Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tényleg igaz az, amit Stephen...

Tényleg igaz az, amit Stephen Hawking állít?

Figyelt kérdés

"Az ősrobbanás előtt nem lehetett teremtő, mert nem létezett az idő, amikor tevékenykedhetett volna."


"Mivel maga az idő is az ősrobbanás pillanatabán született, ezért senki és semmi nem idézhette elő ezt az eseményt."


Tehát a tudomány választ adott arra a kérdésre, amit 3000 éve szüntelenül kutatunk. Tehát amikor megkérdezik tőlem, hogy vajon isten teremtette e a világot, azt szoktam válaszolni, hogy a kérdésnek nincs értelme. Az ősrobbanás előtt nem létezett az idő, tehát istennek nem lehetett ideje megalkotni a világot."


"Természtesen mindenki abban hisz, amiben akar, de az a legegyszerűbb magyarázat: HOGY NINCS ISTEN!"


2011. okt. 11. 12:49
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 91/91 anonim válasza:
Tisztelem mindennemű vallás hívőit és Stephen Hawkingot is, aki ma halt meg. Szkeptikus vagyok, de szerintem mindeniknek van joga egy véleményre, az már más kérdés, hogy jó ötlet e ennek a véleménynek a kinyilvánítása az már más tészta. Az sem biztos, hogy mi létezünk, lehet ez is csak az elmék szüleménye, de az biztos, hogy attól még, hogy valaki nem hisz Istenben nem kell megtámadni és eretneknek nyilvánítani.
2018. márc. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!