Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egyes kultúrákban szokás volt...

Egyes kultúrákban szokás volt (vagy még ma is szokás) a közeli rokonok közötti házasság. Mit tudtok erről?

Figyelt kérdés

Most nem a középkori uralkodócsaládokra gondolok, ahol a vagyon és a rang miatt az unokatestvéreket házasították össze, hanem mondjuk az ókori Egyiptomra, ahol a fáraók a közeli rokonaikat, nem ritkán saját nővérüket (ez a Ptolemaiosz-korban általánossá vállt), vagy II. Ramszesz esetében a lányaikat vették el, vagy egyes afrikai törzsekre, ahol a férfiak szintén a lányaikat vették feleségül.

Milyen megfontolásból tették ezt? Miért volt ez nekik olyan "jó"? Esetleg tudtok más példákat is?


2009. szept. 25. 15:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az egyiptomiak speciel pont azért tették, amiért a középkori uralkodócsaládok tagjai. Így nem oszlik szét a pénz és a hatalom.

A többiről sajnos nem tudom...

2009. szept. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen. Ezt sejtettem. De az ok csak egy dolog.

Tudsz még valamit erről?

(Akár ha csak az egyiptomiakról)

2009. szept. 25. 15:55
 3/6 anonim ***** válasza:
Ba nem egyiptomi kultura, de szerintem kapcsolodik: ebbe a kozsegbe, ahol en elek, tortenetesen a nagymamam szomszedja az unokatestveret vette felesegul, hogy a vagyon, a fold ne oszlodjon szet. A vegeredmeny pedig ket lokott gyerek. :S
2009. szept. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
elkeserítő, de tény, és az sem érdekel, ha rasszistáznak, mivel biztos vagyok az igazamban, hogy a romák közt is előfordul az ilyesmi... ők a magasabb családi pótlék reményében teszik...
2009. szept. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Így a családban marad a vagyon, gondolom.
2009. szept. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Az arab országpkban a házasságok fele első unokatestvérek közötti. Törökországban harmada. ✊🏼
2020. máj. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!