Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szülői kényszer miatt templomi...

Szülői kényszer miatt templomi házasság vagy keresztelés?

Figyelt kérdés

Ismersz olyat, akivel ez történt? Esetleg veled?


Az én szüleim 24 éve kényszer miatt házasodtak templomban. Viszont szerencsére nem kereszteltek meg, hanem hagyták, hogy mi döntsünk a vallásunkról. A rokonság megszólt minket. A nagyszüleimnek tanácsolták, hogy titokban vigyenek el paphoz engem és a testvérem, majd kereszteljenek meg erőszakkal. A másik nagymamám, azt mondta, hogy bárcsak elköltöznénk a Dunántúlra, hogy ne hoznánk szégyent rájuk.

Hittanra én nem jártam egyedül (falusi iskola). Eléggé ferde szemmel néztek rám, a tanárok is. A felső tagozatot már városban jártam. Ott csodálkoztam rá először, hogy nem vagyok kakukk tojás. :) Sokan nem voltak megkeresztelve vagy meg voltak, de nem vallásosak. Onnantól kezdtem magam jól érezni ezen a téren.


Szerencsére mára már nagyon megbékélt a család az egésszel. Elfogadták, hogy ilyenek vagyunk, sőt szerintem még büszkébbek is ránk a tanulmányaink és az erkölcsünk miatt. :)


2011. aug. 28. 23:56
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
51%

Hát igen nagyon nehéz úgy megházasodni hogy a rokonok közül valaki meg ne sértődjön. Nekünk se sikerült de szerencsére nem volt súlyos a dolog.

Ha hiszel Istenben akkor imádkozz ezekért a rokonaidért mert súlyos hibát követnek el azzal hogy ahelyett hogy támogatnának még ellenetek fordulnak.

Mondjuk én a helyedben biztos megkeresztelkednék még akkor is ha nem értek egyet teljesen az adott vallással. Ha a keresztelésnek nem lenne jelentősége akkor Jézus nem vállalta volna ezért a rettenetesen fájdalmas kereszthalált.

2012. febr. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Nem értem, miért jelentősebb a kereszténység, mint más vallás. Ilyen alapon más vallás szerint is "keresztelkedhetnék". Egyébként, ha van Isten nem hiszem, hogy egy szertartás alapján ítél meg. Hiába van valaki megkeresztelve, ha tömegmészáros, attól még a pokolra jut.
2012. febr. 9. 17:56
 13/14 anonim ***** válasza:
76%

"Nem értem, miért jelentősebb a kereszténység, mint más vallás."


Szerintem a kereszténység a legjobb mert ebben a vallásban kaphatja az ember a legtöbb jót Istentől, de egyébként a zsidó és a muzulmán vallás se rossz. A többi sajnos nem ismeri el Jézust és ezzel nagyon sok jó dolgot elutasítanak.


"Egyébként, ha van Isten nem hiszem, hogy egy szertartás alapján ítél meg."


Nem a szertartás alapján ítél meg, de a szertartás azt jelenti hogy az illető elfogadja Isten segítségét ezért már az élete is másmilyen lesz. Halálakor pedig az illető bűneiért cserébe Isten elfogadja majd Jézus áldozatát cserébe a megkeresztelt lelkét terhelő bűnökért. Isten igazságos, de irgalmas is. De ez nem azt jelenti hogy bármit el lehet követni mert Isten úgyis megbocsát majd, a legtöbb ember csak a tisztítótűzön keresztül juthat az üdvösségbe. Ez azért is szükséges mert halálunk pillanatában még sok rosszat (pl. irigység, harag) viszünk magunkkal és így nem lehet bejutni a mennybe. Másrészt pedig Isten igazságos is és például ha valaki gyilkolt akkor azért elégtételt kell fizetnie. De a lényeg az hogy aki megkeresztelkedik és elfogadja azt hogy Jézus áldozata árán megbocsátást nyerjen az nem fog elkárhozni.

2012. febr. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Semmi jelentősége az egyházi esküvőknek, az csak egy plusz pont a fanatizmus felé!

Egyházi esküvő,anyakönyvvezető nélkül semmit nem ér, mert az utóbbi az érvényes! A többi csak szinház!

2012. febr. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!