Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az emberek kiáltották ki...

Az emberek kiáltották ki Jézust megváltóvá és Isten fiává vagy maga Jézus is kijelentette ezeket?

Figyelt kérdés
2012. jan. 28. 21:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Márk 14, 61-62:


"Ő pedig hallgat vala, és semmit sem felele. Ismét megkérdezé őt a főpap, és monda néki: Te vagy-é a Krisztus, az áldott Isten Fia?

Jézus pedig monda: Én vagyok. És meglátjátok majd az embernek Fiát ülni a hatalomnak jobbján, és eljőni az ég felhőivel."

2012. jan. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%
Jézus kijelentette,hogy ő Isten fia.De nem a megváltó,abban az értelemben,ahogyan sokan értelmezték.félreértették őt.Földi értelemben vett megváltást akartak,nem fogván fel,hogy Jézus a belső gazdagságról,békéről,mint megváltási lehetőségekről beszélt.és nem ő fogja elvégezni a munkát más helyett,ő csak irányt mutat.És ahhoz ugye sok ember gyáva,és lusta volt,hogy a saját lábukra álljanak,mert egyben le is kellett volna mondaniuk bizonyos dolgokról,változtatni kellett volna az életükön(viszont cserébe kaptak volna mást,csak a Jézusi felfogás új volt nekik,és féltek is megvalósítani).Aztán mikor látták,hogy Jézusban valóban olyan belső béke,bölcsesség,szeretet lakik,amit ők nem tudtak elérni/nem is akartak,akkor irigységükben,és haragjukban keresztre feszítették.
2012. jan. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kedves második, ,és minden érdeklődő!


GOndolom ismered azt a történetet, mikor Krisztus Ézsaiás könyvéből felolvas. Egy mondat közepén becsukja a könyvet és leülve azt mondja, hogy ma teljesedett be ez a prófécia a ti hallásotokra.


Így szól az általa elmondott idézet:

Ézsaiás 61:1,2

"Az Úr Isten lelke van én rajtam azért, mert fölkent engem az Úr, hogy a szegényeknek örömöt mondjak; elküldött, hogy bekössem a megtört szívűeket, hogy hirdessek a foglyoknak szabadulást, és a megkötözötteknek megoldást;

Hogy hirdessem az Úr jókedvének esztendejét,"


Itt az idézet vége, de folytatódik, mégpedig így:

"és Istenünk bosszúállása napját; megvígasztaljak minden gyászolót;

Hogy tegyek Sion gyászolóira, adjak nékik ékességet a hamu helyett, örömnek kenetét a gyász helyett, dicsőségnek palástját a csüggedt lélek helyett, hogy igazság fáinak neveztessenek, az Úr plántáinak, az Ő dicsőségére! " stb


Hoppá, élesen szétválasztotta Krisztus az első és a második eljövetelének célját.

2012. jan. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
A Bibilia hamis! Jézus nem jelentette ki, hogy Ő Isten fia! Egy a többi próféta közül! Jézus, ugyanúgy kapott egy hatalmat valami felett, ahogyan a többiek is, amiben különbözik a többiektől! de látta az emberek gondolatait, hallotta szavaikat, fohászaikat? Nem! mert halandó, mint mi. ahogyan most sem hallja, ugyanúgy járt "illemhelyiségre", evett és ivott, mint mi stb...
2012. jan. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Jézus nem hirdette magáról, hogy ő az Isten Fia, inkább hagyta, hogy az emberek maguk jöjjenek rá erre. És végül nemcsak az apostolai, hanem mások is ezt a következtetést vonták le, például Keresztelő János, és Jézus egyik ismerőse, Márta is (János 1:29–34; 11:27). Ezek az emberek hitték, hogy Jézus a megígért Messiás. Megtudták, hogy Jézus hatalmas szellemszemélyként élt az égben, és Isten csoda folytán áthelyezte az életét egy szűznek, Máriának a méhébe (Ézsaiás 7:14; Máté 1:20–23).

Jézus sohasem kérkedett azzal, hogy ő Isten Fia, és nem ezzel akarta mások kegyeit elnyerni, illetve nem e kapcsolatra való hivatkozással akarta tekintélyét fitogtatni. Éppen ellenkezőleg, magát alázatosan „Emberfiának” nevezte (Máté 12:40; Lukács 9:58).

Két alkalommal Jehova a mennyből tanúskodott ily módon: „Ez az én szeretett Fiam, akit én helyeselek” (Máté 3:17; 17:5).

2012. jan. 31. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Természetesen maga Jézus is kijelentette ezeket.

Nem véletlen, hogy a kisértő is ezzel kereste meg:

"És hozzámenvén a kisértő, monda néki: Ha Isten fia vagy, mondd, hogy e kövek változzanak kenyerekké...És monda néki: Ha Isten fia vagy, vesd alá magadat; mert meg van írva: Az ő angyalainak parancsol felőled, és kézen hordoznak téged, hogy meg ne üsd lábadat a kőbe..."


Aztán a gonosz lelkek is ezt mondták: "És ímé kiáltának mondván: Mi közünk te veled Jézus, Istennek fia? Azért jöttél ide, hogy idő előtt meggyötörj minket?"


A tanítványoktól: "A hajóban levők pedig hozzámenvén, leborulának előtte, mondván: Bizony, Isten Fia vagy... Simon Péter pedig felelvén, monda: Te vagy a Krisztus, az élő Istennek Fia."


A kereszten függve is ezt vetették a szemére: "Te, ki lerontod a templomot és harmadnapra fölépíted, szabadítsd meg magadat; ha Isten Fia vagy, szállj le a keresztről...Bízott az Istenben; mentse meg most őt, ha akarja; mert azt mondta: Isten Fia vagyok.


És a százados pedig és a kik ő vele őrizték vala Jézust, látván a földindulást és a mik történtek vala, igen megrémülének, mondván: "Bizony, Istennek Fia volt ez!"


A legtöbb utalást János evangéliumában találjuk:

Jn 6,69 "És mi elhittük és megismertük, hogy te vagy a Krisztus, az élő Istennek Fia."

Jn 10,36 "Arról mondjátok-é ti, akit az Atya megszentelt és elküldött e világra: Káromlást szólsz; mivelhogy azt mondám: Az Isten Fia vagyok?!"

Jn 11,4 "Jézus pedig, a mikor ezt hallotta, monda: Ez a betegség nem halálos, hanem az Isten dicsőségére való, hogy dicsőíttessék általa az Istennek Fia."

Jn 11,27 "Monda néki: Igen Uram, én hiszem, hogy te vagy a Krisztus, az Istennek Fia, aki e világra jövendő vala."

Jn 20,31 "Ezek pedig azért irattak meg, hogy higyjétek, hogy Jézus a Krisztus, az Istennek Fia, és hogy ezt hívén, életetek legyen az ő nevében."


Jézus Krisztus tudatosan azonosította magát a Dániel könyvében megjövendölt megváltóval:

Mt 20,28 "Valamint az embernek Fia nem azért jött, hogy néki szolgáljanak, hanem hogy ő szolgáljon, és adja az ő életét váltságul sokakért."


Üdv. Péter

2012. jan. 31. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!