Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Honnan tudhatom, hogy Isten...

Honnan tudhatom, hogy Isten megbocsájtott nekem azokért a bűnökért, amiket elkövettem?

Figyelt kérdés
Kértem a bocsánatát, de sajnos nem érzek semmit...

2012. jan. 30. 15:51
1 2 3
 11/22 anonim válasza:
A jó Isten akkor fogja megbocsátani bűneid ha TÉNYLEG megbánod és ha komoly vallást gyakorolsz... Templom, Biblia minden beletartozik (:
2012. jan. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
69%

A Keresztény élet nem érzéseken alapul hanem tényeken.


Ha tiszta szívedből megbántad a bűnt,bocsánatot kértél Istentől,adott esetben az embertől is akkor Isten megbocsájtotta a te bűnödet.


Viszont vigyázz,hogy ne legyen senki irányába harag a szívedbe.

2012. jan. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Szia !



Onnan tudom, hogy a Biblia állítja aki bocsánatot kér az Úrtól az elkövetett bűnei miatt annak Isten megbocsátja azokat, ezt teljes mértékben elhiszem ezek szellemi igazságok és semmi köze az érzéseimhez.

Természetesen ez nem azt jelenti, hogy visszaélhet az ember Isten elengedéseivel.

Sokkal rosszabb ha a meglévő bűnök következményeit érzi az ember a testébe és lelkébe(nem a szellemére gondoltam).

Az alábbi állapotot viszont megtérés és újjászületés által nehéz megtapasztalni nálad ezek rendbe vannak ?


Zsoltárok 32,1-5 :


1. Dávid tanítása. Boldog az, a kinek hamissága megbocsáttatott, vétke elfedeztetett.

2. Boldog ember az, a kinek az Úr bűnt nem tulajdonít, és lelkében csalárdság nincsen.

3. Míg elhallgattam, megavultak csontjaim a napestig való jajgatás miatt.

4. Míg éjjel-nappal rám nehezedett kezed, életerőm ellankadt, mintegy a nyár hevében. Szela.

5. Vétkemet bevallottam néked, bűnömet el nem fedeztem. Azt mondtam: Bevallom hamisságomat az Úrnak - és te elvetted rólam bűneimnek terhét. Szela.

6. Azért hozzád fohászkodjék minden kegyes, alkalmas időben. Bár a nagy vizek áradnának, nem juthatnak azok el ő hozzá.


Példabeszédek 28,13 :


13. A ki elfedezi az ő vétkeit, nem lesz jó dolga; a ki pedig megvallja és elhagyja, irgalmasságot nyer.



János apostol első levele 1,9 :


9. Ha megvalljuk bűneinket, hű és igaz, hogy megbocsássa bűneinket és megtisztítson minket minden hamisságtól.



Ez Jézus engesztelő áldozata által történhet meg.



Shalom.

2012. jan. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
El követni bűnt ember ,emberrel szemben vagy a környezetének tud. Etikából ma tanítják. Az tud meg bocsájtani akinek ártottál, az pedig az ember és környezete, amit, akit Isten teremtett.
2012. jan. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

"Ha megvalljuk bűneinket, hű és igaz, hogy megbocsássa bűneinket és megtisztítson minket minden hamisságtól."

Ezt többen is írtátok. Ez az, ami engem is érdekel.

Megvallottam, a bűneimet, mégis nyomaszt, amit tettem, talán pont azért, mert aki ellen elkövettem, az nem tudott megbocsájtani.

Ha isten megbocsájt, de az ember, aki ellen elkövettem a bűnt nem, az elég nekem az üdvösséghez?

2012. jan. 31. 08:48
 16/22 anonim ***** válasza:

Szia !



Az üdvösség feltétele nem az, hogy az emberek megbocsájtanak vagy sem Isten ezt nem erre az ingatag alapra helyezte az üdvösség feltétele a következő:


A Názáreti Jézusba és engesztelésébe vetett hit az alapja és feltétele valamint ennek a szellemi valóságnak a megvallása Isten és az emberek előtt.


Ézsaiás könyve 53,5:


5. És ő megsebesíttetett bűneinkért, megrontatott a mi vétkeinkért, békességünknek büntetése rajta van, és az ő sebeivel gyógyultunk meg.



Csia Lajos fordítás:


Róm 10,9-13:


9. Mert ha szájaddal vallod, hogy Jézus Úr, és szíveddel hiszed, hogy Isten őt a halottak közül feltámasztotta, meg fogsz menekülni.

10. Mert szívvel hiszünk, és annak alapján igazságosak leszünk, szájjal teszünk vallást, és azzal megmenekülünk.

11. Az írás ugyanis ezt mondja: "Senki meg nem szégyenül, aki benne hisz.

12. Mert nincs különbség zsidó és hellén között, mert ő mindenek Ura, gazdag mindenek irányában, akik őt segítségül hívják.

