Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A mai értelemben vett törvénye...

A mai értelemben vett törvények eredete isteni parancsokban keresendő?

Figyelt kérdés
2011. júl. 15. 14:50
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

"De hogy csak Isten és a vallás tartota össze az túlzás."

Ezt nem is mondtam. Hol állítottam ezt?

Egyébként ha isten hoz egy olyan törvényt, hogy mondjuk Ne is egyél!, akkor annak semmiféle szokás szerinti alapja nem lenne, tehát a jó és rossz fogalmával valószínűleg együtt születünk, mert ezt aligha fogadták volna meg, vagy azt az Istent nem fogadták volna el.

2011. júl. 15. 16:35
 12/13 yuda ***** válasza:

Igen, én egyetértek veled- régen én is végiggondoltam- de látnod kell, hogy ami törvény manapság, az lényegesen gyengítetebb, butítottabb, mint az isteni rendeletek- csak egyet mondok: ne paráználkodj:- és nézd meg ezt nem büntetik :)

Ne lopj: csak akkor büntetik, ha kis ember tette, de ha befolyásos kormánypárti, akkor elsimítják.. na lépek a témáról :D

2011. júl. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Eronne válasza:
ekkorat kedezni =)))) hne ha a csaszarokat istennek veszed
2011. júl. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!