Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi az a "Thumbs" file a...

Mi az a "Thumbs" file a mappáimban, amikben fényképek vannak (lejjebb részletezem)?

Figyelt kérdés

A fényképeimnél mappákban van - nem értettem, hogy ha rámegyek a mappa tuljdonságaira, miért ír ki eggyel több elemet, mint amennyi képet valójában a mappa tartalmaz, aztán mikor CD-re kiírtam őket, láthatóvá vált a mappákban 1-1 ilyen Thumbs file. Mi ez?


Azt sem értem, hogy miért nem mindegyik fényképeket tartalmazó mappában van ilyen (a legtöbb mappában van, mondjuk 80-ból 75-ben). Mi szerint van ez? Szükség van rájuk? A laptopomon miért nem látszanak, miért csak CD-n?


Köszönöm előre is a válaszokat!


2012. febr. 8. 17:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Thumb = thumbnail, előnézeti kép. Akkor jön létre, ha a képek miniatűrjei be vannak kapcsolva, azaz akkor is látod a kép tartalmát a mappában, ha nem nyitod meg őket. Ezeket az előnézeti képeket egy adatbázisban tárolja a rendszer, hogy ha egyszer betöltötted őket, akkor ebből a tárból gyorsabban jelenítse meg a rendszer, mintha minden egyes alkalommal újra ki kellene rajzolni őket.


Mivel csak a rendszernek van rá szüksége, nem látod a fájlokat a mappákban. Még ha be van kapcsolva a rejtett fájlok megjelenítése, akkor sem, hogy ne zavarjon.


Pár kB-ot foglalnak, így nincs jelentősége, hogy rajta legyen-e a lemezen, vagy sem. Ezer ilyen kellene ahhoz, hogy 1MB helyet foglaljanak el.

2012. febr. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ok, nagyon hasznos válasz volt.


Tehát ártalmatlanok, mindenkinek vannak? :)


Még azt mondd meg nekem, hogy 1-2 mappából miért hiányzik?

2012. febr. 8. 18:10
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom ahol a nézet nem volt miniatűrre állítva egyszer sem, ott nem kellett előnézeti képet létrehozni és tárolni sem.
2012. febr. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

És azt hol állítottam a többinél miniatűrre anélkül, h tudtam volna? :)


Bocsi a sok kérdésért, de így tanulok. :))

2012. febr. 8. 18:40
 5/8 A kérdező kommentje:
és egy mappában csak egy ilyen Thumbs van/kell lennie, nem?
2012. febr. 8. 18:41
 6/8 A kérdező kommentje:
Már tudom, miért, a egy ideje Win 7-en van, és ott a Thumbs-okat nem a mappákban tárolja, azoknál azért "hiányzik". Sokan kikapcsolják ezt a Thumbs-ot (hogy ne hozzon létre), én nem teszem, nem baj? Ártani csak nem árt, sőt, valamire biztos jó, sok helyet pedig nem foglal.
2013. márc. 15. 14:28
 7/8 A kérdező kommentje:
Ha CD-re vagy pendrive-ra másolom a képeimet, nem baj, ha másolódik ez a Thumbs is?
2013. márc. 15. 15:12
 8/8 anonim ***** válasza:

Nos bövebb pontosabb le írás itt érhető el [link]


kikapcsolhatod ha zavar én is mindig kikapcsolom mert felesleges.


A Thumbs.db létrehozása kikapcsolható az Intéző „Eszközök” menüjében a „Mappa beállításai…” menüpont alatt a „Nézet” fülön található „Ne gyorsítótárazza a miniatűröket” opció bekapcsolásával.


vagy így is vezérlőpult ott klikk a mappa beálliátásai-ra ott a nézet fülre és pipáld ki azt hogy „Ne gyorsítótárazza a miniatűröket”


_♥_/°°

2015. nov. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!