Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Nem értem hogy miért nem jó a...

Nem értem hogy miért nem jó a netem? A leírásban részletezem!

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Na szóval az a helyzet, Kaposváron lakok és a Mező u.-ba csak Pázmány kábelt kötnek be kábelesen, mást nem nagyon tudok ami meg is éri. Annyit mondok a szolgáltatóról, hogy nagyon szar. 5mb le és 3 fel a full, és 5000 ft. De sajnos nincs másik. A garantált az 3 le és 1.5 fel. Na az a gond hogy sosem tudok letölteni 700 kb/sec-mal többel lefele, fölfele meg 200 körül és többel nem. Ezt ugy értem, hogy 300 még nem volt soha. Azért gondolom hogy 700 körül van a max, 1. mert még sohan nem jött többel, 2. mert ugye vannak olyan oldalak ahova küldesz sms-t és akkor korlátlan a letöltési sebesség, tehát annyi, amennyvel tudok letölteni, és akkor is csak 700 körül van. Na most a speedtest meg mindig annyit mutata amennyinek kellene lennie, sőt még többel is. És azért írok, mert teljesen összezavarodtam, amikor most pénteken neteztem és le akartam tölteni egy dolgot, aminek azért volt foglalata, már nem emlékszem mekkora fájl volt, de azt tudom, hogy nagy, és egy kis ideig kb 10 másodpercig felugrott 1400kb/sec és szép lassan lement 700-ra és kész azóta a szokásos 700-nál megál az élet és nem megy följebb. Szerintem a szolgátató korlátozza a netem, vagy nem tom. Remélem tudtok segíteni.


A válaszokat előre is kösz.


2011. aug. 28. 17:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a mértékegységekkel van a gond. Az 5 az megabit. A letöltést viszont byte-ban szokták mérni. 5 megabit az durván 600 kilobyte. Meg aztán attól is függ, honnan töltesz. Vannak tesztoldalak, ott nézd meg.
2011. aug. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az 5 Megabájtos nettel max. 600-700 Megabittel tudsz letölteni.

Nekem 15 Megás netem van és 1700 Megabit a max letöltés.

2011. aug. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A neted tökéletesen működik, hozza azt a sebességet amit kell.
2011. aug. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

@A válasz írója 53%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 17:43

Orbitális hülyeség!

A bitek helyett bájtokkal már jó, de így kapitális baromság.

G.

(8 bit = 1 bájt. 1024 bájt = 1 kiloBájt )

2011. aug. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!