Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tényleg igaz az, amit Stephen...

Tényleg igaz az, amit Stephen Hawking állít?

Figyelt kérdés

"Az ősrobbanás előtt nem lehetett teremtő, mert nem létezett az idő, amikor tevékenykedhetett volna."


"Mivel maga az idő is az ősrobbanás pillanatabán született, ezért senki és semmi nem idézhette elő ezt az eseményt."


Tehát a tudomány választ adott arra a kérdésre, amit 3000 éve szüntelenül kutatunk. Tehát amikor megkérdezik tőlem, hogy vajon isten teremtette e a világot, azt szoktam válaszolni, hogy a kérdésnek nincs értelme. Az ősrobbanás előtt nem létezett az idő, tehát istennek nem lehetett ideje megalkotni a világot."


"Természtesen mindenki abban hisz, amiben akar, de az a legegyszerűbb magyarázat: HOGY NINCS ISTEN!"


2011. okt. 11. 12:49
 11/91 anonim ***** válasza:
51%
Az idő egy paradox fogalom, amit mi emberek azért találtunk ki, hogy az életünket könnyebb legyen élni. Az Univerzumban nem létezik idő, csak számunkra.
2011. okt. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/91 anonim ***** válasza:
91%

"Az idő egy paradox fogalom, amit mi emberek azért találtunk ki, hogy az életünket könnyebb legyen élni. Az Univerzumban nem létezik idő, csak számunkra."


Pontosan így van. Mivel mi nem vagyunk képesek felfogni az örökkévalóságot, a világot az idő által érzékeljük.


Amúgy az egész ügy az ősrobbanással a fizikai világkép része. A fizika meg nem más, mint az általunk észlelt világ matematikai leírása. Az általunk észlelt világé: a fizika eleve csak az egzaktul mérhető dolgokkal hajlandó foglalkozni. Matematikai leírás: Nem magyarázza a jelenségeket, csak olyan egyenleteket keres, melyek jó közelítéssel illeszkednek a valósághoz, illetve ezen egyenletek között összefüggéseket keres.

Ezt olyannyira tökélyre fejlesztette, hogy majd minden hétköznapi jelenséget vissza tud vezetni egy másikra, az eltérés a számítások és a valóság között minimális, a rendszer szinte kerek egész, és ahol még hiányosságok, kérdőjelek vannak, az már nem a mindennapi élet területe, hanem a szubatomi, a fénysebesség közeli, stb. állapotok világa.

Ezen figyelemre méltó eredmények dacára továbbra sem több mint egy modell. Mindenkit óva intenék attól, hogy ezt tegye meg a világképe alapjának, és a fizika korlátait meghaladó következtetéseket vonjon le belőle.

2011. okt. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/91 anonim ***** válasza:

Én kétlem,hogyy ezt mondta, már csak az időre való hivatkozása miatt is.

Légyszíves írd be, hog honnan szedted ezt az idézetet? Mert én kétlem,hogy ő mondta

2011. okt. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/91 anonim ***** válasza:
53%

14:21 - egy fának nem kell megmagyarázni, hogy ő nem 10 év alatt nő ki, hiszen a fának tökmindegy, mennyi idő telik el számunkra. A MI érzékelésünk alapján létezik idő, egy kutya nem fogja neked megmondani, hogy hány éves, mivel neki is mindegy. (Akkor sem, ha tudnál vele beszélni.) Az Univerzumnak is lényegtelen az Idő fogalma, egyszerűen fizikai-kémiai történések mennek végbe. A Napnak is mindegy, hogy még 80 milliárd évig tevékenykedik, aztán megszűnik, vagy csak 10 napig. Történik ami történik. Nem jó hozzáállás az idő párhuzamába állítani a dolgokat. Valami születik, más elpusztul, ez az élet rendje, akkor is, ha az egész Univerzumról beszélünk.


Az idő egy behatárolható egység, a világmindenséget nem fogod tudni behatárolni sem időben, sem térben. Mi nem tudjuk felfogni a végtelen fogalmát.

Te most valószínűleg egy szobában ülsz, a szoba egy házban van, a ház egy településen, a település (ha itt élsz) Magyarországon, az ország Európában, Európa a Földön, a Föld a Naprendszerben, a Naprendszer a Tejútrendszerben, a Tejútrendszer a Világmindenségben. És az HOL van? Hogyan keletkezett, miért, miért élünk? Van-e más, földönkívüli élet? Ezekre a kérdésekre nem tudjuk a választ. Ezt válaszolják meg a vallások, van aki hisz, van aki nem. Bizoníték sosem lesz ezekre.

