Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten képes levenni a kezét...

Isten képes levenni a kezét valakiről, ha az 100% helyett már csak 90%-ot tesz meg a haladása, megélhetése érdekében, lent részletezem?

Figyelt kérdés
Anyagilag mindig is szerencsésnek mondhattam magam. Nem gazdagnak, de kényelmesen meg tudtam élni. Mindig jött a segítség mikor kellett. Példa, mikor meghalt édesapám, anyukám jövedelméből nem tudtunk volna megélni, viszont pont akkor kezdett nekem is jövedelmem lenni. Későbbiekben a párommal is mindig kényelmesen meg tudtunk élni. Bár megnéztük, hogy mit mennyiért veszünk, és nyaralni nem tudtunk eljárni, de a spórolásnak köszönhetően valószínűleg, ha valamire szükségünk volt, nem okozott gondot megvenni, lakáshitel mellett is tudtunk még takarékoskodni szépen. Tavaly úgy döntöttünk, hogy a párom egészsége érdekében, jobb, ha ott hagyja a munkahelyét. Osztottunk, szoroztunk, és az jött ki, hogy anélkül a jövedelem nélkül is meg tudunk élni. Azóta viszont olyan mértékben feje tetejére állt az anyagi helyzetünk, hogy most minden fillér helyét meg kell gondolnunk. Nem a jövedelem kiesésének következménye, hanem más tényezők jöttek közbe. Én mindig azt mondtam, hogy Isten velünk van, neki köszönhetjük, hogy mindig volt/van valahogy, mindig jön a megoldás a szorult helyzetben. Lehetséges, hogy most, hogy mi döntöttünk úgy, hogy saját akaratunkból, bár nyomós ok miatt válunk meg egy bevételtől, emiatt Isten úgy van vele, hogy ha mi ilyen könnyedén vesszük, akkor őt sem fogja különösebben érdekelni? Ezzel nem azt mondom persze, hogy most már nem hiszek benne, most is azt mondom, hogy segít, csak arra gondolok, hogy talán ha kicsit kevesebbet tesz az ember magáért mint a max., akkor már Isten is "lazábban" veszi? Ilyen -segíts magadon, Isten is megsegít- szitu? -ha nem segítesz, akkor vess magadra-?
2012. febr. 11. 17:10
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Kérdező, te igen tévelyegsz!


Nem olvastad talán, hogy a mennyei Atya mielőtt ti kérnétek, tudja, mire van szükségetek? Nem ismered a "miatyánkot" Azért te legyél tökéletes, amint a mennyei Atyánk is tökéletes.

2012. febr. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Ha egyféle választ fogadnék el, akkor nem kérdeznék. Pontosabban akkor olyantól kérdeznék, akiről tudom, hogy a számomra megfelelő választ fogja adni.


Nem a CHF szárnyalása a gond.

Nem egy dolog jött, hanem több.

Ha valaki betegség miatt nem tud dolgozni, az szerintem nem tartozik a kényelmes kategóriába

Amúgy köszönöm a válaszokat. Csak azt kérném, hogy normálisan.

2012. febr. 11. 19:11
 13/22 anonim ***** válasza:
0%

A kereszténység tanításai szerint Isten nem avatkozik az egyes ember életébe, nem foglalkozik velük.


A megélhetés pedig nem vallási kérdés, hanem mondjuk gazdasági/szociális.

