Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok a Szcientológia...

Mit gondoltok a Szcientológia tanairól? Az "eretnek" szcientológiai egyházakban, amik csak annyiban különböznek a rendestől, hogy nem kérnek pénzt a tagoktól találtok kivetnivaló dolgokat, vagy egyenrangúnak tartjátok más vallásokkal?

Figyelt kérdés
2012. jan. 16. 18:20
 1/8 anonim ***** válasza:
41%
Abszolút egyenrangúnak tartom más vallásokkal. (Mivel minden vallást egyformán negatívnak tartok.)
2012. jan. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
42%

A vallás négy alapvető kérdése:

- Ki vagyok én

- Honnan jöttünk

- Hová megyünk

- Mit keresek én itt


Na ezzel nem foglalkoznak ők. Ők azza foglalkoznak, hogy mi módon tudunk mi magunktól jobbak lenni, hogyan tudunk elfogadni másokat, és erre nagyon komoly hierarchiai rendszert dolgoztak ki maguk között világosan látható piramis rendszerben. Hogy ebben a piramis rendszerben hogyan lehet előre jutni, gondolom azt nem kell ecsetelni. A híres gazdagok azért érzik magukat jól ilyen "vallásban", mert sok pénzükkel, széles ismeretségükkel hirtelen magasan lehetnek a ranglétrán.


A szcientológia egy száraz, humanista vallás, mely egyedűl az önfelmagasztalás vezérel. Hogy ez kinek jó vagy rossz, azt el lehet mindenkinek dönteni.

2012. jan. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
66%

Szia!


Én azt gondolom, hogy egy nagy átverés az egész. Hazugság, hogy nem kérnek pénzt a tagoktól. Nagyon sok kivetnivaló van az egész felépítésében, gondolatrendszerében.


A Hubbard tal alapított egyházat az ötvenes évek közepén Kaliforniában jegyezték be hivatalosan, Ron is amerikainak született egy tengerész fiaként. Bejárta Kelet-Ázsiát, Indiában az ottani szerzetesektől tanult, Polinéziában a bennszülöttek vallását tanulmányzozta. Washingtonban tanult mérnöki egyetemen, harmincévesen scifi regényeket írt.


A II. világháborúban tengerésztisztként szolgált, megsebesült, és elég komoly sérüléseket szerzett, lebénult és megvakult. Az általa felfedezett dianetikával meggyógyította magát. Az ötvenes évek elején kiadta főművét a dianetikát, ami bestseller volt az USA-ban. Az ötvenes évek végén áttelepült Angliába, de innen a 60-as évek végén kiutasították, utána egy flottán élt. A 80-as évek végén halt meg 75 évesen, ami a képességeihez képest nem egy nagy kor. De ne legyünk igazságtalanok, azért komoly szervezetet hagyott maga után...


Ha magát az elméletét vizsgáljuk, akkor azt kell mondanom, hogy az egész világ vallásaiból szemezgetett: a hinduizmus védáiból, Buddha tanaiból, a kínai lámakolostorok tanításaiból, a kereszténység egyes elemeiből, Kant, Nietzsche, Schopenhauer filozófiájából, de még a görögök és arabok matematikai ismereteit és a nyugati és keleti civilizációktechnológiáinak elemeit is felhasználta. Az embereket aktivitásuk tekintetében nyolcféle dinamiká határozza meg: ön, szex, csoport, emberiség, állat, egyetemes, spirituális és végtelenség. Ezt szimbolizálja az a szcientológia kereszt, aminek 8 gerendavége van. Egy kicsit a science fiction-re hajaz amikor az embert szellem-test-értelem hármasaként definiálja olymódon, hogy a szellemek teremtik és változtatják meg a fizikai univerzumot.


Fontos fogalom náluk az engram, ami azt jelenti, hogy a tudatalattidba bevésődnek az érzéseid. Ezek okozzák a betegségeket, ezektől kell megtiszulni, hogy clear legyél ez a fő célja a scientológiának leegyszerűsítve. Ha valaki clear lesz, itt nem állhat meg, hanem OT fokozatkat kell szereznie, természetesen horror pénzekért...Nos ezért nem igaz, hogy nem kér pénzt a tagoktól, ez a kivetnivaló benne, és ezért össze sem hasonlítható más vallásokkal.


