Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek a Szcientoló...

Mi a véleményetek a Szcientológia egyházról?

Figyelt kérdés
Történeteket is kérnék, hogy miért szeretitek vagy miért utáljátok őket.
2012. jan. 22. 12:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én keveset hallottam erről ugyan, de el tudom mondani, hogy azért utálom ezt, mert mindenféle baromságokkal tömik az emberek fejét, mint a fanatikus vallásúaknál is ezt teszik.

Olvastam egy könyvet egy félig amerikai, félig koreai lányról, ami igaz történeten alapul. A lányt amerikai nevelőszülőknél helyezték el, akik fanatikus keresztény vallásúak voltak. Gyakran szidták, bántalmazták a szegény lányt, mert úgy gondolták, hogy ezzel kiűzhetik a sátánt. A szabad gondolkozás is bűn volt. Olyan emberhez adták férjhez, aki még náluk is rosszabb volt. Rabszolgaként tartotta őt, nem csinálhatott semmit önállóan. A nevelőszülők persze a lányukat hibáztatták mindenért, hogy azért veri őt a férje, mert nem jó feleség.


A szcientológiánál is van ilyen, úgy hallottam.

2012. jan. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%

Mocskok! Megdöbbentő, hogy mennyire fondorlatos módszerekkel forgatják ki az embert a saját személyiségéből (nem egyszer a pénzéből is) és manipulálják. Gyakorlatilag olyan módszerekkel törik meg az elmét, mint anno a titkosszolgálatok a vallatások során.

Barátságosággal, ál-kedveséggel hálóznak be, elhitetik veled, hogy jót akarnak neked, közben meg lóf*sz. Főleg akkor nyalják ki a s*gged, ha gazdag vagy - látják, hogy van mit lehúzni rólad.


Személyes, intim dolgokat húznak ki belőled az auditálások során (ezek inkább vallatásra hajaznak, mint mezei gyónásra), amihez rajtad kívül senki másnak nincs köze, és ha fel mered emelni a szavad az ingyenmunka ellen (mert b*sznak fizetni neked, ha v.mit megcsinálsz nekik), finoman, de határozottan megfenyegetnek, hogy kidobják a családodnak, a barátaidnak, a nyilvánosságnak a rólad kiderített dolgokat - mert hát titkai mindenkinek vannak.


Ha kikerülsz v.melyik orgba (ez olyan központféleség), elveszik az irataid, ha telefonálni mégy (nem használhatod a mobilod, saját vezetékes telefonjuk van, olyan, mint amnilyen a börtönökben), akkor megy veled egy ún. etikatiszt, aki hallgatja, hogy mit mondasz - sok nemzetiségű ember van 1-1 orgban (sajnos magyarok is), szóval nem kizáró ok, hogy v.ki nem beszéli az anyanyelved, ezért nem érti, mit mondasz. A kimenő és érkező leveleidet felbontják és elolvassák, és ha nem tetszik nekik a tartlom, akkor nem küldik el/nem kapod meg. Gyakori büntetés az étel- és alvásmegvonás, és a telefonálás tiltása, vagy a többiekkel való beszélgetés tiltása.


14-16 órákat dolgoztatnak (nehéz fizikai melón át a sz*rvakarásig bármit), egy néhány négyzetméteres szobában vagytok összezsufolva - jobb esetben emeletes ágyakon, rosszabb esetben a földre górt matracokon. Egyenruha van, és csapnivaló koszt. Alvásra 3-4-5 óra jut, aztán hajtás megint. Az sem ritka, hogy v.kivel összekényszerítenek a sajátjaik közül - k*rvára nem érdekli őket, hogy mondjuk te házas vagy és vannak gyerekeid -, és ellenőrzik, együtt vagytok-e.


Az az igazán szörnyű, hogy elhitetik veled, hogy a kudarcaidért csak és kizárólag más a felelős, hogy bárki, aki nem ért veled egyet, az csak rosszat akarhat neked. A családod, barátaid ellen hangolnak, és rádtukmálják a méregdrága irományaikat, amiknek kb. annyi értelme és haszna van, mint csirkét egyetemre járatni.


