Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért probléma az, ha valaki...

Miért probléma az, ha valaki zenével, tánccal vagy akármi mással dicsőíti az Urat?

Figyelt kérdés
2011. szept. 9. 13:53
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
OFF: azt nem is értem hogy jön a vallás és a politika ilyen szinten össze :(
2011. szept. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
53%

Szép dolog dallal (könnyűzenével IS !!!) dicsérni Istent, de azért a tiszteletet adjuk már meg, hiszen végsősoron a világmindenséget fenntartó, és minket embereket tenyerén hordozó Istenről van szó, nem egy haverról a kocsmában.


Szóval ez a nagy rajcsúr, meg ezek a táncos mulatságok nem valók egy istentiszteletre.

2011. szept. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Sághegyi Csaba ***** válasza:
100%
Olvasd el azt a részt, ahol Dávid gatyára vetkőzve táncolt örömében Isten előtt. Felesége hogy leszúrta érte, ami miatt Isten meddőséggel verte meg. Láthatod Isten véleményét. Persze ha nem szívből jön, akkor ez már utálatos, de ez már másik történet.
2011. szept. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem egyáltalán nem probléma a zene és a tánc. Sőt, nagyon is megfelel a Bibliában foglaltaknak.

Én azt tapasztalom, hogy azoknak okoz ez problémát, akik vagy nem ismerik igazán a normál kereszténységet vagy a Bibliát, vagy van ugyan ismeretük, de mégsem fogadják el ezeket igaznak, mert nem fér bele a saját maguk alkotta képbe (Akár nem hívő, akár valamilyen szinten vallásos egyénről van szó.)


Én nagyon szeretem a zenét, majdnem minden stílust. Nemrég tettem fel életem első kérdését itt, a GYK-n, azon belül is a Vallás kategóriában, mielőtt még olvastam volna a kérdésedet és az eddig beérkezett válaszokat. Tippelj egyet, milyen témáról szól? :)


A stílussal kapcsolatosan pedig itt hallhatod a véleményemet:


Pintér Béla -Minden dal

http://www.youtube.com/watch?v=2xPqRLAoYFg


Nem tartozom ahhoz a közösséghez, amely a vidit készítette; de nincs fent másik változata a dalnak a You Tube-on, vagy legalábbis én nem találtam. De így legalább egyszerre megvan a zene és a tánc is. :)

2011. szept. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Semmi gond, tedd azt, Isten áldjon!
2011. szept. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 kzs ***** válasza:
100%

A tánc, a taps, a zene egyáltalán nem idegen Isten Igéjétől.

Sőt! Nézzétek meg a 2.Sámuel 6/16-ot, vagy a zsoltárokat.


A zsoltárok részletesen foglalkoznak Isten Igéjével:

150.zsoltár/3- : "dicsérjétek őt kürt-zengéssel; dicsérjétek őt hárfán és cziterán; dicsérjétek őt dobbal és tánczczal,..."


Szóval, ezt így kell csinálni.

2011. szept. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 kzs ***** válasza:
81%

pontosítás (az előbbi hozzászólásomat illetően):

A zsoltárok részletesen foglalkoznak Isten Igéjével, ami ír magáról a dicséretről is.

2011. szept. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!