2012. febr. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 FoDoor válasza:
69%
Azt hiszem, bátran kimondhatom, hogy egyik korábban szólóval sem értek egyet. Ti mégis mit tennétek, ha a számotokra legfontosabb ember gyengélkedne?! A szemébe mondanátok, hogy inkább dögölj meg, de dolgozni muszáj?! Szerintem egyáltalán nem volt meggondolatlan meg felelőtlen döntés. Nem hiszem, hogy én másképp döntöttem volna. Ezt eddig az előttem szólóknak mondom, kedves kérdező, neked meg azt mondom, hogy Isten létezik, és szeret mindkettőtöket, még mindig. Igenis tud mindenről, ami történt veletek, és igen, Ő engedte meg, hogy mindez megtörténjen veletek. De mint mondtam, szeret titeket. Ő soha nem ad nagyobb akadályokat, mint amiket át tudnánk ugrani. Persze, lehet, hogy csak Vele együtt, de úgy biztosan. Nem tudom a konkrét körülményeket, de valószínűnek tartom, hogy Isten arra akar megtanítani benneteket, hogy tudjatok Benne bízni. Lehetséges, hogy azt akarja, ne a magatok erejéből akarjatok boldogulni, hanem bízzátok rá az életeteket - az anyagiakat is, és akkor Ő segíteni fog! Ő szeret, és mindig a legjobbat akarja, még ha mi nem is mindig így látjuk...
2012. febr. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
0%

"Isten létezik, és szeret mindkettőtöket"


Hogyne. Csak éppen az ilyen típusú mondatokban a "szeret" nem azt jelenti, mint az emberek közti ügyekben. Ezt szokás félreérteni.


"Isten arra akar megtanítani benneteket"


Isten semmire sem akar tanítani senkit, mármint a vallások szerint. Isten messze túl van az emberi ügyeken, éppenséggel az időn is.

2012. febr. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
59%

Egy dolgot kihagytál az egyenletből, és ez a gazdasági válság. Nem új dolog ez, olvasd el József történetét, a hét bő esztendőt hét szűk követi, és teljesen felemészti annak bőségét. 2010 óta napi megélhetési gondjaim vannak nekem is, és számtalan hittestvérem veri fogához a garast 2009 óta. Isten nem azt ígérte, minket meg óv a világ problémáitól, csak azt, hogy velünk lesz, és nem hagy el. A Biblia nem tanít olyat, hogy ha valaki hisz benne akkor Mercedese lesz meg kacsalábon forgó háza. Isten csak a minden napi kenyeret ígéri a benne hívőknek, és ehhez tartja magát mind a mai napig, az én életemben legalább is.



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2012. febr. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Ámen!

2012. febr. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 FoDoor válasza:

Isten nem úgy szereti az embereket, mint mi egymást. Valóban. Mert Ő sokkal jobban szeret minket!

Isten minden embert tanít. A célja, hogy az Ő képére formálódjunk, vagyis, hogy mi is úgy tudjunk szeretni, mint Ő, és hogy tudjunk Benne bízni.

Ha hiszel Istenben, miért nem hiszed el, hogy kapcsolatba léphetsz Vele?

2012. febr. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
0%

"Isten nem úgy szereti az embereket, mint mi egymást. Valóban. Mert Ő sokkal jobban szeret minket!"


Igen, de ez nem jelenti azt, hogy bármiféle segítséget nyújt. Ez a "sokkal jobban szeret" egy elméleti kijelentés, arra utal, hogy Isten teremtette az embereket, tehát az ember mindent neki köszönhet stb.


"Ha hiszel Istenben, miért nem hiszed el, hogy kapcsolatba léphetsz Vele?"


Istennel nem lehet "kapcsolatba lépni". Semmilyen komoly teológiai vagy dogmatikai elmélet szerint nem lehet, és bibliai alapja sincs ennek az elképzelésnek. Kapcsolatba léphetsz bárkivel, pl. üsd csak fel a telefonkönyvet. De Istennel nem, nem ember.

2012. febr. 13. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 FoDoor válasza:

Kedves kommentelő!

Nem fogok teológiai vitába kezdeni veled. Egész egyszerűen sajnálni tudlak, ha nem tudsz kapcsolatba lépni az isteneddel. Az én Istenemmel ugyanis kapcsolatba lehet lépni, sőt, Ő maga akarja ezt. Az én Istenem a Biblia Istene, és ahogy a Biblia írja, Ő maga a szeretet. Ha nagyon akarod, idézek is neked. Valószínűleg nem tudlak meggyőzni, de nem is kell. Nekem van egy jó kapcsolatom Istennel, és ha Ő is úgy akarja, majd meggyőz téged is ezekről. Nekem a célom az, hogy a kérdezőnek segítsek.

2012. febr. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!