elmondani, hogy szerinte az evolúció átverés és Isten az, ki teremtett mindent. Innentől kezdve gondolom, hogy nincs jelentősége Isten megnevezésének, miszerint Teremtő, vagy Isten, vagy Mindenható vagy Allah, melynek jelentése Isten.


A válasz írója 70%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 22:36


Volt egy ilyen sejtésem is, de sajnos a tapasztalataim alapján a felületességet feltételeztem, elnézésedet kérem.


Üdv: én lászló

2011. aug. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
86%

Ebben csak a nem teljesen százas emberek álláspontja egyezik. Amit írsz, attól nem lesz kevésbé undorító az, hogy egy-két keresztény fogott egy amúgy általuk pogánynak titulált iszlám videót, és a maga céljaira használja fel. Arról nem is beszélve, hogy a videóban elhangzó marhaságok igazságértéke a nulla felé konvergál, ezt bárki láthatja, aki nem egy barlangban alakította ki a világképét.


Az meg a másik undorító dolog, hogy mi bajuk van a keresztényeknek állandóan az evolúcióval? Miért nem a biokémiát, vagy sejtbiológiát támadják? Miért nem az atomfizikát, vagy szeizmológiát, esetleg geológiát? Miért ragadnak ki egy biológiai fogalmat, egyetlenegyet, és kiáltják ki magának a Sátánnak? Választ nem várok, mert értelmes választ úgysem kapok.

2011. aug. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
71%

én László-nak: Igenis nagyon nagy különbség van a megnevezések között. Angol szövegben Allah egyértelmű, az érvelésed csak akkor fogadnám el, ha arab nyelvű szövegről lenne szó, ott valóban nincs különbség, de angolban igen. Ennyi erővel miért nem szanszkrit nyelven mondja? Vagy azt is elfogadhatónak tartanád, ha azt mondaná, hogy Visnu?


Keresztény videóban ez pedig felvet egy súlyos problémát. Az iszlám álláspontja szerint Jézus nem volt Isten fia, csak egy próféta, mint Mózes vagy Ábrahám. Ez pont a kereszténység alapvető tanának mond ellent.

2011. aug. 27. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
84%
Hálát adok a tudománynak, hogy megteremtette a Xanaxot. Direkt ilyen kérdésekre tartogatok néhány szemet.
2011. aug. 28. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Most, hogy kipihentettem magam Xanaxal válaszolok.

Ez a videó természetfilmnek nem lenne rossz, ha nem lenne hozzá szöveg. Mellesleg nincs benne egy darab mondat amin el lehetne indulni az evolúció cáfolása felé.


Darwin rules.

2011. aug. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
54%

Mikor az Allah szót magyaráztam, a videót még nem láttam, mint ahogy ezt írtam is.

A videó és Allah kifejezéssel kapcsolatban meg leírtam, hogy nem vallásközi videót, hanem evolúció kontra teremtést láttunk.

A pogány szóról viszont annyit, hogy jelentése népek. Sajnos ma már nem keresztény emberekre értjük leginkább, de a Bibliában erről szó nincs.

Csak egy példa hogy ne maradjunk Bibliai idézet nélkűl :))


"És a folyóvízen innen és túl életnek fája vala, mely tizenkét gyümölcsöt terem vala, minden hónapban meghozván gyümölcsét; és levelei a pogányok gyógyítására valók."


Egy kis pillanatkép a jelenések könyvéből at új Jeruzsálemről, miután az ítélet elmúlt, és Krisztus uralkodik örökkön örökké. Az iszlámok legfeljebb egyes vallások számára neveztetik pogánynak, a keresztények számára nem. Éppígy a számomra sem.


üdv: én lászló

2011. aug. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
66%

Ennek a videónak kb minden második mondatát meg lehet cáfolni. Az elején összemossák Marxot és Darwint az gusztustalan. Azért, mert Marx tisztelte Darwint még nem cáfolja Darwin tanait. Pláne, hogy Marx elméletét kicsavarták és átalakították a Szovjetunióban, a diktatúra kénye-kedve szerint. Természetesen nem hiszek Marx tanaiban, de azért ez túlzás azzal cáfolni valamit, hogy egy másik ember elmélete lejáratódott, két másik ember miatt (Lenin, Sztálin).


Én ennél a résznél, hagytam abba a videót. Nem akarom magam felhúzni, egy ekkora maszlagon, amit ráadásul nem bizonyítanak.

2011. aug. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
71%
He's name is Allah.Ez qrva jóóó!!!
2011. aug. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!