Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kérdésem főleg Római Katolikus...

Kérdésem főleg Római Katolikusokhoz szól. Igaz hogy ebben a vallásban tényleg nem lehet szexelni mig nem házasodtál meg?

Figyelt kérdés
Ti betartjátok\betartottátok?
2011. júl. 15. 22:52
1 2
 11/19 yuda ***** válasza:
20%

9.26-os!

Hát csak fújja is fel a media, mert ha személyek nem jelentették volna fel, mint a múltban féltek ettől, akkor most sem derülne ki, és biztos legyél abban, hogy töredéke sincs a hírekben, mert szégyenlik az áldozatok is- gondold végig! Több tízezres esetről beszélünk... számolj utána!


Másik, hogy a papság komoly szűrőn megy át és elvileg Isten szócsövei lennének, -márpedig milyen vallás az, ahol a szócsövek százai pedofilek- nem pár emberről szól, hanem botrányokról, úgyhogy neked kellene inkább felébredned, mert nem egy egy eltévedt báránykáról van szó, sem nem kizárólag közönséges papocskákról, hanem a vezető testületet is meglegyintette a halál mementója :D


harmadik: ezt is légyszíves gondold végig, mennyire kiközösítjük a fasizmust, a nácizmust,a hitleri diktatúrát, népirtást,(pedig töredékét sem irtották ki, mint a klérus- ezt jó ha tudod!!!), és ha most vannak követőik, azt gondoljuk róluk, elborult elméjű emberek..igaz?

Legalábbis a többség.

Most kérdezek? Miért nem ugyanaz az elbírálása az inkvizíciót és keresztes háborút elkövető katolicizmuisnak? Na erre feleljen valaki?

Jog szerint egy alapjaiban bűnös , erőszakos vallásnak meg kellett volna szünnie, és ez még mindig él?!

Ne keressetek felmetést légyszíves, legyetek igazságosak!

Milliókat pusztítottak el és még mindig fennáll a vallás-ez a botrány!

2011. júl. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
83%

Kedves ma 19:51!


"mert ha személyek nem jelentették volna fel, mint a múltban féltek ettől, akkor most sem derülne ki, és biztos legyél abban, hogy töredéke sincs a hírekben, mert szégyenlik az áldozatok is- gondold végig!"

Egészen biztos vagyok abban, hogy szisztematikusan keresik bizonyos médiaforrások azokat az embereket, akik pedofil papok áldozatai lettek, nem véletlenül derülnek ki ezek a dolgok! Emiatt elég nagy töredéke válik ismertté, bár bizonyára valóban nem mind, de arányaiban biztosan több, mint ahány pedofil nem-pap. Gondolj bele abba is, hogy vajon a médiának mi célja azzal, hogy pedofil eseteket bemutasson, főleg 50-60 éve történt eseteket? Javít ez az áldozatok helyzetén? Nem. Kapnak az áldozatok bármiféle kártérítést? Nem. Megkapják az áldozatok a médiaszerepléssel járó vegyes fogadtatást? Azt igen.


"Több tízezres esetről beszélünk... számolj utána!"

Mekkora idő- és földrajzi lefedettségre érted ezt a tízezres esetszámot? A kereszténység 2000 éves története és a világ teljes népessége esetén ez a szám biztosan helytálló (átlag évente 5 pedofil eset a világon), de az utóbbi 100 évben, pl. Európában aligha történt ennyi. Azt mondod számoljak utána. Ha mondasz megbízható referenciaadatokat, akkor megteszem.


"szócsövek százai pedofilek", "nem egy egy eltévedt báránykáról van szó, sem nem kizárólag közönséges papocskákról, hanem a vezető testületet is meglegyintette a halál mementója"

Ezeket végképp nem értem, honnan veszed. Pláne azért nem értem, mert a pedofil botrányban bűnösnek talált papokat felmentik a szolgálatuk alól, így túl sokszor nem ronthatnak meg gyerekeket. Vagy talán arra gondolsz, hogy vannak pedofil papok, akik nem tesznek semmit, csak titokban szeretik a gyerekeket? De azt meg honnan tudjuk???


"Miért nem ugyanaz az elbírálása az inkvizíciót és keresztes háborút elkövető katolicizmusnak?"

Egyrészt azért, mert egyértelmű, hogy az egyház okozta népirtás nem a követendő katolikus hit miatt történt. Ezzel szemben a nácizmusban kimondott program volt a zsidók elpusztítása. A Bibliában épp az ellenkezője áll: "Ne ölj!" Akik ennek ellenére a népirtást felelő egyházi vezetőkként elrendelték és támogatták, azok egyértelműen NEM követték a Bibliát. Őket természetesen felelősségre lehetne vonni, de már nem élnek. Amúgy az egyház bűneiért II. János Pál pápa is vezekelt.

Másrészt pedig egyszerűen azért, mert az inkvizíciók sokkal régebben voltak, nem felelhetnek mai emberek a távoli, több száz éves elődök bűneiért. Ezzel szemben a náci népirtás alig 70 éve történt, még élnek olyanok, akik személyesen átélték, mindkét oldalról. Akik sértettek voltak, elégtételt akarnak, akik bűnösök, még gyakran büntethetőek.