Üdv. Péter

2012. jan. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
46%
Én meg azt gondolom, hogy amennyiben ennyi a kettő közt a különbség, akkor is egy veszélyes "vallás". Többek között azért, (amit említettek is) hogy azt az érzést keltik a híveikben, hogy ők följebb állnak az átlag embernél, attól még hogy nem kér pénzt, attól még kirekesztő marad. Attól még családokat, barátságokat, szerelmet téphet ketté. Továbbá ugyanúgy vitaminokkal akarnak megoldani mindent, ugyanúgy ellenzi a Sea Org tagoknak a gyermekvállalást. S még sorolhatnám. Ha ennyi a kettő közt a különbség, akkor a kifosztáson kívül a többi negatívum ugyanúgy ott van, erre azért rájöhettél volna magadtól is, ha egy kicsit is olvasol a témában, akkor tudnod kéne, hogy nem csak a kifosztás miatt ellenzik sokan a "vallást" sőt még nem is találkoztam olyannal, aki pusztán csak ezt kifogásolta volna.
2012. jan. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Mit gondoltok a Szcientológia tanairól?"


A gnoszticizmus modernizált változata némi áltudományos reklámszöveggel körítve. Úgy tudod a leggyorsabban megérteni, ha a gnoszticizmusnak nézel utána.


"Az "eretnek" szcientológiai egyházakban... találtok kivetnivaló dolgokat, vagy egyenrangúnak tartjátok más vallásokkal?"


Mit jelent ebben a kontextusban az, hogy "egyenrangú"?

2012. jan. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
83%

18:42


"Ki vagyok én"


Ún. "thetán".


"Honnan jöttünk"


Az auditálás során ez derül ki (előző életek előbányászása, első incidensek keresése)


"Hová megyünk"


A Sár Univerzumába, vagy ha sikerül a világ megmentése a szci egyháznak, akkor a clear állapotba és a tökéletes szabadságba


- Mit keresek én itt


Lépj be közénk, írd alá ezt a milliárd éves szerződést, és akkor máris van értelme az életednek: szuperhős vagy, aki a világ megmentéséért dolgozik.


"Na ezzel nem foglalkoznak ők."


Frászt nem foglalkoznak. Fent leírtam a válaszaikat.


"Ők azza foglalkoznak, hogy mi módon tudunk mi magunktól jobbak lenni, hogyan tudunk elfogadni másokat"


Nem kell a rossz kampányduma.


Még a végén jótékonysági egyletté avatod ezt a zombiképzőt.

2012. jan. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6/6 :


mit jelent az, hogy a "Sár Univerzuma" ?


(ez a kifejezés nagyon ősi dolgokhoz is kapcsolódik)

----------------------

az eretnek szcientológiai egyházakról, akik nem kérnek pénzt:


most hallottam először róluk, leírom a véleményem


először is:

a szcientológia egyház kezében (markaiban, karmaiban) egy rendkívüli jelentőségű hagyaték van, amit valószínűleg nagyon jó (=emberi, normális) célokra is fel lehetne használni


én nem tudom, honnan szerezte Hubbard: kitől kapta, mit tett érte vagy hogyan jutott hozzá,

de azt tudom mondani, hogy ami ott van,

túlmutat jelenlegi összes vallásunkok (tanításaikon stb.)


hihetetlenül komoly dolgok vannak ott és még nincsenek teljesen agyonhazudva és elferdítve és önnön ellentétükké téve,

mint ahogyan az összes régebbi vallás, kultusz


én nagyon jól ismerem a vallásokat, mitológiákat, ezoterikus elméleteket,

de mikor belenéztem Hubbard talán legkomolyabb kiadott magyar nyelvű könyveibe,

hát az valami döbbenet volt !


ezek nem egy szélhámos összeirkált ostobaságai, amivel rommá akarja magát keresni,

ez egészen más


talán egy vagy több komoly kutatás (rész)eredményei

talán Mk-ULTRA ?


nagyon komoly dolgok vannak ott,

de

NEM VALÓK MINDENKINEK!


a mai modern emberfajta eléggé gyermeteg és hajlamos az automatizmusra, rendkívül könnyen ültethetők bele bármilyen programok, hitek


ha becsületesen, anyagi és hatalom, uralom, nyereségvágytól mentesen foglalkoznának Hubbard hagyatékával,

az lehet, hogy akár áldásos hatású is lehetne


ott van az összes ősi technika az önmegismerésre, értelmesen és tudományos igényességgel leírva, modern köntösbe téve


a mi elgépiesedett, géplelkű világunkban ez is el fog veszni, ahogyan az ember is


vaskor: vas az ember lelke, hite, szíve , rozsdásodó vas


elvész az én népem, mert nincs benne értelem, mivel meggyűlöltették vele az értelmet !

ha lenne benne értelem, meglátná, mi lesz a vége!

2012. szept. 18. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
szerintem a Szabad Zónával is érdemes óvatosnak lenni
2012. nov. 2. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!