Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Honnan tudhatom, hogy Isten...

Honnan tudhatom, hogy Isten megbocsájtott nekem azokért a bűnökért, amiket elkövettem?

Figyelt kérdés
Kértem a bocsánatát, de sajnos nem érzek semmit...

2012. jan. 30. 15:51
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Én megnyugvást érzek olyankor, ha érzem, hogy megbocsájtott.
2012. jan. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
de honnan tudhatom biztosan?
2012. jan. 30. 15:55
 3/22 anonim ***** válasza:
65%

Inkább attól kérj bocsánatot, akinek ártottál. Neki kell megbocsájtani, nem Istennek, neki semmi köze nincs ahhoz, hogy te hülyén viselkedtél.

Ennyi erővel megölök valakit, elmegyek gyónni, elmondok 136,75 Miatyánkot és minden rendben van?

2012. jan. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Nem csak olyan bűnök léteznek, amivel megbántunk másokat.

Meg plusz, a bocsánat kérésedtől kezdve ne folytasd azt amit addig tettél. Nem tudom, valahogy érzem belülről. A lelkiismeretem se furdal olyankor. Megkönnyebbültem érzem magam.

2012. jan. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

"Inkább attól kérj bocsánatot, akinek ártottál. Neki kell megbocsájtani, nem Istennek, neki semmi köze nincs ahhoz, hogy te hülyén viselkedtél."


Attól már bocsánatot kértem, akinek ártottam, de ő nem bocsájtott meg...


"Ennyi erővel megölök valakit, elmegyek gyónni, elmondok 136,75 Miatyánkot és minden rendben van?"


Hát... ez áll a bibliában. Erről szól a bűnbocsánat, ezért halt meg Jézus...


Én mégsem tudom, hogy vajon isten megbocsájtott-e. Szeretném hinni, de nehéz.

2012. jan. 30. 16:06
 6/22 anonim ***** válasza:

Ha bocsánatot kértél az illetőtől, akkor te mindent megtettél már, persze, ha szívből tetted.

Olyan nagyot ártottál valakiben?

2012. jan. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Szerintem, de nem nagyon vagyok kimondottan vallásos. Isten szertete bennünk él. Úgy tud megbocsájtani, hogy akiben él és ártottál neki attól kérsz bocsánatot. De lehet, hogy azt sem kell, mert már meg bocsájtott. Érző ember nem haragszik ,ha nem meg ért. El gondolkodik magán, rajtad, s ne azt látja benned amit valamikor. Csak észre kell venni. Nem a szavak, ha nem a tettek számítanak. Amugy nem is fogsz érezni, mert akinek ártottál abban él.Ha ártottál neki annak ártottál, akiben az Isteni szertet benne él.
2012. jan. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Szerintem attól éreznéd magad jól valójába ha az illetőnek "fizeted meg", ezzel nem tudhatod le csak így. Ha ellopsz valamit, később bocsánatot kérsz istentől? A lelkiismereted lehet becsapod de ha tudod hozd helyre. Azok akik azt mondják ők érezték isten megbocsájtott nekik, az csak a saját lelkiismerete nyugodott meg.
2012. jan. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Nekem ez a vers jutott eszembe rögtön, ahogy olvastam a kérdésedet: "Ha megvalljuk bûneinket, hû és igaz õ; megbocsátja bûneinket, és megtisztít minket minden gonoszságtól. " (1 János 1,9)

Ezt el kell hinned, ha nem is érzel semmit, mert ezt tudhatod érzések nélkül is, hisz itt is írja, ez áll az Igében. Csak fogadd ez, ha máshogy nem megy, akkor úgy, mint egy tényt. Isten neked megbocsájtott, és ezen nem változtat semmi, és nem befolyásolja semmi. A hit nem az érzéseken alapszik.

ttp://www.christiananswers.net/hungarian/q-dml/dml-y004h.html

2012. jan. 30. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Biztosan akkor fogod tudni, ha a mennybe jutottal.
2012. jan. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!