Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tényleg igaz az, amit Stephen...

Tényleg igaz az, amit Stephen Hawking állít?

Figyelt kérdés

"Az ősrobbanás előtt nem lehetett teremtő, mert nem létezett az idő, amikor tevékenykedhetett volna."


"Mivel maga az idő is az ősrobbanás pillanatabán született, ezért senki és semmi nem idézhette elő ezt az eseményt."


Tehát a tudomány választ adott arra a kérdésre, amit 3000 éve szüntelenül kutatunk. Tehát amikor megkérdezik tőlem, hogy vajon isten teremtette e a világot, azt szoktam válaszolni, hogy a kérdésnek nincs értelme. Az ősrobbanás előtt nem létezett az idő, tehát istennek nem lehetett ideje megalkotni a világot."


"Természtesen mindenki abban hisz, amiben akar, de az a legegyszerűbb magyarázat: HOGY NINCS ISTEN!"


2011. okt. 11. 12:49
 31/91 anonim ***** válasza:
63%
Hogy te mennyire alulinformált vagy... az ősrobbanást ne egy hatalmas, robbanószerrel történő robbanásként fogd fel... egyébként számomra nem logikus az ősrobbanás elmélete, akkor sem, ha a kutatók nagy része elfogadja. Egy másik része nem. De Isten léte még kevésbé az. Számomra. Másnak lehet, hogy nem.
2011. okt. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/91 anonim ***** válasza:
Nehezen tudnám eldönteni, illetve megbizonyosodni róla, hogy igaza van-e, de annyit tudok, hogy ha a levezetéssel nem is, az eredménnyel egyetértek.
2011. okt. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/91 anonim ***** válasza:
37%

aham, nincs Isten.. hiszen te is tudod a szíved mélyén hogy van!!!csak FÉLSZ beismerni,mert akkor talán a cselekedeteidért számot kell majd adnod vagy/és a BÜSZKESÉGED nem engedi- mert nem vagy hajlandó az Ö irányítása szerint élni még akkor sem ha Ö nagyon de nagyon szeret, és kapcsolatot akarna veled amiből neked is csak jó származna... sajna ilyen az ember, abban akar hinni ami megfelelő a számára mintsem a realitásban.

De ne aggódj, ha nem is hiszel a létezésében akkor is szeret és várja hogy veled kapcsolatba lépjen és segítsen ha hajlandó vagy!!!!!!!!

2011. okt. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/91 anonim ***** válasza:
52%

Az Ősrobbanásnak nevezett tudomány ilyen:


Kimegyek egy nagy térre robbantani, hátha kialakul a robbanásból egy szuper jó mercedes, egy uj ház, vagy csak valami élőlény is..

-Kb. ilyen az ősrobbanás tudománya .

Kérdem én : Ez tudomány? és az emberek milyen okosoknak tartanak egy ilyen filozófiát. Megáll az ész.


Érdekes hogy én még nem tapasztaltam azt hogy valamilyen robbanásból valami is létrejött volna. De ha van ilyen SZÓLJATOK kérlek !

2011. okt. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/91 anonim ***** válasza:
37%
okosnak -bocsi
2011. okt. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/91 anonim ***** válasza:
35%
Olvassál már utána az ősrobbanásnak, te mélységesen tudatlan! Atyaég...
2011. okt. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/91 anonim ***** válasza:
54%

pfáj, méghogy én tudatlan , te aztán meg logikátlan.

Az eszed azért van hogy használd !

2011. okt. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/91 anonim ***** válasza:
44%
Mondom, hogy ne robbanásnak, robbantásnak képzeld már el... nem úgy működött, ha valóban így volt. Mindenesetre ez csak elmélet. Kedves utánam szóló! Azt hiszem, magamnak és szeretteimnek tartozom elszámolással, nem Istennek. Nem hiszek a létében. Nagyon sokan, akik hisznek benne, semmibe veszik az egyházak nagyon is igaz alap tanításait, mint szeretet, megértés, elfogadás. Ezek a legfontosabbak, nem az, hogy hiszel-e vagy sem. Hinni kell, valamiben. Lginkább saját magunkban, és az emberek alapvető jóságában és józan eszében, még ha ezek sokszor el is homályosulnak.
2011. okt. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/91 anonim ***** válasza:
61%

Fennebb amit irtam az csak egy példa volt az Ösrobbanás elméletére ha esetlegnem jöttél volna rá.

Nah, nem akarok vitatkozni, de az lehetetlen hogy egy robbanásból bármi is kialakuljon -ezt mindenki tudja aki egy kicsit gondolkozik.

A robbanás mindig pusztít , nemhogy vmitis létrehoz.

2011. okt. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/91 anonim ***** válasza:
30%
De még mindig nem akarod felfogni, hogy ez a szó kicsit félrevezető. Semmi hasonlóság nincs az Ősrobbanás meg egy petárda közt.
2011. okt. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!