Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szülői kényszer miatt templomi...

Szülői kényszer miatt templomi házasság vagy keresztelés?

Figyelt kérdés

Ismersz olyat, akivel ez történt? Esetleg veled?


Az én szüleim 24 éve kényszer miatt házasodtak templomban. Viszont szerencsére nem kereszteltek meg, hanem hagyták, hogy mi döntsünk a vallásunkról. A rokonság megszólt minket. A nagyszüleimnek tanácsolták, hogy titokban vigyenek el paphoz engem és a testvérem, majd kereszteljenek meg erőszakkal. A másik nagymamám, azt mondta, hogy bárcsak elköltöznénk a Dunántúlra, hogy ne hoznánk szégyent rájuk.

Hittanra én nem jártam egyedül (falusi iskola). Eléggé ferde szemmel néztek rám, a tanárok is. A felső tagozatot már városban jártam. Ott csodálkoztam rá először, hogy nem vagyok kakukk tojás. :) Sokan nem voltak megkeresztelve vagy meg voltak, de nem vallásosak. Onnantól kezdtem magam jól érezni ezen a téren.


Szerencsére mára már nagyon megbékélt a család az egésszel. Elfogadták, hogy ilyenek vagyunk, sőt szerintem még büszkébbek is ránk a tanulmányaink és az erkölcsünk miatt. :)


2011. aug. 28. 23:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%
Szörnyű vaskalapos nagyszüleid vannak, részvétem. Olyanokkal már találkoztam, akiknél a nagyszülők könyörögték ki a templomi esküvőt, és a fiatalok kénytelenek voltak a papnak hazudozni, meg eljátszani a szombat esti színjátékot. Azóta sem voltak templomban.
2011. aug. 29. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Sághegyi Csaba ***** válasza:
77%
Fundi keresztény vagyok, de ez borzalmas! Volt anyósom dettó ugyanilyen volt! Ezzel csak azt érik el, amit el is értek: a hit dolgai nélkül jobban érzed magad... és szerintem ez van leginkább károdra, de ezt ha nem te ismered fel, hanem letömik a torkodon, akkor csak elriasztanak!
2011. aug. 29. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
100%
Én sem vagyok vallásos, sőt meg sem vagyok keresztelve. Nem hiszek istenben , több okból is kifolyólag. Szóval azért örültem volna ha megkeresztelnek, mivel, így most nem lehet templomi esküvőm, sőt a gyerekemet sem tudom megkereszteltetni. Tudom, hogy hülyén hangzanak ezek a mondatok egy olyantól aki nem hisz istenben. DE nekem valahogy nem esküvő az esküvő templom nélkül, ráadásul még a felnőtt kereszteléséhez évekig( 3 évig) kellene előadásokra járnom. Így a kis keresztfiamat sem tudjuk megkeresztelni, neki csak névadója lesz jövő hónapban.
2011. aug. 29. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

"Szörnyű vaskalapos nagyszüleid vannak, részvétem."


Igazából, ez csak az elején jelentett problémát a számukra, mára már nem is kerül szóba a dolog. Nem foglalkoznak vele szerencsére. Elfogadtak így és nagyon szeretnek. :) A szüleim viszont megbánták a templomi esküvőt. A mai eszükkel már nem engednének az érzelmi zsarolásnak szerintem.

2011. aug. 29. 00:16
 5/14 A kérdező kommentje:

"Fundi keresztény vagyok, de ez borzalmas! Volt anyósom dettó ugyanilyen volt! Ezzel csak azt érik el, amit el is értek: a hit dolgai nélkül jobban érzed magad... és szerintem ez van leginkább károdra, de ezt ha nem te ismered fel, hanem letömik a torkodon, akkor csak elriasztanak!"


Azt hiszem igazad van, amit rád erőszakolnak az elől menekülsz. Viszont én boldogan, kiegyensúlyozottan élek így is. Nem érzem azt, hogy valami hiányozna az életemből a hit területén.

2011. aug. 29. 00:20
 6/14 Sághegyi Csaba ***** válasza:
79%
Tudom jól, hogy semminek nem érzed hiányát, ez az én szempontomból szörnyű, mivel nekem meggyőződésem, hogy ez az igazság. Neked ilyen téren minden rendben lévőnek tűnik, mert más a hitünk. Javaslom (a magam hite miatt, mert az kényszeríti a lelkiismeretem a javaslatra), hogy azért nézz utána a dolgok alapjának, ki tudja mi lesz, én is ateista volt egy ideig. :) De ezt ne vedd tukmálásnak, mert szelíd figyelmeztetés akar lenni :)
2011. aug. 29. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is próbálj meg elvonatkoztatni az erőszakos rokonoktól. Ezzel az tukmálással is hatással voltak rátok (rossz hatással), ezt se hagyjátok. Ne azt nézd hogy a rossz keresztények milyenek hanem azt hogy Isten milyen és hogy Jézus mit hirdetett.
2011. aug. 29. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Golden Axe ***** válasza:
72%

"Nem érzem azt, hogy valami hiányozna az életemből a hit területén."


Most akkor végül megkeresztelkedtél felnőttként v. nem? Mert Isten szerint szükség van a keresztségre. Persze fontos hozzátenni, h csak akkor, ha készen állsz rá. Enélkül nincs üdvösség (Márk 16/16), úgyhogy önmagában (!)a hittel sokra nem mész.


Isten elvárja a keresztséget, hiszen ez jelenti a vele való szövetséget! Ő pedig csak a szövetséget tudja komolyan venni!

2011. aug. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nem vagyok megkeresztelve és nem vagyok vallásos sem. Saját nézeteim vannak, ami nem illik bele egy konkrét vallásba sem, viszont merít a legtöbből. :)
2011. aug. 29. 15:36
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Én nem lennék senki szolgája!
2012. febr. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!