Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívők, mi a véleményetek erről?

Hívők, mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés

[link]


Nem karok ítélkezni, csupán közzétettem egy linket.

Köszönöm a válaszokat.


2011. aug. 31. 15:14
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
35%

"Szóval Jób könyvét írták legrégebben a Bibliából, és ott már jól bemutatják a sátánt."


Ebben az esetben miért nem ott szerepel a szentiratban az elején? A teremtés leírásánál is régebbi? Ez fölöttébb érdekes. Ott egyébként csak kígyó van az istennadta.

2011. aug. 31. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
35%

Továbbá a Jób történetből megismert Isten, minden csak nem kedves és igazságos. Egy percig nem jobb kvázi ellenfelénél.


Valamint: Van-e a Sátánnak önálló egzisztenciája, létezik-e függetlenül Istentől. Ha nem. Akkor az olyan magyarázatok, hogy Isten rajta keresztül teszi az embereket próbára, olyan kegyetlenséget és aljasságot tulajdonítanak Istennek amely egyenesen káromlás!

2011. aug. 31. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Ha Isten akarata teljesült volna akkor még mindig a paradicsomban lennénk és senki soha nem halna meg. Az eredendő bűn és a halál a sátán kísértésének eredménye, vagyis az egész a sátán ötlete volt. Ilyen módon minden halál a sátántól származik.

És Jezebelt hibásan 11-nek számolták :)

2011. aug. 31. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
0%

Nha most erre két dolgot mondanék:

1. isten nem létezik,vagyis de mert valaki teremtette a világot..de mi sose ismertük egymást..az egyház kamu..annyira normális emberek vagyunk..gondoljatok csak bele...ha isten járt volna a földön..akkor miért nem egy vallás van...miért nem járt mondjuk amerikába az ősi indiánoknál..ők miért mást tisztelnek?megmondom ert egy talány az egész...ha belerakhatnál otthon üveg alá egy kis világot megfigyelhetnéd hogy miután a lakói elég okosak lettek..elkezdenek kitalálni teremtés történetket és imádkozni próbálnak vmihez/kihez.

2.ha létezik is...akkor a sátán nem gonosz...mért lenne az? a sátán egy fehér angyal és egyáltalán nem egy gonosz teremtés,csak a vallás és az egyház állitja be annak..ha most rólam mindeki azt állitaná hogy gyilkos vagyok akkor mindenki elhinné elöbb utobb és közutálatnak örvendenék...de attól hogy sátán fellázadt isten ellen mert nem tetszettek neki a törvényei attól még nem rossz...

2011. szept. 1. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Tyler913 ***** válasza:
En mindenfele tulzott okoskodas nelkul annyit mondanek,hogy ez a statisztika baromsag,ugyanis a Biblia altal kozolt szamadatoknak a legritkabb esetben van kozuk a valosaghoz.Az pedig a masik,hogy egeszen mas szemleletbol gyokereznek az Oszovetseg leirasai,de ezt eleg bonyolult lenne itt kifejteni.Maradjunk annyiban,hogy ha az ember nem lat valamennyire bele a dolgok hatterebe,az Oszovetsegben megnyilvanulo vallas- es eszmetorteneti sokszinusegbe,akkor eleg nehez meg csak vitatkozni is a temarol.
2011. szept. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Nekem az a véleményem erről a statisztikáról, hogy ha az ember nem esik bűnbe, akkor soha egyetlen ember sem halt volna meg, és a halálnak semmi hatalma nem lett volna fölöttünk.

A bűnbeesés miatti felelősség elsősorban az emberé, de végső soron Sátán okozta az emberek halálát azzal, hogy hazugságaival bűnbe ejtette őket. Nemcsak Ádámot és Évát, hanem az összes többit is, akik úgy haltak meg, hogy nem hittek Istennek. Így tessék statisztikát készíteni!

2011. szept. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Ez az én statisztikám a te linked stílusában:


Isten életet adott és lehetőséget:

élők száma: 1_____összesen ~300 milliárd


A sátán számlájára írható halál:

halottak száma: 1_____összesen ~ 300 milliárd


Szerintem is magukért beszélnek a számok.


üdv: én lászló

2011. szept. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!