A már hála a Jó Istennek hallott főmanipulátor l. ron hubbard volt (szándékosan kisbetűvel!), aki a gazdag nagyszülei pénzén tengett-lengett a világban, és mert kiváló manipulátor volt, rengeteg mindent megszerzett magának és számtalan embert tett tönkre. Volt felesége, de mellette rendszeresen k*rvázott, és a gyerekeit terror alatt tartotta - nem véletlenül lett öngyilkos az egyik fiat; a többi gyereke meg a mai napig gyógyszereken él, hogy tudjanak idegileg létezni a mindennapokban.

A mostani vezetőjük egy amerikába emigrált, lengyel származású zsidó.


Nagyon szívesen seggberúgnám azokat, akik engedélyezték az itthoni bejegyzésüket!

Egyébként nagyon bensőségesek a köreik, valószínű, hogy az összes hatóságokban is ülnek befolyásos tagjaik (minden országban), ezért szinte lehetetlenség kiírtani őket.

2012. jan. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Véletlenül akadt a kezembe egy könyvük a könyvtárban. Egy óra alatt végigfutottam. Az eleje szimpatikus, - ígéretekkel teli, de mikor a könyv felénél járva még mindig csak ígérgettek és utaltak, már kezdett bosszantani. (Mikor befejeztem, bevágtam a sarokba.) A neten utánaolvastam, és nem lett sokkal szimpatikusabb. Végül az jött le, hogy öncélú szervezet az egyházuk, az embereket inkább használni és kihasználni akarják. Pár extrém történet is van arról, hogy milyen nehéz kilépni tőlük, vagy hogy hírességeket futtatnak fel, akiknek cserébe később téríteniük kell, vagy reklámozni a ,,vallásukat." Nekem nincs szükségem az üres ígéreteikre és hamis biztonságukra, úgyhogy egyszerűen ignorálom őket, ahogy tettem azt azelőtt is.
2012. jan. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagy sz*r és kamu az egész. :)

Olvasgass kicsit utána és elég extrém dolgokat fogsz találni. :)

2012. jan. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Hol dolgoztatnak velük?

Bocs hogy kérdezek.

2012. jan. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Pl. az előadások után kitakaríttatják veled a szobát, összepakoltatnak veled, vagy irodai dolgokat csinálsz, az orgban meg gyakorlatilag bármit. És b*sznak fizetni érte.
2012. jan. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Irta valamelyikőtök, hogy elzárva tartják az emberkéket, elveszik a személyes cuccaikat és ott is alszanak. Ha kiengedik őket, nem félnek tőlük hogy bejelentik őket?

Meg egyáltalán hogy fogják be őket?

2012. jan. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Az ún. OSA, a szcisek titkosszolgálata bármikor mozgósítható (nem véletlenül nem szabad először reptérre, busz/vonatállomásra menni, ha meglógsz tőlük, mert ott fognak először keresni!), nyilvánosságot, pedig azért nem kapnak a kiugrottak, mert egyrészt ezeknek a köcsögnek a keze mindenhová elér - és mert van pénz, van kit felbérelni, hogy x-et tegye el már láb alól -, másrészt mert az igazi súlyát a dolognak nem fogják fel az újságok. Látnak benne egy sztorit, néhány napig nyomják, és ennyi. Ha egyáltalán látnak benne fantáziát.
2012. jan. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Amikor meg hazaengedik őket az orgból (ez a szökés mellett a másik verzió), hát addigra teljesen paffok szellemileg, kifordulnak a személyiségükből. Továbbra is beveszik a bődületes baromságokat, és a film forog tovább.
2012. jan. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy 20-ad rangú sci fi iró, 20-ad rangú sci fije amiből ügyesen megélt és követői ma is ez teszik. Szemléltetésként, hogy menyire elismert író: 1994-ben posztumusz irodalmi Ig Nobel-díjat kapott Dianetika című könyvéért, az indoklás szerint a munka „rendkívül hasznos mű az egész emberiség számára, de neki mindenképpen”.
2012. jan. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!