2011. okt. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/91 anonim ***** válasza:
38%

"Ami az ősrobbanást illeti-amennyiben volt ilyen- magyarázza már meg nekem valaki hogy hogyan tud bármiféle reakció illetve előzmény nélkül robbanni valami?"


Ez a rész még homályos, de úgy az egész elmélet a kutatók közt nagyjából elfogadott, úgy tudom. Nekem is többet kéne olvasnom a témában. De ez nem jó hozzáállás, hogy ha neked (max. pár év egyetemmel - szólj, ha kutató vagy, mert akkor visszavonom) valami nem tűnik logikusnak, akkor az biztos hülyeség. Az ilyenek miért nem mennek be teszem azt az MTA-ra verni az asztalt (most nem feltétlen ebben a témában)?

2011. okt. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/91 anonim ***** válasza:
67%

Lehet hogy a fának meg a kutyának tökmindegy mennyi idő telt el,de attól az még eltelt.Akár tetszik a fának illetve a kutyának és akár van róla tudomása akár nincs az az idő bizony eltelt akkor is.De kezdjünk el vitatkozni a rádióhullámok létezéséről is,ennyi erővel az sem létezik.Aminek persze van terjedési sebessége és frekvenciája is amihez úgy rémlik hogy az idő megléte szükségeltetik.Akik megtervezték a számítógépeiteket amin most ontjátok a baromságokat azok az időegységek különböző felhasználásával tudták megalkotni őket,mert az nélkül nem hiszem hogy létezne egyáltalán olyan fogalom hogy ghz,ami a processzorban van,vagy nem tudom hogy a megszakításkérelem hogyan létezhetne folyamatosan vagy sehogyan sem ami azt nézi például hogy mikor nyomtok le egy újabb billentyűt-az előző után és a következő előtt amit ugyebár az idő választ el egymástól amennyiben nem egyszerre nyomjátok le,bár efelől kétségeim vannak- hogy formába öltsétek a következő elmeszüleményeteket ami mindenhol megállja a helyét,csak nem a valós világban.

Lehet képzelődni mindenféléről,meg mondani nagyon okos dolgokat amik még feltételezésként sem állják meg a helyüket,de akik eddig bármit is letettek az asztalra mind szellemi mind anyagi értelemben azok figyelembe vették az idő létezését mint tényezőt. De osztogassuk a Nobel díjat a tévés tudósoknak,egy ilyen állításért legalább az jár.

2011. okt. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/91 anonim ***** válasza:
55%
Persze, hogy eltelt, de értsd már meg, hogy csak SZÁMUNKRA van jelentősége az időnek, tehát az rajtunk kívül nem létezik, mivel semmi tudomásuk vagy fogalmuk nincs róla. Mi csak egy pillanat vagyunk a Föld életében, a Föld pedig csak egy másodperc a világegyetem létében (na tessék, megint az idő...), tehát nem tudhatunk, nem foghatunk fel dolgokat. Olvass az időről sokat, nagyon érdekes elméletek vannak. Én továbbra is fenntartom azt, hogy az idő csak számunkra létezik.
2011. okt. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/91 anonim ***** válasza:
63%

Értem hogy mit szeretnél mondani,de ne bizonyítatlan elméletekre alapozzunk szemben a tényekkel.Ezerféle elmélet létezhet ezerféle dologhoz,de a valóság az általában egy valós dolog,nem huszonöt elmélet.Tisztában vagyok vele hogy akár az idő folyamatosságát is lehetne firtatni,amit érdemesebb mint a létezésének a tényét-és persze magában ez is megköveteli a létezését- de mivel a jelen világunkban a föld történetét is időben tudjuk mérni-bizonyítottan- és olyan mennyiségekkel amik jóval meghaladják bármelyikünk szellemi kapacitását,ráadásul ez vonatkoztatható a naprendszerre,galaxisra/galaxisokra is így értelmetlennek látom ezt a vitát amíg bárki nem tud előállni egy ténnyel ami az idő nemlétezését bizonyítaná.

Ja,és a kutya nem hisz a lézersugár létezésében sem és nem is látja jelentőségét,de gondolom mégis változásokon esne át ha egy 10GW sugarat ráeresztenének.

2011. okt. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/91 anonim ***** válasza:
94%
Számomra egyáltalán nem fontos Isten (nem szükséges). Mégis úgy vélem Hawking és nem mellesleg Dawkins úrra is ráférne egy filozófiai gyorstalpaló mert ez elég csenevész produktum.
2011. okt. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/91 anonim ***** válasza:
76%
ZooleK: Amit az idővel kapcsolatban írsz, azzal egyetértek. Felesleges itt ezerféleképpen körbemagyarázni, cincálni, ha egyszer tapasztalható, létező, mérhető dolog.
2011. okt. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!