Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek az ortodox...

Mi a véleményetek az ortodox egyházról?

Figyelt kérdés

2012. jan. 21. 23:27
 1/9 anonim válasza:
62%
jó is az
2012. jan. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, milyen értelemben kérded. Jó lenne különbséget tenni a görög és pl. a román ortodox egyház között. Hiszen nem is nagyon hasonlítanak egymásra...
2012. jan. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%
Ha olvastál már valaha Badiny Jós Ferenctől, akkor abból kiderül, hogy a keleti kereszténységben maradt meg a legtöbb a régi hitünkből.
2012. jan. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

a román ortodoxra gondolok.

tényleg foglalkoznak mágiával?

2012. jan. 26. 21:54
 5/9 anonim ***** válasza:
81%
Igen, mindenféle gyógyító és rontó mágiával is foglalkoznak, különösen faluhelyen, ahol igény van az ilyesmire.
2012. jan. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
31%
Kenyeret és cirkuszt a népnek!
2012. jan. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
31%
A világ legeslegjobb helye ! Véleményt kérdeztél, azt írtam.
2012. aug. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Az a véleményem az ortodox vallásrol hogy az az Igaz és Tökéletes vallás.

Igaz, én református vagyok, de mégis azt gondolom, hogy ök tartják be a legjobban a legtöbb régi szokást, amit az elsö keresztények is betartottak.

Az olyan hülyeségeket meg hagyjuk el már hogy bálványimádók, meg mágiával foglalkoznak. Azért borulnak le Jézus, Szűz Mária és a többi szent elött, mert Tisztelik öket. Értitek, Tisztelik, nem imádják öket.

Ha belegondoltok, van mit tisztelni rajtuk, Jézust, tudvalevö, miért tisztelik, a többi szentet, meg egykor kivégezték, lassú halállal, mert nem tagadták meg az Istent. Inkább válalták a kinzatást meg a halált, minthogy megtagadják Istent. Akkor Ök nem érdemelnek tiszteletet?

A Mária kultuszrol meg az a véleményem, hogy ö is megérdemli a tiszteletet. Gondoljatok bele, nagyon hívönek meg elkölcsösnek kellett lennie ahoz, hogy méltó legyen arra hogy megszülje Jézust.

Az ünnepeiket megtartják, mert azok az ünnepek vagy a bibliai dolgokkal kapcsolatosak (Urunk Szineváltozása), vagy Máriával (Menybemenetele), vagy a szentek névnapja. Akiket azért avattak szentté mert egykor a kereszténységért haltak meg.

A keresztvetés, is a tisztelet kifelyezése Isten és Jézus iránt.

2013. máj. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is az az igazi vallás csak az a baj hogy ezt ők tudják és hangoztatják. Meg mindenki más pogány a szemükben. Szerényebben kéne legyenek. És a mágiát is elhagyhatják mert az a sátán gyümölcse. Mint igaz keresztények nem kéne évvel foglalkozzanak. De az emberek is hülyék hogy hozzájuk fordulnak. Azt még.. esetleg megértem hogy átkot elvesznek, mert Isten is leveszi az átkot....de hogy megátkoznak valakit, azt az őrdőg munkája bennük. Éppen ezért kéne szegényebbek legyenek és ne hangoztassak hogy igaz keresztények mert vannak hibáik.
2021. júl. 13. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!