Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hiszek Istenben, és közben...

Hiszek Istenben, és közben egy fiúval járok. Ez tényleg oly nagy probléma?

Figyelt kérdés
19éves fiú vagyok. Hiszek Istenbe, és tudom, hoyg nem bűn az, ha egy fiút szeretek. Miért mondják sokan azt, hogy aki homoszexuális már nem is lehet hívő?
2011. jún. 11. 20:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
mert a Biblia állítólag tiltja a homoszexualitást... az emberek meg általában szeretnek erre hivatkozni, mert ez legalább egy normális indok... egyébként én nem a Biblia miatt, hanem alapból nem tartom ezt normális dolognak, de ne törődj mások véleményével, higgy Istenben, legyetek boldogok, ennyi...
2011. jún. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
48%
Egyet értek az elsővel. Ne törődj mások véleményével! Ne mások határozzák meg azt, hogy miben higgy! Olvasd a Bibliát, járj misére és gondolkozz el a hit dolgain! Ne másoknak akarj megfelelni, hanem aszerint élj, amit Isten vár tőled.
2011. jún. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Bizony, bizony, a Biblia több helyen is említi, hogy férfi ne háljon úgy férfival, mint asszonnyal. A keresztény ember pedig a Bibliára hivatkozik. Ettől még lehetsz hívő ember, csak épp helytelenül élsz. Senki nem él hiba nélkül, és vétkeinktől, bűneinktől Jézus tud megszabadítani. Ha bűnben élünk tovább, nincs üdvösség.


manju

2011. jún. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Azt említette bárhol is a kérdező, hogy "férfival hált"?
2011. jún. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Hm, valóban nem említette. Csak annyit, hogy "egy fiúval járok" és "egy fiút szeretek". Én voltam olyan bátor/botor, és feltételeztem, hogy ha most még nem is történt szexuális együttlét, szeretnék.


manju

2011. jún. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Feltételezem én is, hogy vagy volt, vagy lesz, de azért ez nem evidens. Ennyire én (sajnos) nem vagyok penge teológiából, de amennyit te mondtál, abból még nem következik, hogy a szerelem, együtt járás szexuális kontaktus nélkül is bűn lenne.
2011. jún. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
60%

Igen, a homoszexualitást minden vallás elítéli, de az ilyen emberek mentálisan betegek, nem büntetni, elítélni, nem kiközösíteni kell őket, hanem sajnálni kell őket, mert ők szánalomra méltó, szerencsétlen emberek.

Üdv: egy lány

2011. jún. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem, az érzést valóban nem tiltja. Legalábbis én nem találtam erre igehelyet. Ráadásul a kérdező nem írta, hogy keresztény lenne... :-)


Ami miatt szerintem veszélyes a dolog: érzés -> gondolat -> tett. A bűntől csak az alkalom hiánya választja el.


Ami még nagyon fontos, hogy el kell vonatkoztatni a bűntől a bűnöst. Ezért írtam, hogyha hisz Istenben, és keresztény, Jézus segítségét kell kérni. Engem is sok bűntől szabadított meg.


manju

2011. jún. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Attól, hogy hiszel Istenben, még nem vagy keresztény.
2011. jún. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Senki nem állította, hogy aki homoszexuális, az nem lehet hívő. Viszont ha a "hiszek Istenbe" átlép "kapcsoaltban vagyok Istennel"-be, akkor garantáltan máshogy fogod látni a homoszexualitást.
2011. jún. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!