"Jog szerint egy alapjaiban bűnös , erőszakos vallásnak meg kellett volna szünnie, és ez még mindig él?!"

Megmutatod a Bibliában azokat a sorokat, amelyek szerint a katolikus vallás alapjaiban bűnös és erőszakos?


"Ne keressetek felmetést légyszíves, legyetek igazságosak!

Milliókat pusztítottak el és még mindig fennáll a vallás-ez a botrány!"

Megértem a felháborodásodat, és tudom, hogy az egyházat mint kollektívát a régi vezetők miatt súlyos bűnök terhelik. De azt gondolom, hogy a hiba nem a vallásban, nem a Szentírásban van, hanem azokban, akik hűtlen módon követik, vagy akik visszaélnek a valláson keresztül szerzett hatalmukkal. Nem gondolom, hogy ma reális lenne bármiféle "elégtétel" az egyház ellen az inkvizícióért, egyszerűen nem megvalósítható, az érintett személyek ellen nem jogos, valamit többet veszít vele a világ, mint amit nyer. Hiszen ki lenne az, aki nyerne?


Végezetül ne felejtsük el, mit köszönhetünk az egyháznak. Csak egy gyors felsorolás:

egészségügyi ellátások, iskoláztatás, gyakran kimagasló színvonalú oktatás, szociális ellátások, lelkigondozás, rengeteg ember személyes életében segítségnyújtás, és mindez világszerte.


Érdemes ebbe is beleolvasni:

[link]

2011. júl. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok keresztény (sem zsidó), mégis betartom. Legalábbis eddig sikerült.
2011. júl. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Koszonom utolso valaszolonak.Utolso elottieknek pedig en kerdeztem es nem masokat kene kijavitani nem a papok pedofilitasarol kerdeztem hanem hogy lehet-e szexualis egyuttlet ket ember kozott hazassag elott de megkaptam a valaszt.Es nem papokra ertettem.Nem kertem filozofalast.
2011. júl. 17. 15:33
 15/19 yuda ***** válasza:
19%

Utolsó előtti előttije vagyok :D

És nem túlságosan érdekel kértél e filozofálgatást- egyébként sem vagy moderátor,(én pedig nem voltam trágár és idekapcsolódika mondanivalóm) - ha pedig tudod milyen választ fogadsz csak el, akkor minek kérdezel demokrácia van- jó napot kívánok! :D

Legközelebb tedd meg, hogy kiírod mi a helyes válasz és akkor úgy válaszolnak :D


, ugyanis a kérdésed nem zárta ki a papokat sem, hiszen ők a vallás vezetői és ha az érdekel ebben a vallásban mit lehet- mit nem, akkor ez nem filozofálás, legfeljebb nem érted hogyan kapcsolódik ide, hogy a vallás több száz vezetője fertőben él évtizedekig, akkor az "alárendeltjeiktől" (-nek) hogy mutathatnak példát, mert valaki említette, hogy több évtized után derült ki- ezek szerint addig hány embert fertőzött meg a személyiségével?

Ugyanis ne magyarázza senki, hogy egy pedofil ember tiszta üzenetet tud közölni Istentől a híveknek, ha szexuális téren színbűnös :D

Ha tőlük bárki bármit elfogad, az rosszul teszi- ez a véleményem- és a véleményemhez jogom van, legfeljebb nem értesz vele egyet- de újra hangsúlyozom, nehogy te mond már meg mi a helyes válasz :D

Kicsi diktátor :D

de jó nem vagy a főnököm :D

2011. júl. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Olvasd el megegyszer a kerdesem.Ha ott szo van papokrol akkor mondhatod.en a HAZASSAG ELOTTI SZEXrol kerdeztem nem arrol hogy milyen pedofilitast vegeznek a papok
2011. júl. 28. 14:57
 17/19 anonim ***** válasza:
Aki azert haborog, mert a media felfujja a pedofil papos hireketaz nem igazi hivocsak az Egyhazat szereti. Aki betartja Isten parancsait, azt inkabb felhaboritja, ha az Egyhaz nem tiszta valamiert.
2011. aug. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Amugy az hogy hazassag elott nem lehet szex, onnan ered, hogy anno az okori zsidoknal nem volt se megfelelo fogamzasgatlas, se vedelem a nemi betegsegek ellen. Ma szerintem elavult dolog, sokkal inkabb ugy kellene ertelmezni, hogy ne csald meg a parod, hazastarsad.
2011. aug. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

"Én nem vagyok keresztény (sem zsidó), mégis betartom. Legalábbis eddig sikerült."


És ez szándékos nálad vagy csak így adódott?


Csak azért kérdezem, mert szerintem Isten azért adta ezt a parancsot az embernek, mert jót akart neki. Vagyis az ember ezt valamilyen szigorú parancsnak véli, pedig saját maga jár jobban ha betartja.

2011. aug. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!