13. "Mert minden, aki az Úr nevét segítségül hívja, meg fog menekülni."



Pál apostol egyik konfliktushelyzetének leírása amikor börtönbe kerül Filippibe


Apostolok Cselekedete 16,25-34:


25. Éjféltájban Pál és Szilás imádkoztak, és énekkel magasztalták Istent, a foglyok pedig hallgatták őket.

26. Hirtelen nagy földrengés támadt, úgyhogy a tömlöc alapjai is megrendültek, tüstént kinyíltak az összes ajtók és mindnyájuk bilincsei lehullottak.

27. A tömlöctartó, ahogy álmából felriadt s meglátta, hogy a tömlöc ajtajai nyitva vannak, kardot rántott és el akarta magát pusztítani, mert azt hitte, hogy a foglyok elmenekültek.

28. Pál azonban hangosan rákiáltott: "Ne tégy magadban semmi kárt, mert mindnyájan itt vagyunk

29. Az erre világosságot kért és beugrott. Reszketve borult Pál és Szilás elé,

30. majd kivezette őket és így szólott: "Uraim, mit kell tennem, hogy megmeneküljek?"

31. "Higgy az Úrban, Jézusban - felelték azok - s megmenekülsz te is, a házad is."

32. Azután az Isten igéjét szólták mindazoknak, akik a házában voltak.

33. A porkoláb azután az éjszakának még abban az órájában magához fogadta őket, és sebeiket kimosta. Nyomban be is merítkeztek, ő is, az övéi is mindannyian.

34. Majd felvezette őket házába, asztalt tett eléjük és egész házával ujjongott, hogy Istenben hívővé lehetett.



Ha ezt megérted akkor még annyit tegyél meg akinek sérelmet okoztál, rendezd vele kérj tőle bocsánatot ha kárt okoztál térítsd meg neki.



Shalom.

2012. jan. 31. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

"Megvallottam, a bűneimet, mégis nyomaszt, amit tettem, talán pont azért, mert aki ellen elkövettem, az nem tudott megbocsájtani."


Van olyan hogy a gonosz lélek kísért a bűnbocsánat után is mert ilyen módon is el tud távolítani Istentől. Ilyenkor nem szabad vele foglalkozni. Ha érzed a bűnbánatot, mindig mondd magadban azt hogy "köszönöm hogy megbocsátottál nekem Istenem". És hidd el hogy valóban megbocsátott. Gondolj arra hogy Jézus azért halt meg hogy az áldozatával megváltson minket a bűneinkből. Ha ezt képes volt megtenni értünk akkor az azt jelenti hogy nagyon-nagyon szerette volna minden ember bűnét elvenni, nem?


"Ha isten megbocsájt, de az ember, aki ellen elkövettem a bűnt nem, az elég nekem az üdvösséghez?"


Igen elég hiszen Isten fog megítélni minket. Aki nem tud megbocsátani az nem juthat be a mennybe. Imádkozz azért aki nem bocsátott meg neked, kérd hogy Isten adja meg neki hogy meg tudjon bocsátani.

Egyébként az is jó a hamis bűntudat ellen ha valamit felajánlasz Istennek vezeklésként. Mondjuk böjtöt, imákat vagy jócselekedeteket.

2012. jan. 31. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Vagy egy másik megközelítésben gondolhatsz arra is hogy ha Isten megbocsátotta a bűneidet akkor milyen szerencsétlen dolog hogy ahelyett hogy Te ennek örülnél még mindig szomorú vagy amiatt amit tettél. Isten azt várja tőlünk hogy vidámak legyünk, hogy a körülöttünk lévők azt lássák hogy kereszténynek lenni jó (ami igaz is).


Isten mindig megbocsát, ha:

- te is megbocsátasz mindenkinek aki ellened vétett

- őszintén bocsánatot kérsz

- megfogadod és elhatározod hogy igyekezni fogsz kerülni minden bűnt és bűnre vezető helyzetet

- ha valakit megbántottál a bűnnel akkor azt igyekszel helyrehozni (pl. aki ellop 1000 Ft-ot az mondjuk visszaad a megkárosítottnak 2000 Ft-ot)

2012. jan. 31. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Ha a Bibliát Isten Igéjének tartod, akkor mi a gondod? A 9# válaszoló idézte az ide vonatkozó Igét. Nem ember az Isten, hogy hazudjon. Ha megvallod megbocsájtja. Az érzéseid itt semmit sem számítanak. Ha valaki meg sért téged szándékosan, de úgy érzi ez nem bűn, akkor mi van? Nem az számít ki mit érez, hanem csak az, mit mondott Isten!



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2012. jan. 31. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:
én úgy tudom, hogy a megbánás pillanatában már megbocsájt a JóIsten
2012. jan. 31. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!