Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kérdésem főleg Római Katolikus...

Kérdésem főleg Római Katolikusokhoz szól. Igaz hogy ebben a vallásban tényleg nem lehet szexelni mig nem házasodtál meg?

Figyelt kérdés
Ti betartjátok\betartottátok?
2011. júl. 15. 22:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Igaz.
2011. júl. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Igaz de a mai világban ebben a vallásban kevesen tartják be.
2011. júl. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez igaz minden keresztény irányzatra, nem csak a katolikusra. Furcsa, hogy még nem hallottál róla eddig.

Valaki betartja, más nem.

2011. júl. 15. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Sőt, az iszlámra és a zsidó vallásra is igaz, melyek gyakran radikálisabbak is a keresztény vallásoknál.


Amúgy nem vagy ugyanaz véletlenül vele:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__1..

?

2011. júl. 15. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 ava87 ***** válasza:
100%
Sok ilyen kérdés volt már. Nem csak a katolikusokra igaz, hanem általánosságban a keresztyénekre (csakazértis így írom), meg még sok más vallásban is így van. Sőt, talán az is kijelenthető, hogy a legtöbb vallásban elvárt dolog, hogy a szexualitás helye a házasságban legyen. Az persze megint más kérdés, hogy ki tartja be és ki nem.
2011. júl. 15. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat.:)
2011. júl. 16. 02:27
 7/19 A kérdező kommentje:

23.42-esnek pedig nem nem én vagyok az.:).amugyis lány vagyok.:P

amugy nekem most nincs barétom csak olvastam pár oldalt ahol ilyenek voltak s gondoltam megkérdezem.de amugymeg nem hallottam még erről hogy a szex csak házasságban engedélyezett a vallásoknál.de ezeket szerintem több százezren megszegik

de kösszönöm mindenkinek.

2011. júl. 16. 02:29
 8/19 yuda ***** válasza:
24%

Igaz, én is hallottam és a pedofil viselkedés is súlyos bűnnek számít, úgyhogy ennyire érdekli a katolikus papságot :D

De náluk volt a keresztes háború, inkvizíció, amiből mai napság is óriási vagyona van a vatikánnak.."kezeitek vérrel mocskolva" :D

De azért érezzétek jól magatokat és legyetek büszkék hová tartoztok :D

Legyen is önbizalom, máskülönben elviselhetetlen :D

2011. júl. 16. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
68%

"ma 08:09"


A pedofilbotrányokat a média fújja fel ennyire, szó sincs arról, hogy több pedofil pap lenne arányaiban, mint pedofil nem-pap. A kereszténység ellen lázadó tömeg, persze, ráharap erre a témára, amit azt szajkóz, kedve szerint. Valójában a pedofíliát az egyház is mélyen elítéli. De az egyháziak, a papok sem tökéletesek, ők is hibáznak, mert emberből vannak. A katolikus egyház sosem állította azt magáról, hogy hibátlan emberek gyűjtőhelye. Ezzel szemben olyan embereké, akik hisznek Istenben, Krisztusban, és valaha elkezdték ennek a hitnek megfelelően alakítani az életüket. De mivel emberekről van szó, botlások előfordulnak, melyekért ezeknek az embereknek vállalni kell a felelősséget.

2011. júl. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
11%

Dögöljenek meg a pedofil papok.

Amúgy is az egyház a legnagyobb maffia,saját zsebeiket tömik az emberek hiszékenységéből és szerencsétlenségéből.

2011. júl. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!