Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Főleg katolikusokhoz szól a...

Főleg katolikusokhoz szól a kérdésem, melyiket tartod fontosabbnak, a betanult vagy a szívből jövő imát?

Figyelt kérdés
Azok, akik elítélnek minden vallást, kérem, hogy ne válaszoljanak!
2010. aug. 23. 08:52
 1/9 Beatrix17 ***** válasza:
100%
Nyilván mindig a szivből jövö dolgok a nyerőbbek!
2010. aug. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Háát, én általában elmondom a betanult imát, és utánna mondom a sajátomat, vagyis, hogy mit szeretnék, mi legyen jobb.
2010. aug. 23. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
ua. mint előző
2010. aug. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%
a betanult ima nem jöhet szívből??
2010. aug. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Először a megtanultat, utána saját szavaimból.
2010. aug. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"a betanult ima nem jöhet szívből??"


Szerintem nem! Nem igaz, hogy mindig ugyanarra van szükséged. A Biblia az imával igen alaposan foglalkozik, erre nem mondhatod, hogy nincs elég útmutatás róla benne.

2010. aug. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Fura nekem, hogy itt többen szükségből imádkoznak, pedig annak egy utolsó, harmadlagos dolognak kellene lennie...
2010. aug. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A "szükség" alatt én nem a "kényszert" értettem, hanem azt, hogy az általános igazságot, hogy szükséges az ima.
2010. aug. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A rózsafüzér nem könnyű imádság. Sokaknak eröltetettnek, monotonnak, vagy akár természetellenesnek tűnhet. Még a katolikusok között is sokan vannak, akik ezért nem imádkozzák, vagy ha imádkozzák is, gyorsan végigfutnak rajta, mondhatnánk "letudják". A protestánsok magát az ismétléseket kritizálják (erre vonatkozóan egy másik írásban bizonyítottam, hogy az imaismétléseket a Szentírás is ismeri, és elfogadja: [link] Akiket még nem érintett meg az imádság mélysége, hanem csak a felszínt látják és érzékelik, azok még lánccsörgést hallanak a rózsafüzér-szemek morzsolása közben, és nem hárfa-zenét. Ilyenkor a legtöbb esetben ott keresendő a probléma, hogy a rózsafüzért valami babonás szóhalmaznak, vagy csak egy külsőséges imaformulának tartják. A rózsafüzér kifejezetten szemlélődő ima, amelyre rá kell készülni lelkileg, és amelyre időt kell szánnunk. Ha ezt nem tesszük magunkévá, akkor az egyébként oly eleven ima üresen fog kongani a lelkünkben. VI. Pál szavaival: "Szemlélődés nélkül a rózsafüzér lélektelen test, s mondása azzal a kockázattal jár, hogy formulák mechanikus ismétlése lesz... A rózsafüzér mondása természete szerint nyugodt, szinte késleltetten lassú ritmust igényel, ami elősegíti az imádkozóban az elmélkedést az Úr élete misztériumairól, melyeket annak szívén keresztül lát, aki a legközelebb állt az Úrhoz, s melyekből elmondhatatlan gazdagság fakad."


Valójában ez egy meditatív imádság, amelyben a lényeg nem a kimondott szavakon van, hanem azokon keresztül a Máriával együtt imádkozó hívő bekapcsolódik Jézus (és így a Szentháromság) titkainak szemlélésébe.

2010. aug. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!